Poradniki

„Słuch tak jak wzrok, węch czy smak jest jednym ze zmysłów, które wzbogacają nasze życie pozwalając nam w pełni z niego korzystać. Niestety wraz z wiekiem ulega on naturalnemu, stopniowemu i długotrwałemu procesowi osłabienia. Proces ten może być przez nas niezauważony nawet przez wiele lat, co może prowadzić do poczucia izolacji a nawet depresji. Dobre słyszenie pozwala nam czuć się bezpiecznie oraz przeżywać codzienność bez ograniczeń. Dzisiejsza technika daje nam naprawdę wiele możliwości pozwalających na pozostanie w świetnym kontakcie ze światem dźwięków tak abyśmy mogli żyć i w pełni z życia korzystać.”

Zrozumieć problem, pokonać wroga.

Aparat słuchowy potrafi umożliwić słyszenia bogactwa dźwięków, jakiego być może nie doświadczyłeś od wielu lat. Każdy jednak reaguje inaczej zakładając aparat po raz pierwszy. Proces adaptacji jest inny u każdej osoby i zależy od prowadzonego trybu życia. Stopniowo, krok po kroku człowiek się przyzwyczaja do nowych dźwięków, a wrażenia związane z aparatem stają się zupełnie naturalne. Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się pomocne w trakcie przyzwyczajania się do nowego aparatu:

Doboru i dopasowania aparatu słuchowego powinien dokonać doświadczony specjalista. Wystarczy umówić się na wizytę a protetyk słuchu, przeprowadzi odpowiednie testy. Ich wyniki pozwolą określić rodzaj i głębokość Twojego ubytku słuchu. Następnie na podstawie tych wyników protetyk będzie w stanie doradzić rozwiązanie, które będzie najlepiej odpowiadało Twoim indywidualnym potrzebom, preferencjom i stylowi życia. W tym celu zapraszamy do naszych gabinetów.

System Tek - łącze się ze światem zaawansowanych technologii

Nowoczesne rozwiązania umożliwiają lepsze zrozumienie mowy, naturalne, przyjemne dla ucha brzmienia dźwięków oraz prawdziwy komfort słyszenia. Najlepszym przykładem zaawansowanej technologii skoncentrowanej na potrzebach użytkownika są najnowsze, inteligentne aparaty Siemens wyposażone w szereg innowacyjnych, wzajemnie uzupełniających się rozwiązań.

Krótka charakterystyka modeli aparatów słuchowych.

Specjaliści zalecają zsynchronizowane systemy słuchowe.

Dzięki obecnemu postępowi technologicznemu 95% osób niedosłyszących może skorzystać z aparatu słuchowego, by w znacznym stopniu poprawić jakość słyszenia, a co za tym idzie komfort swojego życia.

Zdolność słyszenia jest indywidualna, podobnie jak odciski palców. Upośledzenie słuchu u dwóch różnych osób nigdy nie przebiega identycznie.

We współczesnym świecie jesteśmy otoczeni hałasem ze wszystkich stron. Nie zawsze jednak bierzemy pod uwagę, że słuch jest wrażliwym zmysłem oraz, że mogą go uszkodzić dźwięki uważane za zupełnie nieszkodliwe.

Pogarszanie się słuchu najczęściej idzie w parze z wiekiem i pogłębia się wraz z upływem czasu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wad wzroku. W społeczeństwach zachodnich zjawisko to jest bardzo rozpowszechnione, tak za sprawą rosnącej średniej długości życia jak i zanieczyszczenia środowiska hałasem, na który wszyscy jesteśmy codziennie wystawieni.

Chcąc lepiej zrozumieć problem utraty słuchu zacznijmy od lepszego poznania procesu słyszenia.

Proces powstawania ubytku słuchu jest zazwyczaj stopniowy i długotrwały. Najczęściej osoby, u których rozwija się ubytek słuchu mogą bardzo długo nie zauważać, że powoli przestają słyszeć. Dzieje się tak, ponieważ mózg ludzki jest w stanie częściowo ,,domyślać się" tych dźwięków, które ze względu na wadę słuchu już do niego nie docierają. Trzeba jednak pamiętać, że w miarę pogłębiania się ubytku słuchu mózg przestaje radzić sobie z tym zadaniem. Jednocześnie traci on również stopniowo umiejętność poprawnego postrzegania długo niesłyszanych dźwięków.

Słuchobus

W najbliższych dniach będziemy w miastach:

Wyszukaj

pure

MARMED Spółka Akcyjna  38-300  Gorlice ul. Sienkiewicza 36    tel. 18 353 82 65    e-mail: aparatysluchowe@marmed.pl    www.marmed.pl   REALIZACJA WNIOSKÓW  nfz