Istota aparatowania obuusznego
Około 80% osób niedosłyszących cierpi na ubytek słuchu w obu uszach. Logicznym jest więc, że dwa aparaty słuchowe dopasowane do ubytków w każdym z uszu, pomogą im słyszeć lepiej, niż założenie aparatu wyłącznie na jedno ucho. Dopasowując aparaty słuchowe do obojga uszu trzeba jednak pamiętać, że najlepsze efekty przynosi wykorzystanie zsynchronizowanych urządzeń. Są one w stanie porozumiewać się z sobą i wzajemnie się do siebie dostosowywać, tworząc jednolity system słuchowy. Taki system zapewnia osobie z obustronnym ubytkiem słyszenie najbardziej zbliżone do naturalnego odbioru dźwięków osoby o prawidłowym słuchu.

Zalety aparatownia obuusznego.

Lata testów klinicznych wykazały następujące zalety dopasowania obuusznego z wykorzystaniem zsynchronizowanego systemu słuchowego:

Lepsze zrozumienie mowy
Obuuszne słyszenie dostarcza do mózgu więcej informacji, ułatwiając poprawną interpretacje sygnału mowy - znacznie łatwiej jest rozpoznać znaczenie poszczególnych słów, nawet jeżeli w rozmowie przeszkadza hałaśliwe otoczenie.

Przyjemniejsze brzmienie dźwięków
Przy wykorzystaniu dwóch aparatów słuchowych dźwięki są bardziej zrównoważone i mają bardziej naturalne brzmienie, przez co słuchanie daje więcej przyjemności. Można również ustawić wzmocnienie na nieco niższym poziomie, co zmniejsza ryzyko powstania zniekształceń i ułatwia akceptację aparatu słuchowego przez użytkownika.

Lepsza lokalizacja źródła dźwięku
Dźwięk pochodzący z lewej strony dotrze szybciej do ucha lewego niż do prawego i będzie trochę głośniejszy. To właśnie w ten sposób nasz mózg orientuje się, z której strony jest źródło dźwięku. Mechanizm jest prosty i genialny, jednak aby dobrze działał w przypadku osoby z aparatami słuchowymi konieczna jest synchronizacja ich działania. Dzięki temu zachowane są naturalne opóźnienia i różnice w poziomie głośności dźwięków docierających do każdego z uszu. Z systemem e2e wireless 2.0 określenie skąd dobiega jest o wiele łatwiejsze, a świat słyszanych dźwięków staje się bardziej normalny. Wykorzystanie zsynchronizowanych aparatów słuchowych poprawia również bezpieczeństwo i komfort życia - łatwiej jest usłyszeć, z której strony nadjeżdża samochód, lub gdzie znajduje się osoba, która właśnie zadała pytanie.

Odkryj ponownie bogactwo świata dźwięków z e2e wireless 2.0

Dzięki bezprzewodowemu systemowi e2e wireless 2.0 słyszenie w stereo nareszcie jest możliwe! To przełomowe rozwiązanie znacząco podnosi jakość słyszenia obuusznego. Dzięki niemu aparaty działają w pełnej harmonii, funkcjonując jak jeden doskonały system słuchowy:
- oba aparaty słuchowe jednocześnie i w ten sam sposób dopasowują się do zmieniających się warunków, by zapewnić lepsze zrozumienie mowy i brzmienie dźwięków
- system e2e jednocześnie przełącza mikrofony obu aparatów między trybem kierunkowym oraz trybem wszechkierunkowym polepszając zrozumienie mowy w hałaśliwych miejscach oraz poprawiając zdolność lokalizacji dźwięków
- aparaty słuchowe synchronizują zmiany poziomu wzmacniania mowy i sposób przetwarzania sygnału, aby poprawić zrozumienie mowy i komfort słyszenia

System e2e wireless 2.0 ułatwia również ręczną obsługę aparatów słuchowych osobom, które lubią trzymać rękę na pulsie. Wystarczy użyć przycisku na jednym z aparatów, by zgodnie z upodobaniem zmienić wzmocnienie lub program akustyczny w obu aparatach.

Z e2e wireless 2.0 ustawienia aparatów można zmieniać też za pomocą pilotów zdalnej obsługi: dyskretnego pilota ePen przypominającego do złudzenia wieczne pióro lub pilota ProPocket wyposażonego w duże, wygodne przyciski.

Aparaty słuchowe można obsługiwać korzystając z pilota lub bezprzewodowego systemu Tek. łatwo, szybko i bez wysiłku.
Rozwiązania ułatwiające obsługę zsynchronizowanych aparatów z pewnością najbardziej docenią te osoby, które cenią sobie komfort oraz ci, którzy do tej pory musieli mozolnie dopasowywać ustawienia na każdym z niezsynchronizowanych aparatów z osobna.

System e2e wireless 2.0 -technologia zainspirowana doskonałością mózgu

Mózg w naturalny sposób łączy informacje z obydwojga uszu przed dokonaniem interpretacji dźwięku w korze słuchowej.
proces

E2e wireless 2.0 analizując informacje dostarczane przez dwa aparaty słuchowe jest w stanie precyzyjnie określić środowisko i optymalnie dostosować do niego ustawienia obu aparatów

proces2

Słuchobus

W najbliższych dniach będziemy w miastach:

Wyszukaj

pure

MARMED Spółka Akcyjna  38-300  Gorlice ul. Sienkiewicza 36    tel. 18 353 82 65    e-mail: aparatysluchowe@marmed.pl    www.marmed.pl   REALIZACJA WNIOSKÓW  nfz