Głogów

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

dr n. med. Krzysztof Kubiak Specjalista II stopnia otorynolaryngolog
dr n. med. Krzysztof Kubiak
Specjalista II stopnia otorynolaryngolog

NAJWAŻNIEJSZA JEST WŁAŚCIWA DIAGNOZA

W przypadku nagłej utraty słuchu, w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza specjalisty otolaryngologa.

"W Głogowie przyjmowałem Pacjentów ze schorzeniami laryngologicznymi przez ponad 30 lat. Po wcześniejszym badaniu słuchu w firmie TJaudio (audiometria tonalna, tympanometria), do profesjonalizmu którego mam pełne zaufanie, możliwa jest również konsultacja on-line."

Dr n. med. prowadzi obecnie praktykę w Poznaniu przy ul. Gryfińskiej 1, tel. 668 132 624.

Wysokiej jakości aparaty słuchowe w Głogowie

W kontekście wady słuchu, najczęściej mówi się o niedosłuchu odbiorczym. Dolegliwość ta pojawia się niejednokrotnie wraz z wiekiem. Naturalny proces starzenia przekłada się na gorsze funkcjonowanie poszczególnych narządów, w tym elementów ucha wewnętrznego.

Bardzo ważnym elementem są komórki rzęsate – to właśnie one biorą udział w procesie wykrywania dźwięku. Później, za pośrednictwem nerwu ślimakowatego sygnał jest przesłany do mózgu. Dlatego problemy z którymkolwiek z elementów, jakie biorą udział w procesie wychwytywania dźwięku i przekazywania impulsu do mózgu, przekładają się na wystąpienie niedosłuchu. Często jest to wada na tyle trwała, iż niezbędne staje się zastosowanie aparatu słuchowego. Jakie są najczęstsze przyczyny niedosłuchu?

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Głogów
Gabinet TJaudio przy ulicy Sikorskiego 19 w Głogowie
dr n. med. Krzysztof Kubiak Specjalista II stopnia otorynolaryngolog
dr n. med. Krzysztof Kubiak
Specjalista II stopnia otorynolaryngolog

W Głogowie przyjmowałem Pacjentów ze schorzeniami laryngologicznymi 
przez ponad 30 lat.

Po wcześniejszym badaniu słuchu w firmie TJaudio (audiometria tonalna, tympanometria), do profesjonalizmu którego mam pełne zaufanie możliwa jest również konsultacja on-line.

Obecnie prowadzę praktykę lekarską w Poznaniu
ul. Gryfińska 1, tel. 668 132 624.

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Do podstawowych należy wspomniany proces starzenia, który przekłada się na gorsze funkcjonowanie komórek i narządów. Jednak przyczyn niedosłuchu jest więcej. Tym bardziej, iż wada ta występuje także u osób młodszych.

W szczególności osoby, które pracują w szkodliwych dla słuchu środowisku narażone są na jego pogorszenie. Chodzi tutaj o ekspozycję na duży hałas. Może dotyczyć to osób, które pracują z głośnymi maszynami, jakie spotyka się chociażby na hali produkcyjnej. Dlatego obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie akcesoriów, które pozwalają na ochronę słuchu. Dotyczy to tak samo zatyczek, jak również specjalnych słuchawek.

Inne przyczyny wystąpienia niedosłuchu

Problemy ze słyszeniem mogą być następstwem także przebytych chorób lub urazów głowy. Najczęściej zapalenie opon mózgowych, jak również przewlekłe zapalenie ucha prowadzą do tego, że u danej osoby występują problemy z tym zmysłem.

Zdarza się również, że duża ilość woskowiny nagromadzonej w uchu, utrudnia swobodny przepływ powietrza, co ogranicza zdolność ich przetwarzania przez komórki rzęsate.

W jaki sposób przebiega badanie słuchu w Głogowie?

Jedną z pierwszych czynności, jakie wykonuje audiolog w Głogowie, czyli specjalista zajmujący się słuchem, jest stwierdzenie, czy w uchu nie zalegają żadne ciała fizyczne, jak woskowina, które mogą utrudnić słyszenie. W sytuacji, gdy stwierdza, iż kanały uszne są czyste, przystępuje do faktycznego badania. Badanie słuchu w Głogowie odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnego rodzaju sprzętu, który pozwala stwierdzić skalę słyszalności u danego pacjenta. Testy tego typu mają charakter nieinwazyjny. Są w pełni bezpieczne dla pacjenta i pozwalają na postawienie precyzyjnej diagnozy, która ułatwia późniejszy wybór odpowiedniego aparatu słuchowego.

Bezpłatne badanie słuchu w Głogowie

Przesiewowe badanie słuchu w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest wykonywana bezpłatnie.

W przypadku bardziej specjalistycznych badań do których nalezą audiometria impedancyjna (tympanometria) + odruchy strzemiączkowe, ABR, ASSR, otoemisja, audiometria słowna są płatne. Cena na powyższe badania są jednak w naszych gabinetach bardzo atrakcyjne cenowo. Badania warto wykonywać bardzo regularnie w szczególności u osób starszych i narażonych na uszkodzenia słuchu.

W jaki sposób działają aparaty słuchowe?​

Jeśli chodzi o aparaty słuchowe w Głogowie, można wyróżnić ich cztery podstawowe modele. Niezależnie jednak od typu, każdy posiada ten sam rdzeń, czyli: mikrofon, głośnik oraz wzmacniacz. Główne zadanie aparatu słuchowego to zbierać wszelkie dźwięki z powietrza, a następnie przekazywać je, poprzez głośnik, do kanału usznego. Z uwagi, iż aparat może zbierać różnego typu dźwięki, jednym z istotnych elementów są nowoczesne czipy, które biorą udział w konwertowaniu dźwięków w ich wersję cyfrową. Dzięki temu zostają usunięte chociażby szumy z otoczenia, a dźwięk, który trafia do kanału, jest czysty i wyraźny.

Jaka jest cena aparatu słuchowego w Głogowie​

Bardzo dużo zależy od samego rodzaju aparatu. Nie chodzi tylko o jego konkretny typ, ale również wykorzystane podczas jego produkcji podzespoły. Głównie czip, który odpowiada za przetwarzanie dźwięku w formaty cyfrowy, jak też jego zdolność do redukcji szumów, co przekłada się na jakość słyszenia.

Co więcej, rozwój technologii wpływa na to, iż aparaty słuchowe mogą być zintegrowane w sposób bezprzewodowy chociażby ze smartfonem. A to pozwala na sterowanie nimi z poziomu telefonu, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą, aby aparat pozostał dyskretny, a potrzebują wyregulować jego głośność.

Ile kosztuje najtańszy aparat słuchowy w Głogowie?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo produktów, które określa się jako aparaty słuchowe. Są one dostępne także w sklepach ze sprzętem RTV. O ile ich cena jest bardzo kusząca, o tyle należy mieć na uwadze, że bardzo ważny jest odpowiedni wybór konkretnego modelu, który będzie dopasowany do rodzaju wady, ale również samej wielkości kanału usznego.

Dlatego współpraca z audiologiem w tej materii pomoże w zakupie odpowiedniego typu aparatu słuchowego. Niejednokrotnie jest to wydatek rzędu kilkuset złotych. Sporo zależy także od samego rodzaju wady – im bardziej jest ona poważna, tym lepszy gatunkowo sprzęt staje się niezbędny do tego, by zapewnić odpowiednią słyszalność pacjentowi.

Aparty słuchowe w dobrej cenie

Osoby, które chcą mieć stosunkowo dobrej jakości apart słuchowy, który bazuje na nowoczesnym podzespołach, a jednocześnie jest w przystępnej cenie, powinny liczyć się z wydatkiem w granicach 2 500 złotych do 4 000 tysięcy. Finalna kwota zależna jest od rodzaju wady. Jednak tego typu urządzenia wykazują wysoką jakość dźwięku, często są dyskretne, a co więcej – wymagają rzadszej wymiany.

Jak często należy wymieniać aparat słuchowy?

Częstotliwość zależna jest od jakości samego urządzenia. Jednak audiolodzy zalecają wymianę aparatu słuchowego średnio co 3 do 5 lat. Warto także przeprowadzać dodatkowe badania, które pozwolą ocenić, czy wada słuchu nie postąpiła w tym okresie.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja “Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.