Kamienna Góra

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Jagoda Stadler
Jagoda Stadler
Protetyk Słuchu

Wkładam serce na każdym etapie rehabilitacji słuchowej

Jagoda Stadler - Protetyk Słuchu

Praca Protetyka Słuchu jest jedną z moich największych pasji. Do każdego  Pacjenta podchodzę z wielką uważnością i uśmiechem.

Wkładam serce, staranność oraz wsparcie na każdym etapie rehabilitacji słuchowej.

Jestem ogromną optymistką,  pełną radości i energii. Na co dzień pracuję w Kamiennej Górze. W każdy czwartek dojeżdżam do Centrum Medycznego Karpacz na ul. Myśliwskiej 13. Można również spotkać się ze mną w Lubawce w SPZOP przy ul. Kościuszki 19 – w tym miejscu przyjmuje Pacjentów po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie. 

Poza praca najwięcej czasu poświęcam mojemu psu wymarzonej rasy Cane Corso.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Jeden z najważniejszych zmysłów człowieka- słuch, to właśnie Jego ubytek sprawia, że czujemy pogłębiający się dyskomfort i utrudnienia podczas codziennego funkcjonowania. Słuch bez wątpienia ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego nas świata. 

Niejednokrotnie gorsze słyszenie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Kamienna Góra
Gabinet MARMED przy ulicy Jana Pawła II 7 w Kamiennej Górze

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Jak dbać o zdrowy słuch?

Na pewno warto zadbać o profilaktykę by potem nie trzeba było badać słuchu i korzystać z aparatów słuchowych.

Ważne, aby unikać długotrwałego przebywania w hałasie, starać się ciszej oglądać telewizor i słuchać radio, stosować ochraniacze w miejsca pracy gdzie generowany jest duży hałas, a także zadbać o szczepienia dla dzieci na różyczkę i zapalenie opon mózgowych.

Pamiętajmy także o wykonywaniu badań kontrolnych słuchu zwłaszcza, jeśli już jesteśmy w podeszłym wieku.

audiolog, badanie słuchu
Wnętrze gabinetu MARMED przy ulicy Jana Pawła II w Kamiennej Górze

Dlaczego coraz gorzej słyszymy?​

Liczba osób z niedosłuchem zwiększa się przez to, iż żyjemy w społeczeństwie starzejącym się. Niestety nie przybywa ludzi młodych.

Ubytek słuchu wraz z wiekiem jest procesem naturalnym. Bardzo dużo seniorów ma dziś z tym problem.

Wzrasta także ilość osób z niedosłuchem, które narażone są na hałas wynikający z rozwoju cywilizacyjnego. Jest to hałas generowany przez tętniące życiem miasta, sprzęt elektroniczny, telewizory, odtwarzacze, słuchawki.

Ryzyko ubytku słuch zwiększają: cukrzyca, długotrwałe przebywanie w hałasie, przebyte urazy głowy, ucha, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, stosowanie antybiotyków, a także czynniki genetyczne.

Badanie słuchu w jaki sposób przebiega?

Podstawowym badaniem słuchu jest audiometria tonalna. Podczas jej przeprowadzania wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, którego głównym zadaniem jest określenie progu słyszalności u danej osoby. 

W pierwszej kolejności Pacjent zakłada słuchawki. Następnie specjalista audiolog odtwarza dźwięki od bardzo niskich po wysokie. W momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny, Pacjent reaguje poprzez wciśnięcie przycisku. Podobnie robi w sytuacji, gdy dźwięk przestaje być słyszalny. Na tej podstawie określa się, jaki jest zakres dźwięków, które dana osoba wyłapuje. Pozwala to wstępnie określić, czy dana osoba cierpi na wadę słuchu.

Dodatkowym badaniem jest przewodnictwo kostne. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone za małżowiną uszną. Ponownie, zadaniem Pacjenta jest zareagować poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku w sytuacji, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Ceny aparatów słuchowych

Osoby, które chcą mieć stosunkowo dobrej jakości aparat słuchowy, bazujący na nowoczesnym podzespołach, a jednocześnie będący w przystępnej cenie, powinny liczyć się z wydatkiem w granicach 2 500 złotych do 4 000 złotych.

Finalnie, kwota zależna jest od rodzaju i wielkości wady, z którą boryka się Pacjent. Warto zaznaczyć, że im droższe urządzenia tym wykazują wyższą jakość dźwięku, często są dyskretne, a co więcej – wymagają rzadszej wymiany.

Jak działa aparat słuchowy?

Spośród wszystkich typów aparatów słuchowych można wyróżnić ich cztery podstawowe modele. Niezależnie jednak od typu, każdy posiada ten sam rdzeń, czyli: mikrofon, głośnik oraz wzmacniacz. Główne zadanie aparatu słuchowego to zbierać wszelkie dźwięki z powietrza, a następnie przekazywać je, poprzez głośnik, do kanału usznego.

Z uwagi, iż aparat może zbierać różnego typu dźwięki, jednym z istotnych elementów są nowoczesne czipy, które biorą udział w konwertowaniu dźwięków w ich wersję cyfrową. Dzięki temu zostają usunięte chociażby szumy z otoczenia, a dźwięk, który trafia do kanału, jest czysty i wyraźny.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.