Kłodzko

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Aneta Małofiejuk
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Aneta Małofiejuk

Kieruję się w życiu mottem: „Traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany”. Staram się, żeby wizyta w gabinecie przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze tak aby Pacjent czuł się bezpiecznie i był otoczony profesjonalną opieką.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Urszula Korzekwa
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Urszula Korzekwa

Uśmiech i zadowolenie każdego Pacjenta daje mi największą satysfakcję.
W codziennej pracy poszukuję rozwiązań, a także słucham, szanuję, towarzyszę i
wspieram.

Badania słuchu w Kłodzku?

Przesiewowe badanie słuchu w Kłodzku w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest jest wykonywana bezpłatnie. Mogą tu zbadać słuch wszystkie osoby, które czują, że ich słuch nie jest w najlepszym stanie.

W przypadku bardziej specjalistycznych badań do których nalezą audiometria impedancyjna (tympanometria) + odruchy strzemiączkowe, ABR, ASSR, otoemisja, audiometria słowna są płatne. Cena na powyższe badania są jednak w naszych gabinetach bardzo atrakcyjne cenowo. Badania warto wykonywać bardzo regularnie w szczególności u osób starszych i narażonych na uszkodzenia słuchu.

Badania w Kłodzku wykonywane są zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wystarczy wybrać tylko odpowiednią placówkę dostosowaną do potrzeb pacjenta.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Kłodzko
Gabinet TJaudio przy ulicy Wojska Polskiego 16 w Kłodzku

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

umów się do specjalisty audiologa

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u specjalisty?

Dbając o nasz słuch warto skorzystać z doświadczonego specjalisty i technologii służącej do badania przewodu słuchowego, ubytku słuchu oraz dopasować odpowiednie rozwiązania i opiekę na dalsze lata. Badanie słuchu jest bardzo bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Wykonuje je audiolog, protetyk słuchu a także lekarz specjalista laryngolog. Badanie słuchu pomoże nam w odpowiednim dobraniu aparatu słuchowego, a także przywróci, jakość życia i odpowiednie słyszenie. Istnieje wiele placówek i gabinetów zajmujących się badaniem słuchu. Bardzo łatwo jest umówić się na takie badanie. Można wypełnić kwestionariusz w Internecie lub po prostu podejść do placówki. Można je wykonać w Kłodzku oraz innej części kraju. Są to placówki zarówno prywatne jak i państwowe z refundacją NFZ. Badanie słuchu w Kłodzku wykonywane jest za pomocą nowoczesnych technologii. Ciekawy rozwiązaniem są mobilne punkty badające słuch. Autokary dojeżdżające do określonych miast. Łatwo jest się umówić. Innym rodzajem badania słuchu i nowoczesnym rozwianiem jest również test słuchu online. Super sprawdza się dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą się ruszyć z domu.

Osoba z ubytkiem słuchu i jej samopoczucie​

Warto wyobrazić sobie jak czuje się osoba z ubytkiem słuchu. Wystarczy po prostu zatkać uszy. Osoba niesłysząca często nie jest w stanie usłyszeć dźwięków wysokich. Zdrowy słuch normalnie słyszy dźwięki o różnym natężeniu. Dla niesłyszącego nawet mowa jest bardzo utrudniona. Nie może się komunikować. Czuje się wycofana, nieobecna. Nie uśmiecha się i często nie wdaje w dyskusje. Dla osoby z niedosłuchem jest to bardzo trudna sytuacja.

Dofinansowanie do aparatu słuchowego?

Jeśli chodzi o dofinansowanie do aparatu słuchowego to nie jest to wcale taka prosta spawa. Niektórzy nawet nie wiedzą jak można się starać o takie dofinansowanie i gdzie się udać. Trzeba spełnić kilka warunków, aby udało się zyskać jakieś pieniądze na zakup aparatu słuchowego. Na początek należy udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do laryngologa. Lekarz laryngolog przygotuje wniosek na refundację aparatu na podstawie badania słuchu. Następnie taki wniosek należy złożyć w odpowiednim oddziale NFZ, do którego należymy. Kiedy takie zlecenie zostanie zrealizowane możemy wybrać odpowiedni aparat w punkcie protetycznym. Personel tam pracujący dobierze nam odpowiedni aparat na podstawie testu słuchu. Kwoty refundacji różnią się w zależności od ilości aparatu, jaki potrzebujemy, niepełnosprawności słuchu, a także wieku i rodzaju aparatu. Należy jednak pamiętać, iż trzeb odpowiedni czas poczekać na realizację takiego zlecenia, ale najważniejsze, że sami nie musimy płacić dużych pieniędzy za nasz aparat słuchowy. 

SPRAWDŹ OPCJĘ DOTACJI NA APARAT SŁUCHOWY

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

NAJWAŻNIEJSZA JEST WŁAŚCIWA DIAGNOZA

W przypadku nagłej utracie słuchu, w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza specjalisty otolaryngologa.