Polkowice

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Polkowice
Gabinet TJaudio przy ulicy Kard. Bolesława Kominka 7 w Polkowicach

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Badanie słuchu po 50. roku życia​

Najczęściej pogorszenie słuchu pojawia się lub postępuje wraz z wiekiem. Dlatego kluczowe jest regularne wykonywanie badań. W tym przypadku optymalny okres to raz do roku.

Sygnały, iż warto udać się na badanie słuchu?

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy ze słuchem, nie należy ich bagatelizować. Dotyczy to tak samo uczucia „zatkanego ucha”, jak również wszelkiego rodzaju świstów, czy pisków. Mogą świadczyć o wystąpieniu problemów ze słuchem. Odpowiednio szybka wizyta w gabinecie TJaudio w Lubinie, czyli u dyplomowanego specjalisty audiologa, który przeprowadza badanie słuchu i zajmuje się diagnozą schorzeń, może pomóc w jego leczeniu lub spowolnieniu postępowania zaburzenia.

Badanie słuchu w Polkowicach – w jaki sposób przebiega?

Na spotkanie w gabinecie można umówić się telefoniczne, co ułatwia wybór odpowiedniego dla pacjenta terminu. Warto także zaznaczyć, iż samo badanie jest bezinwazyjne, a to oznacza, iż jest w pełni bezpieczne. Czy są jakieś zalecenia, których należy przestrzegać przed przystąpieniem do badania?

Koszt badania słuchu w Polkowicach - ile kosztuje badanie słuchu?

Jeśli chodzi o usługi tego rodzaju w Polkowicach, koszt badania jest podobny, co w innych częściach kraju. W zależności od placówki należy liczyć się z kosztem rzędu 40 do 80 złotych, natomiast w gabinetach TJaudio badanie słuchu jest bezpłatne.

W przypadku skierowania, które wydał lekarz internista, badanie to odbywa się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Kwestią dyskusyjną są natomiast dostępności specjalistów oraz ich terminarze. Dlatego wizyta w prywatnym gabinecie to nie tylko alternatywa.

Z jaką częstotliwością należy wymieniać aparat słuchowy?

Dużo zależy od jego rodzaju. Im wyższej klasy aparat słuchowy, tym większe prawdopodobieństwo, iż przez dłuższy czas spełniać będzie swoją funkcję. Jednak, jak podają audiolodzy, zaleca się zakup nowego aparatu co 3-5 lat. Przed tym jednak warto umówić się na spotkanie kontrolne, które ma na celu ocenę tego, czy wada nie uległa zmianie.

Najtańsze aparaty słuchowego​

W kwestii zdrowia nie zawsze kierowanie się ceną jest dobrym pomysłem. Oczywiście, dla niektórych wydatek rzędu kilku tysięcy złotych to spory wydatek i osoby te poszukują tańszego rozwiązania. Dlatego swoje obawy warto skonsultować ze specjalistą audiologiem, który z pewnością skutecznie doradzi w wyborze modelu, który przełoży się na komfort użytkowania aparatu, jak również jego cenę. W tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem w granicach kilkuset złotych.

co warto wiedzieć o aparatach słuchowych?

Aparat słuchowy za 1000 złotych

Ciężko powiedzieć, bez znajomości danego modelu, na ile sprawdzi się w swoim przeznaczeniu tego rodzaju model. Oscyluje on raczej w dolnych granicach, jeśli chodzi aparaty słuchowe, dlatego różnica w jakości dźwięku może być bardzo odczuwalna.

Aparaty słuchowe w dobrej cenie

Należy pamiętać, że cena wynika z rodzaju podzespołów i zastosowanej technologii, która w realny sposób wpływa na jakość dźwięku, który zostaje przekazany do ucha. A tym samym za wyraźnie, niezakłócone słyszenie. Dlatego aparaty słuchowe w Lubinie, które sprawdzą się przez kilka lat i będą rozwiązaniem funkcjonalnym oraz wysokiej jakości, to wydatek rzędu kilku tysięcy. Należy oscylować w kwotach pomiędzy 2 500 złotych a 4 000 złotych. Z pewnością modele są warte tej ceny, a jakość jaką oferują, jest adekwatna do ich ceny.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.