Wałbrzych

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Paulina Wojtanowicz
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Paulina Wojtanowicz

Nazywam się Paulina Wojtanowicz. Jestem protetykiem słuchu z wieloletnim stażem. Do pracy podchodzę z pasją, zaangażowaniem oraz pozytywnym nastawieniem. W pracy kieruje się przede wszystkim dobrem pacjenta, dlatego każdego traktuje indywidualnie, aby znaleźć dla niego jak najlepsze rozwiązanie. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otolaryngolog - Beata Skrońska-Jachowicz
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otolaryngolog - Beata Skrońska-Jachowicz

Profesjonalna podejście do każdego Pacjenta, możliwość wykonania specjalistycznych badań takich jak : audiometria tonalna, audiometria slowna, tympanometria, ocena progu dyskomfortowego slyszenia. W moich oczach jak i bazując na opinii wielu wracających do mnie zadwolonych Pacjentów firma Marmed to własciwy wybór.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Kinga Masternak
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Kinga Masternak

Nazywam się Kinga Masternak. Jestem asystentem protetyka słuchu. Jestem pełna pozytywnej energii i poczucia humoru. W pracy potrzeby pacjenta są mi bliskie, każdego staram się wysłuchać do końca, aby jak najlepiej go zrozumieć i mu pomóc.

Leczenie słuchu u dorosłych - metody?

Jeśli chodzi o leczenie osób dorosłych tu także korzysta się z metody przewodnictwa dźwiękowego, gdy pacjent posiada wszczepiony implant słuchowy. Stosowane są odpowiednio dobrane aparaty słuchowe. Są one prawie nie widoczne i bardzo odpowiednie dla każdego pacjenta z niedosłuchem. Innym rozwiązaniem są także interwencje chirurgiczne. Sposób leczenia dobierany jest indywidualnie. Zleży się od przyczyn utraty słuchu oraz odpowiednich badań. Leczeniem zajmuje się specjalista laryngolog.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Wałbrzych
Gabinet MARMED przy ulicy Juliusza Słowackiego 1 w Wałbrzychu

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

PROBLEMY ZE SŁUCHEM NIE DOTYCZĄ TYLKO OSÓB STARSZYCH

Jak przebiega badanie słuchu u dziecka?​

Istnieje coraz więcej dzieci z ubytkami słuchu. Kierowane są one do specjalisty na badanie słuchu. Nawet niemowlęta często rodzą się już z uszkodzonym aparatem słuchowym. U takich dzieci najtrudniej jest wykonać badanie słuch oraz dobrać odpowiedni aparat słuchowy. U niemowląt sprawdza się lokalizację dźwięku oraz sprawdza się czy odpowiada na swoje imię czy Twój głos. Ubytek słuchu u dzieci może być wrodzony albo nabyty. Te wrodzone wynikają za zazwyczaj z podłoża genetycznego. Nabyta utrata słuchu może nastąpić przez perforację błony bębenkowej, przedwczesnego porodu oraz innych chorób. Badanie słuchu u dzieci starszych siedzących odbywa się identyczne jak u osób dorosłych. Nic nie boli, a wynik może pomóc nam w dopasowaniu odpowiedniego leczenia.

Metody leczenia słuchu u dzieci?​

Dzisiejsze metody umożliwiają leczyć dzieci i skutecznie pomagać w komunikacji z otoczeniem. Ważne, aby jak najszybciej zdiagnozować problem, rozpocząć odpowiednie leczenie, wdrążyć rehabilitację. Audiolog dopasuje odpowiedni rodzaj pomocy dla naszego dziecka. Jednym z nich są odpowiednio dobrane aparaty słuchowe noszone za uchem. Możemy wyregulować sobie głośność, a także wspomóc nasz słuch. Kolejne to implanty ślimakowe, które mamy przez całe życie.

W jaki sposób działają aparaty słuchowe?​

Każdy aparat słuchowy, niezależnie od tego, jakiego jest rodzaju, posiada trzy, podstawowe elementy, które wpływają na jakość jego działania. Należą do nich: mikrofon, wzmacniacz oraz głośnik. Wszystko dlatego, iż w przypadku niedosłuchu, wiele osób ma problem z tym, by wyłapywać różnego rodzaju dźwięki z powietrza. Dlatego zadaniem aparatu jest przede wszystkim zbieranie dźwięków z otoczenia, a następnie ich wzmocnienie do tego stopnia, aby były słyszalne dla osoby z niedosłuchem.

Dlatego ważna jest także regulacja samego aparatu słuchowego. Chodzi o to, aby dźwięki były słyszalne, ale nie nazbyt intensywne. Dlatego obecnie wykorzystuje się nowoczesne rozwiązanie cyfrowe, które bazuje na chipie komputerowym. Dźwięk jest w pierwszej kolejności konwertowany do formy cyfrowej, a następnie jego głośność zostaje dostosowana do poziomu wady słuchu. Zaletą współczesnych aparatów słuchowych jest ich niewielki rozmiar. Przez to są urządzeniami dyskretnymi, a jednocześnie ułatwiają codzienne życie. 

JAK DZIAŁA APARAT SŁUCHOWY?

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.