Ziębice

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Karolina Cieślik
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Karolina Cieślik

Indywidualne podejście do Pacjenta

Karolina Cieślik - Protetyk Słuchu

Każdy Pacjent to unikatowa historia i doświadczenia życiowe, a także indywidualne potrzeby.

W codziennej pracy nie tylko poszukuję rozwiązań, ale przede wszystkim słucham, szanuję, towarzyszę i wspieram.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Ziębice
Gabinet TJaudio przy ulicy Wąskiej 15/17 w Ziębicach

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Pierwsza wizyta i badanie słuchu w Ziębicach

Standardowe i te najnowocześniejsze aparaty słuchowe znajdziemy w gabinecie w Ziębicach.

Pacjentowi, po przeprowadzonym badaniu omówione zostaną warianty dofinansowania, kosztów oraz ubezpieczenia aparatu słuchowego.

Aparat słuchowy, bowiem może zostać dofinansowany z środków NFZ. Warto z tego skorzystać, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe są bardzo kosztowne.

Lepiej jest kupić lepszy aparat słuchowy, który posłuży nam na kilka lat niż kupować co roku słabej, jakości w niskiej cenie.

Oczywiście, aby dostać takie dofinansowanie trzeba spełnić kilka warunków, ale podczas badania słuchu protetyk, specjalista wszystko nam wytłumaczy. 

Badanie słuchu przy użyciu nowoczesnego sprzętu

Podstawowe badania słuchu przeprowadza się przy pomocy nowoczesnego sprzętu, który wykorzystuje się do emisji dźwięków o określonej częstotliwości. Dzięki temu audiolog może określić próg słyszalności, jeśli chodzi o tony niskie oraz wysokie. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne słuchawki nauszne.

W trakcie przeprowadzanego zadania, Pacjent musi naciskać jeden z przycisków w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny i ponowne, gdy nie słyszy już dźwięku. W tym przypadku testuje się wychwytywanie dźwięków poprzez powietrze.

Kolejny etap badania sprawdza przewodnictwo kostne. Aby przeprowadzić testy, audiolog umieszcza specjalne słuchawki na na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Natomiast zadanie Pacjenta jest takiego samo, jak wcześniej. Badania tego typu określa się jako audiometrią tonalną.

Informacje oraz zalecenia przed badaniem słuchu​, które warto wiedzieć

W zasadzie nie ma żadnych zaleceń. Wszystko zostaje omówione i przygotowane już na miejscu, przed przeprowadzaniem badania. Jednym z pierwszych kroków jest fizyczne badanie ucha. Oznacza to, iż audiolog sprawdza w pierwszej kolejności, czy w uchu nie zalegają jakieś ciała obce, które mogą utrudniać słyszenie. Jeśli ma pewność, iż kanały uszne są czyste, przystępuje do badania właściwego.

Jak działają nowoczesne aparaty słuchowe?

Współczesna technologia dostarcza wielu funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie wykorzystuje powszechne narzędzie, jakim jest parowanie urządzeń, czyli możliwość ich połączenia w sposób bezprzewodowy, na przykład poprzez Bluetooth. To pozwala na korzystanie z dedykowane aplikacji, która ułatwia obsługę aparatu słuchowego. Z pewnością jest to funkcjonalny dodatek dla osób młodszych, które pewnie czują się z nową technologią.

Niemniej, rozwój branży medycznej, jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych podzespołów, wpłynął także ma samą jakość dźwięku, który aparaty słuchowe przekazują. W końcu jest to ich główne zadanie – zbierać dźwięki z otoczenia i przekazywać od ucha użytkownika.

audiolog, badanie słuchu

Jak często badać słuch? Co zalecają specjaliści?

To, z jaką częstotliwością należy udać się na badanie, zależy od dwóch aspektów:

 • wieku
 • miejsca pracy

Przyjmuje się, iż wszystkie osoby, w tym również dzieci, powinny przechodzić regularne badanie słuchu średnio co 2-3 lata. Pozwala to kontrolować kondycję tego zmysłu i śledzić ewentualne wystąpienie zaburzenia słuchu zaś w przypadku osób, które nastawione są na działanie szkodliwych dźwięków, tego rodzaju badania przeprowadza się częściej.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.