Świebodzin

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Dorota Węcłowska
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Dorota Węcłowska

Spersonalizowany aparat słuchowy

Dorota Węcłowska Dyplomowany Protetyk Słuchu

Aparat słuchowy dobierany jest indywidualnie w zależności od ubytku i charakterystyki krzywej na audiogramie.

Urządzenie ma zapewnić najlepszą słyszalność (możliwość rozumienia mowy dochodzącej z otoczenia nie tylko przy otaczającej ciszy, ale i w hałasie oraz możliwie największą naturalność odbieranych tonów).

Protetyk zawsze kieruje się również wymaganiami estetycznymi i potrzebami osoby, która będzie go nosić. Na tym etapie niezwykle istotne jest oczywiście ustalenie, w jakich sytuacjach niedosłuch stanowi największy problem.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Świebodzin
Gabinet TJaudio przy ulicy Strzeleckiej 1 w Świebodzinie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)
Felicjan Andrzejczak Budka Suflera aparat słuchowy badanie słuchu
Felicjan Andrzejczak, wokalista zespołu Budka Suflera podczas wizyty w Gabinecie TJaudio

Felicjan Andrzejczak "to była świetna decyzja"

Jego pierwsza wizyta, jak wspomina, przebiegła w bardzo miłej atmosferze. „Obsługa była dla mnie serdeczna, zrobiono mi badania i okazało się, że mam niedosłuch„- mówi dalej F. Andrzejczak. Po tym muzykowi zaproponowano aparaty słuchowe. „Bez namysłu zgodziłem się na to rozwiązanie. Z dzisiejszej perspektywy, była to świetna decyzja. Aparat bardzo mi pomaga w życiu codziennym” – dodaje. Muzyk zdradził, że wielu ludzi w tej branży jest narażonych na problemy ze słuchem i jego koledzy i koleżanki również korzystają z aparatów słuchowych.

F. Andrzejczak jest zadowolony z efektów

Wśród zwłaszcza młodych ludzi panuje przeświadczenie, że nie muszą się bać. „Kiedyś też byłem młody i wiem jak to jest„- śmieje się nasz rozmówca. Dodaje, że gdyby miał sobie wtedy pomyśleć o wkładaniu aparatu w ucho, to tez by nie posłuchał. „Mimo tego uważam, że warto się badać. Ja w końcu to zrobiłem i jestem bardzo zadowolony z efektów. Z całego serca polecam gabinet TJaudio, już na pierwszej wizycie zauważyłem, że panie, które tam pracują, robią to z przyjemnością. To jest ważne, dlatego też później tam wróciłem„- reasumuje F. Andrzejczak.

Badanie słuchu w Świebodzinie z użyciem nowoczesnego sprzętu

Podstawowe badania słuchu wykonuje się przy pomocy nowoczesnego sprzętu, który wykorzystuje się do emisji dźwięków o określonej częstotliwości. Dzięki temu audiolog może określić próg słyszalności, jeśli chodzi o tony niskie oraz wysokie. W tym celu wykorzystuje się specjalne słuchawki.

Zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego przycisku w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny i ponowne jego użycie w momencie, gdy nie słyszy już dźwięku. W tym przypadku testuje się wychwytywanie dźwięków poprzez powietrze.

Drugim etap badania sprawdza przewodnictwo kostne. Aby przeprowadzić testy, audiolog umieszcza specjalne słuchawki na na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Natomiast zadanie pacjenta jest takiego samo, jak wcześniej. Badania tego typu określa się jako audiometrią tonalną.

Felicjan Andrzejczak i Jego problem z niedosłuchem

Jak mówi Felicjan, w tej branży problemy ze słuchem ma co drugi. Natężenie dźwięku na scenach, w salach koncertowych i w studio ma duży wpływ na narastający niedosłuch u wielu muzyków. Wokalista zespołu Budka Suflera w latach 1982-1983 jest mieszkańcem Świebodzina i właśnie tam udał się na kompleksowe badania słuchu. „Pewnego razu doszedłem do wniosku, że chyba muszę mieć aparat słuchowy. Nie przeszkadzało mi to na scenie, ale w wielu prywatnych sytuacjach, jak słuchanie radia, trudności były zauważalne„- opowiada o swojej „przygodzie” z niedosłuchem F. Andrzejczak. Zdecydował, że trzeba coś z tym zrobić. I tak Felicjan w 2015 roku trafił do gabinetu Doroty Węcłowskiej, TJaudio przy ul. Strzeleckiej w Świebodzinie.

Felicjan Andrzejczak kabina słuchu, badanie słuchu audiolometria
Wokalista zespołu Budka Suflera Felicjan Andrzejczak w kabinie ciszy w Gabinecie TJaudio

Dostosowuje pod siebie

F. Andrzejczak był od 2015 roku na kilku wizytach w gabinecie TJaudio i każdą z osobna bardzo sobie chwali. Przez ten okres miał już trzy aparaty słuchowe. I właśnie ten trzeci jest jednym z bajbardziej innowacyjnych urządzeń dostępnych na rynku. „Zafundowałem sobie aparat firmy Starkey„- wyjaśnia. Co takiego nowoczesnego ma w sobie Starkey? „Mam dostosowany program w telefonie, dźwięki telewizora ustawiam osobno, tak samo jak rozmowy w życiu codziennym i muzykę. Mogę przestawiać wszystko i przystosować pod swoje własne potrzeby„- zaznacza.

źródła cytatów: Gazeta TYGODNIOWA,

Koszt badania słuchu

W przypadku badania, które chcą udać się na badanie bez skierowania, badanie jest płatne. Jednak jego ceny są stosunkowo niskie. Zaczynają się już od 40 złotych, ale mogą sięgać około 60-80 złotych.

Można również otrzymać skierowanie na badanie słuchu od swojego lekarza rodzinnego, wtedy badanie jest bezpłatne, aczkolwiek czas oczekiwania na dostępność specjalisty i Jego terminarz pozostawia wiele do życzenia.

ile kosztuje badanie słuchu?

bezpłatne badanie słuchu?

bezpłatne badanie słuchu w każdym gabinecie TJaudio

Badanie słuchu warto wykonywać regularnie. W szczególności w przypadku osób, które narażone są na działanie szkodliwych dźwięków.

W każdym gabinecie TJaudio badanie słuchu jest bezpłatne dla każdego.  Specjaliści audiolodzy sprawdzą Twój słuch za pomocą najnowocześniejszych metod i w przypadku ubytków słuchu zaproponują odpowiednio spersonalizowany aparat słuchowy.

Nowoczesne aparaty w przystępnej cenie w Świebodzinie

Problemy ze słuchem to schorzenie, które w dość sporym stopniu utrudnia codziennie funkcjonowanie. To, na ile staje się ono skomplikowane, zależy od samego poziomu wady. Chociaż w wielu przypadkach schorzenie to wiąże się z wiekiem, to dotyka także osoby młodsze, a nawet dzieci.

Warto pamiętać, że na sprawność tego zmysłu ma wiele czynników. Jego pogorszenie wynika tak samo z urazów fizycznych, jak również nadmiernej ekspozycji na dźwięki o zbyt mocnym natężeniu. Jego głośność określa się poprzez decybele. Dlatego w kodeksie pracy zawarte jest maksymalne natężenie dźwięki, wyrażone w decybelach, na które wystawiony może być pracownik bez potrzeby zastosowania sprzętu ochronnego. Istotna jest także górna granica, jeśli chodzi o możliwość wykonywania pracy wraz z akcesoriami ochronnymi, jak specjalne słuchawki, czy zatyczki do uszu.

Aparaty słuchowe – jak działają?​

Współczesna technologia oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie wykorzystuje powszechne narzędzie, jakim jest parowanie urządzeń, czyli możliwość ich połączenia w sposób bezprzewodowy, na przykład poprzez Bluetooth. To pozwala na korzystanie z dedykowane aplikacji, która ułatwia obsługę aparatu słuchowego. Z pewnością jest to funkcjonalny dodatek dla osób młodszych, które pewnie czują się z nową technologią.

Niemniej, rozwój branży medycznej, jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych podzespołów, wpłynął także ma samą jakość dźwięku, który aparaty słuchowe przekazują. W końcu jest to ich główne zadanie – zbierać dźwięki z otoczenia i przekazywać od ucha użytkownika.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.