Żary

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otolaryngolog - Anna Jabłońska
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otolaryngolog - Anna Jabłońska

Przyczyny zaburzenia narządu słuchu

lek. med. Anna Jabłońska Otoralyngolog

Nawracające lub przebyte w dzieciństwie zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze – powikłana różyczka, świnka, ospa wietrzna, zapalenie opon mózgowych, ropne zapalenie ucha wewnętrznego.

Uraz mechaniczny – bezpośredni, np. przebicie błony bębenkowej w trakcie czyszczenia zewnętrznego kanału słuchowego, a także pośredni, na skutek nagłej zmiany ciśnień (nurkowanie, skoki spadochronowe) lub urazu głowy.

Uraz akustycznypod wpływem ekspozycji na hałas dochodzi do uszkodzenia ślimaka. Detonacje, wybuchy prowadzą do mikrourazów kosteczek słuchowych i ich zwyrodnienia oraz uszkodzenia ślimaka.

Ototoksyczne działanie niektórych leków, np. antybiotyków z grupy aminoglikozydów, furosemidu, NLPZ.

Przebieg chorób przewlekłych: miażdżycy, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy – powodujących uszkodzenie małych naczyń krwionośnych, chorób autoimmunologicznych, neuropatii i chorób demielinizacyjnych (stwardnienie rozsiane – SM).

Badania słuchu w Żarach?

Marta Szkiełka Dyplomowany Protetyk Słuchu

Badanie słuchu w naszym gabinecie  jest  wykonywana bezpłatnie. Mogą tu zbadać słuch wszystkie osoby dorosłe i dzieci które współpracują.

Audiometria tonalna to badanie służące ocenie słyszenia zarówno niskich, jak i wysokich częstotliwości. Jest ono całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Pacjent, siedząc w specjalnie wyciszonym pomieszczeniu, zakłada słuchawki, z których kolejno odtwarzane są dźwięki. Po ich usłyszeniu powinien on niezwłocznie nacisnąć specjalny przycisk. Uzyskany wynik nosi nazwę audiogramu i ma formę wykresu przedstawiającego zależność między natężeniem dźwięku w decybelach a jego częstotliwością.

Audiometria mowy to badanie bardzo zbliżone do audiometrii tonalnej, pozwala ona jednak na ocenę zarówno słyszenia, jak i rozumienia słów. W trakcie badania audiometr odtwarza monosylabowe słowa, które pacjent powinien powtarzać.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Marta Szkiełka
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Marta Szkiełka

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Żary
Gabinet TJaudio przy ulicy Stanisława Moniuszki 2 w Żarach

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Aparaty słuchowe w Żarach– cena​

Biorąc pod uwagę, iż aparaty słuchowe to technologia stosunkowo zaawansowana, która obecnie może współpracować z innymi urządzeniami poprzez połączenie bezprzewodowe, ich cena jest mocno zróżnicowana od 2000 zł do 9000 zł. Obok samych nowinek technologicznych, w aparatach słuchowych widać różnicę przede wszystkim w jakości dźwięków, a także redukcji szumów z otoczenia. Sporo zależy od samego poziomu niedosłuchu, częściowo także wieku osoby dotkniętej schorzeniem.

Najtańsze aparaty słuchowe​

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż dobór odpowiedniego aparatu determinuje to, na ile będzie to rozwiązanie pomocne, a także bezpieczne dla pacjenta. Dlatego cały proces powinien przebiegać w towarzystwie audiologa, który może w sposób fachowy określić, czy dany model spełnia swoje zadanie. Z tej racji warto korzystać wyłącznie z autoryzowanego przez placówki medyczne sprzętu, który posiada także wszelkie, niezbędny atesty- jak na przykład placówka TJaudiow Żarach.

Aparaty słuchowe w dobrej cenie​

Warto jednak postawić na dobrej jakości rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. Wiadomo, iż jakość idzie w parze z jej wzrostem. Chodzi tutaj jednak o możliwość komfortowego użytkowania urządzenia tego typu. 

Dlatego w przypadku dobrych jakościowo aparatów należy liczyć się z wydatkiem rzędu od 2 500 złotych do około 4000 złotych. Jest to cena umiarkowana, w zamian za którą można liczyć także na urządzenie funkcjonalne. Oznacza to zastosowanie wysokiej jakości czipów, które odpowiadają za konwertowanie dźwięków, czy redukcję szumów. Tym samym osoba z aparatem słuchowym może z niego spokojnie korzystać i cieszyć się chociażby z możliwości spokojnej rozmowy z bliskimi.

Audiometria słowna w Żarach

To kolejny rodzaj badania. W jego trakcie specjalista ocenia, na ile pacjent rozumie poszczególne słowa w zależności od głośności, z jaką są wypowiadane. Protetyk najczęściej przeprowadza testy tego typu w momencie, gdy audiometria totalna wykazała, iż u pacjenta może występować niedosłuch.

Audiometria impedacyjna

To badanie jest przeprowadzane w momencie, gdy specjalista podejrzewa, iż ucho środkowe może działać w sposób nieprawidłowy. Badanie wykonywane jest automatycznie, to znaczy pacjent pozostaje bierny. Wymaga się jedynie tego, aby nie przełykał śliny oraz miał zamknięte usta. Protetyk umieszcza specjalną sodę w przewodzie usznym. Jej zadaniem jest sprawdzenie, na ile błona bębenkowa jest podatna na wychylenie.

Niepokojące sygnały dotyczące problemów ze słuchem​

Obok zaleceń, co do cyklicznych wizyt w gabinecie audiologicznym w Żarach, warto także samemu obserwować swój słuch. Pozwoli to na wczesne działanie. Tak samo pogorszenie słyszenia, jak również wrażenie piszczenia w uchu lub uszach są sygnałem do tego, by zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Jaki wybrać Aparat Słuchowy ?

Aparat słuchowy dobierany jest indywidualnie w zależności od ubytku i charakterystyki krzywej na audiogramie. Urządzenie ma zapewnić najlepszą słyszalność (możliwość rozumienia mowy dochodzącej z otoczenia nie tylko przy otaczającej ciszy, ale i w hałasie oraz możliwie największą naturalność odbieranych tonów). Protetyk kieruje się również wymaganiami estetycznymi i potrzebami osoby, która będzie go nosić. Na tym etapie niezwykle istotne jest oczywiście ustalenie, w jakich sytuacjach niedosłuch stanowi największy problem.

Aparaty słuchowe przysługują wszystkim pacjentom cierpiącym na niedosłuch, nie zależnie od wieku. U noworodków kluczowe jest szybkie wykrycie wady słuchu i profesjonalne dopasowanie i wyedukowanie rodziców. Osoby po urazach mechanicznych i przebytych przewlekłych stanach zapalnych narządu słuchu również wymagają rehabilitacji. Dobrze dobrany aparat słuchowy po uprzednim konkretnym badaniu słuchu daje stuprocentową gwarancję funkcjonowania narządu słuchu. Kolejna grupa osób wymagających aparatów słuchowych to osoby w podeszłym wieku. Tu główną przyczyną niedosłuchu są przebyte choroby przewlekłe, choroby zwyrodnieniowe oraz ogólne choroby geriatryczne. Osoby starsze wymagają profesjonalnej diagnozy, badania i doboru protezy narządu słuchu. Jeżeli te warunki będą spełnione, pacjent w podeszłym wieku również może cieszyć się doskonałym słuchem i związanym z tym komfortem życia. Dziś pacjent w każdej grupie wiekowej może otrzymać idealnie dobrany aparat słuchowy.

kto powinien nosić aparat słuchowy?

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.