Kraków - Kalwaryjska

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Gabinet MARMED przy ulicy Kalwaryjskiej 48 w Krakowie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Słuch- jeden z głównych zmysłów​

Dbałość o słuch w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna. Coraz więcej osób nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest to dla nas zmysł. Jak często nie mamy pojęcia, iż coś dziej się z naszym słuchem? Warto jest nauczyć się dbać o słuch. Często bywa tak, że pacjenci bagatelizują problemy ze słuchem. Wielu z nas nie zgłasza się do specjalisty nawet, jeśli widzimy, że sprawia nam to codzienne funkcjonowania.

Nieleczony słuch może mieć wpływ naszą zdolność do komunikacji, uczenia się, a
także zarabiania. Może to mieć wpływ na nasze zdrowie psychiczne.

dlaczego słyszę co raz gorzej?

Dlaczego coraz gorzej słyszymy?​

Liczba osób z niedosłuchem zwiększa się przez to, iż żyjemy w społeczeństwie starzejącym się. Niestety nie przybywa ludzi młodych. Ubytek słuchu wraz z wiekiem jest procesem naturalnym. Bardzo dużo seniorów ma dziś z tym problem. Wzrasta także ilość osób z niedosłuchem, które narażone są na hałas wynikający z rozwoju cywilizacyjnego. Jest to hałas generowany przez tętniące życiem miasta, sprzęt elektroniczny, telewizory, odtwarzacze, słuchawki. Ryzyko ubytku słuch zwiększają: cukrzyca, długotrwałe przebywanie w hałasie, przebyte urazy głowy, ucha, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, stosowanie antybiotyków, a także czynniki genetyczne.

test słuchu mężczyzny

Jak dbać o zdrowy słuch?

Na pewno warto zadbać o profilaktykę by potem nie trzeba było badać słuchu i korzystać z aparatów słuchowych. Ważne, aby unikać długotrwałego przebywania w hałasie, starać się ciszej oglądać telewizor i słuchać radio, stosować ochraniacze w miejsca pracy gdzie generowany jest duży hałas, a także zadbać o szczepienia dla dzieci na różyczkę i zapalenie opon mózgowych. Pamiętajmy także o wykonywaniu badań kontrolnych słuchu zwłaszcza, jeśli już jesteśmy w podeszłym wieku.

jak przebiega badanie słuchu w Krakowie?

Przebieg badania słuchu?​

Jeśli już trzeba będzie udać się do specjalisty, laryngologa to warto wiedzieć jak przebiega badanie słuchu. Jest to badanie bezinwazyjne, bezbolesne. Badanie to wykonywane jest w specjalnych słuchawkach. Pacjent znajduje się w odizolowanym pomieszczeniu, aby nic nie słyszał i nic mu nie przeszkadzało. Urządzeniem oceniającym naszą słyszalność służy audiometr. Generuje on tony o odmiennej częstotliwości. Ucho słyszy różne dźwięki, a pacjent naciska przycisk zawsze wtedy, kiedy je usłyszy dzwięk. Badanie słuchu nie zajmuje więcej niż dwadzieścia do trzydziestu minut. Istnieje kilka wskazań, aby przeprowadzić badanie słuchu audiometrem. Za pewne skierowane jest one do wszystkich osób, u których zachodzi podejrzenie zaburzeń słuchu. Dodatkowo na takie badanie słuchu kierowani są pacjenci, którzy doznali urazu głowy, chorób mózgu, a także zapalenia opon mózgowo rdzeniowych. Dodatkowo badanie słuchu wykonywane jest u osób, które wzmagają się z szumami usznymi oraz zawrotami głowy nieznanego pochodzenia.

To badanie daje stu procentową pewność stopnia upośledzenia aparatu słuchu.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.