Limanowa

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Limanowa
Gabinet MARMED przy ulicy

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

badanie słuchu

Zaletą badania słuchu jest jest jego bezinwazyjność. Oznacza to, iż jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. W jego trakcie specjalista wykorzystuje nowoczesny sprzęt, który pomaga określić progi słyszalności. 

W przypadku osób, które doświadczyły pogorszenia się słuchu, słyszą pisk lub szumy w uszach, powinny skonsultować się z specjalistą audiologiem. Podobnie pracownicy obiektów, w których występuje duże natężenie dźwięków.

Badanie słuchu w Limanowej z użyciem nowoczesnego sprzętu

Specjalistą, który zajmuje się kwestiami związanymi ze słuchem, jest protetyk słuchu. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne narzędzia, które pozwalają na trafną ocenę kondycji słuchu, czyli poziomu wady. Podstawowym badaniem jest audiometria totalna, która polega na określeniu progów słyszalności.

Oznacza to, że przy zastosowaniu słuchawek, protetyk korzysta z bardzo niskich dźwięków, które stopniowo przechodzą w coraz wyższe tony. Zadaniem pacjenta jest skorzystać ze specjalnego przycisku w momencie, gdy dźwięk zaczyna być słyszalny oraz zanika. Na tej podstawie określa się właśnie jaki jest zakres słyszalnych przez daną osobę dźwięków, co pozwala na wyciągnięcie wstępnych wniosków. 

Istotne jest także przewodnictwo kostne. Dlatego na wyrostku sutkowatym kości skroniowej umieszcza się specjalne słuchawki. Zadaniem pacjenta, jak wcześniej, jest skorzystać z przycisku w momencie, gdy dźwięk jest słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Jaki jest koszt badania słuchu w Limanowej

Osoby, które chcą umówić się na wizytę prywatną, muszą wiedzieć, iż jest ono płatne. Z reguły cena wynosi 40 złotych, może jednak sięgać 80 złotych. Natomiast protetyk słuchu przeprowadza kompleksowe badanie, które pozwala na ocenę słuchu pacjenta. W przypadku osób, które ukończyły 40. rok życia zaleca się regularne badanie słuchu raz do roku. W gabinetach MARMED możesz natomiast wykonać badanie słuchu bezpłatnie.

Bezpłatne badanie słuchu w Limanowej

W Limanowej przesiewowe badanie słuchu w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest jest wykonywana bezpłatnie. 

W przypadku badania w placówce medycyny pracy, samo badanie jest płatne. Jego koszt najczęściej zostaje pokryty przez pracodawcę. W trakcie badania określa się, czy u pacjenta występuje wada słuchu, jak również, czy może podjąć konkretną pracę lub kontynuować ją na danym stanowisku.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

UMÓW KONSULTACJĘ

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza . Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu umówienia terminu wizyty w wybranym przez Państwa gabinecie Marmed S.A.