Tarnów

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Sprawdzone aparaty słuchowe w Tarnowie

Słuch to jeden z pięciu zmysłów. I jak pozostaje, również jest bardzo ważny. Częściowo to właśnie za jego pośrednictwem człowiek poznaje świat. To również dzięki słuchowi udało się wykształcić tak wysoką zdolność komunikacji. Dlatego zaburzenia związane ze słuchem powodują dyskomfort, jak również utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Tego typu sytuacja najczęściej występuje u osób po 50. roku życia. Jednak nie jest to reguła. Także u dzieci diagnozuje się schorzenia, które ograniczają słyszalność dźwięków. Na szczęście, nawet te poważne wady można skorygować dzięki odpowiedniemu aparatowi słuchowemu.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Tarnów
Gabinet MARMED przy ulicy Matki Bożej Fatimskiej 17 w Tarnowie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

profesjonalne badanie słuchu w Tarnowie

Pierwszym krokiem, który pomoże w ocenie wady, jak też ustaleniu, który model aparatu sprawdzi się najlepiej, jest przeprowadzenie badania słuchu. Testy wykonuje specjalista audiolog. Badania mają charakter bezinwazyjny, dlatego są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Mają na celu ocenić, czy dana osoba doświadcza problemów ze słuchem oraz tego, jak poważna jest to dysfunkcja. 

W szczególności osoby, które zauważyły u siebie pogorszenie słuchu, często zdarza im się słyszeć świsty lub piszczenie w uszach, powinny zgłosić się na wizytę kontrolą.

Badanie słuchu w Tarnowie – jak wygląda?

Podstawowym badaniem słuchu jest audiometria tonalna. Podczas jej przeprowadzania wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, którego głównym zadaniem jest określenie progu słyszalności u danej osoby. 

W pierwszej kolejności pacjent zakłada słuchawki. Następnie specjalista audiolog odtwarza dźwięki od bardzo niskich po wysokie. W momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny, pacjent reaguje poprzez wciśnięcie przycisku. Podobnie robi w sytuacji, gdy dźwięk przestaje być słyszalny. Na tej podstawie określa się, jaki jest zakres dźwięków, które dana osoba wyłapuje. Pozwala to wstępnie określić, czy dana osoba cierpi na wadę słuchu.

Dodatkowym badaniem jest przewodnictwo kostne. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone za małżowiną uszną. Ponownie, zadaniem pacjenta jest zareagować poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku w sytuacji, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Bezpłatne badanie słuchu w Tarnowie

Przesiewowe badanie słuchu w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest jest wykonywana bezpłatnie.

W przypadku bardziej specjalistycznych badań do których nalezą audiometria impedancyjna (tympanometria) + odruchy strzemiączkowe, ABR, ASSR, otoemisja, audiometria słowna są płatne. Cena na powyższe badania są jednak w naszych gabinetach bardzo atrakcyjne cenowo. Badania warto wykonywać bardzo regularnie w szczególności u osób starszych i narażonych na uszkodzenia słuchu.

Jeśli ktoś woli udać się bezpośrednio do gabinetu medycznego w Tarnowie, w celu przeprowadzenia badania słuchu, może również umówić się na wizytę prywatną. W tym przypadku koszty badania pokrywa pacjent.

Trzecią opcją jest wybranie gabinetu MARMED w Tarnowie i przeprowadzenie bezpłatnego badania słuchu

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.