Wieliczka

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Bezpłatne badania słuchu i najlepsze aparaty słuchowe

Wzrok, mowa i słuch to trzy podstawowe zmysły, bez których trudno wyobrazić sobie nową rzeczywistość. O ile aparat mowy nie ulega pogorszeniu o tyle słuch oraz wzrok wraz z wiekiem znacząco tracą na swojej jakości. 

Bardzo mały procent osób zdaje sobie sprawę z faktu pogorszającego się aparatu słuchu, ponieważ następuje to stopniowo i wręcz niezauważalnie, gdzie w przypadku wzroku jesteśmy w stanie namacalnie stwierdzić, że coś jest nie tak.

Umów się już dzisiaj na bezpłatne badanie słuchu w gabinecie MARMED w Wieliczce, aby skontrolować swój słuch, bo być może i Ciebie dosięgnął problem ubytku słuchu.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Wieliczka
Gabinet MARMED przy ulicy Szpunara 8 w Wieliczce

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

bezbolesne

Wbrew powszechnym stereotypom badanie słuchu nie boli i nie jest inwazyjne. Zawsze przebiega w miłej i sympatycznej atmosferze, gdzie specjalista audiolog przeprowadza najpierw wywiad z pacjentem a następnie przechodzi do badania narządu słuchu przy pomocy najnowszej technologii.

Badanie słuchu za pomocą najnowszych metod

Dyplomowany protetyk słuchu jest jedną z osób, które dzięki swoim umiejętnościom, doświadczeniem i kwalifikacjom oraz nowoczesnej metodyce jest w stanie profesjonalnie określić stan naszego narządu słuchu.

Celem pierwszego badania słuchu jest precyzyjne określenie progów słyszalności, które pacjent jest w stanie usłyszeć. W przypadku badania metodą audiometrii tonalnej, wykonuje się je przy pomocy szczelnych słuchawek. Następnie specjalista zaczyna włączać dźwięki o różnej częstotliwości. Od 125 Hz do 8000 Hz. Pacjent natomiast ma za zadanie wskazywać, gdy tylko zacznie słyszeć dany dźwięk, a także w momencie, gdy dźwięk zaczyna zanikać.

Drugim krokiem badania jest ustalenie, jaka jest zdolność danego pacjenta do przewodnictwa kostnego. W tym celu wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. W drugiej kolejności specjalista audiolog zaczyna odtwarzanie dźwięków. Ponownie zadaniem pacjenta jest przekazanie protetykowi informacji, w którym momencie dźwięk staje się słyszalny, a w którym zanika.

Jaki jest koszt badania słuchu w Wieliczce?

We wszystkich gabinetach MARMED oraz w gabinecie w Wieliczce wykonasz bezpłatne badanie słuchu przeprowadzone przez dyplomowanego specjalistę.

Ceny rynkowe badania słuchu w innych prywatnych placówkach to kwoty z przedziału od 40 złotych do 90 złotych od pojedynczego badania.

 

Bezpłatne badanie słuchu w Wieliczce

Istnieje kilka opcji na przeprowadzenie bezpłatnego badania słuchu w Wieliczce. 

Jednym z nich jest bezpośrednie skierowanie od lekarza rodzinnego. Problem zaczyna się w momencie umawiania na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, bowiem dostępność specjalistów i ich terminy pozostawiają wiele do życzenia.

Drugim bezpłatnym sposobem na zbadanie swojego słuchu jest skierowanie do placówki medycyny pracy- potrzebujesz skierowania od swojego pracodawcy lub zakładu pracy.

Trzecim sposobem jest udanie się do gabinetu MARMED przy ulicy Szpunara 8, gdzie dyplomowany audiolog zbada Twój słuch i podejmie dalsze kroki w przypadku stwierdzenia pogorszenia się stanu tego narządu. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.