Radom

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Radom Lekarska
Gabinet MARMED przy ulicy Lekarskiej 2a w Radomiu

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Rozwiązania dla dzieci​

Ważne jest, aby dziecko rozwijała się w odpowiednich warunkach i zdrowiu. Słuch u dzieci daje wiele możliwości. Jednym z nich jest zapewne nauka mowy. Bez dobrego słuchu nie będą mogły się komunikować. W przypadku dzieci, które mają ubytek słuchu rozwój mowy jest lekko opóźniony. Idealnym rozwiązaniem dla przywrócenia słuchu u dzieci są aparaty słuchowe oraz implanty, które poprawiają, jakość życia. Implanty stosowane są już przy całkowitej uracie słuchu. Niemowlakom, które dopiero się urodziły także proponuje się odpowiednie aparaty słuchowe. Takie, które nie będą im przeszkadzać i będą bezpieczne. Wszystko opracowane z dbałością o najmłodszych. Najważniejsze to zadbać o to jak najwcześniej. Aparat słuchowy dla dzieci dobierany jest przez specjalistę. Badanie słuchu podobnie jak u osób dorosłych jest bezbolesne i bezinwazyjne. Można się na nie umówić bezpłatnie w wielu placówkach.

Rozwiązania dla osób dorosłych

Jeśli chodzi o osoby dorosłe tu sprawa jest nieco prostsza. Łatwiej jest, bowiem wybrać odpowiednio dobrany sprzęt do poprawy słuchu i lepszego słuchania. Istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań. Mamy do wyboru w wielu rodzajach aparatów słuchowych. Jednym z nich są inteligentne aparaty słuchowe, bardzo dobrej, jakości, dostarczające odpowiedni dźwięk w super brzmieniu. Troszczą się o ciało i umysł. Wyposażone są w zintegrowane czujniki i sztuczną inteligencję dają tym samym definicje aparatu wielofunkcyjnego. Możemy tym aparatem sterować z pomocą smartfonu, dodatkowo możemy komunikować się z naszym protetykiem zdalnie i on ustawi na odpowiednie parametry tego aparatu. 

Ma też wiele dodatkowych funkcji. Kolejnym rodzajem aparatów słuchowych są Aparaty Słuchowe zauszne BTB. Nosi się je za małżowiną uszną. Dźwięk kierowany jest do wkładki usznej przez rożek oraz plastikowy wężyk. Jest łatwy w obsłudze, ale widoczny gołym okiem. Działa na baterie. Kolejne aparaty słuchowe to Aparaty zauszne RIC. Również noszone za małżowiną uszną. Elektronika znajduje się w obudowie. Natomiast słuchawka znajduje się poza obudową Dokładnie w kanale przewodu słuchowego. Jest niewielki jednak widoczny. Następnym rozwiązanie są aparaty słuchowe wewnętrzne Ich zaleta jest zapewne to, iż są dyskretne i prawie niewidoczne. Umieszczone są wywnętrz się przewodu słuchowego. Idealnie nadają się dla osób z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu.

Nowoczesne technologie i rozwiązania sprawdzają się coraz bardziej zwłaszcza u osób młodych, które chcą dobrze słyszeć i dobrze wyglądać. Odpowiednio dobrany aparat słuchowy na pewno im w tym pomorze. Dostęp do aparatów słuchowych mamy w całej Polsce. Warto skorzystać z oferty miasta Radom i ich aparatów słuchowych. Istnieje możliwość przetestowania aparatu słuchowego. Należy jednak pamiętać, iż wiele osób potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia aparatu słuchowego.

Jak zadbać o aparat słuchowy?

Dbanie o aparat słuchowy jest bardzo ważna. Należy go codziennie czyścić i konserwować wydłużając tym samym jego żywotność.  W uchu mamy środowisko ciepłe i wilgotne, mnóstwo wydzieliny, gruczołów potowych i woskowinę, które mogą gromadzić się na urządzeniu. Są to warunki szkodliwe dla aparatów słuchowych. Każdy aparat słuchowy posiada przy zakupie akcesoria do czyszczenia oraz środki do jego pielęgnacji. Są to specjalne osuszacze, kapsułki osuszające czy sprej do czyszczenia.  Najlepiej nie używać aparatu podczas kąpieli czy pływania na basenie. Właściwa pielęgnacja zapewni idealne działanie aparatu słuchowego.

Serwis aparatów słuchowych

Warto pamiętać, iż istnieją serwisy aparatów słuchowych. Aparaty słuchowe mają 3 do 4 lat gwarancji. Wiadomo, ze trzeba o nie należycie dbać. Jednak gdyby zdarzyło się tak, iż nasz aparat nie działa, bądź cos zaczyna się dziać, co nas niepokoi możemy skorzystać z serwisu aparatów słuchowych. Tam aparat zostanie oczyszczony, sprawdzony ubytek, osuszony i naprawiony. 

Pamiętajmy, zatem, że jeśli tylko zauważymy u siebie słabe słyszenie, szumy uszne, brak kontaktu z bliskimi, przestaniemy słyszeć czy też nie będziemy rozmieli otaczającego nasz świata, słyszeli dźwięków jak najszybciej udajmy się do specjalisty, które pomoże nam wrócić do normalności. Umówienie wizyty to tylko kilka minut, a przed nami jeszcze całe życie. 

przykład specjalistycznego serwisu w MARMED
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.