Jędrzejów

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Eliza Kruk
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Eliza Kruk

Praca z ludźmi sprawia mi ogromną przyjemność.​

Eliza Kruk - Dyplomowany Protetyk Słuchu

Oferuję profesjonalną obsługę popartą wieloletnim doświadczeniem, oraz ciepłą, domową atmosferę. 

Wśród Pacjentów mam wielu przyjaciół z którymi od lat spotykam się podczas wizyt, pomagając im lepiej słyszeć i rozumieć.

Badanie słuchu w naszym gabinecie  jest  wykonywana bezpłatnie. Mogą tu zbadać słuch wszystkie osoby dorosłe i dzieci które współpracują.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Eliza Kruk
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Eliza Kruk

Praca z ludźmi sprawia mi ogromną przyjemność.

Oferuję profesjonalną obsługę popartą wieloletnim doświadczeniem, oraz ciepłą, domową atmosferę. 

Wśród Pacjentów mam wielu przyjaciół z którymi od lat spotykam się podczas wizyt, pomagając im lepiej słyszeć i rozumieć.

Tomasz Gawroński
srebrny medalista olimpijski

Aparat słuchowy pomógł mi spełnić marzenia

Tomasz Gawroński - Srebrny medalista Olimpijski

Aparaty słuchowe są mi niezbędne do codziennego życia. Cieszę się, że wiele lat temu trafiłem do firmy MARMED, gdzie mogę zawsze liczyć na profesjonalną pomoc.

Aparaty słuchowe które tu zakupiłem pomogły mi w spełnieniu marzenia jakim było dostanie się do Kadry Polski PZSN, oraz zajęciu 2 miejsca na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących w Brazylii.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Jędrzejów
Gabinet MARMED przy ulicy Prostej 4 w Jędrzejowie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Audiometria tonalna w Jędrzejowie

Pierwsze badanie polega na wykorzystaniu specjalnych słuchawek. Pacjent zakłada je na uszy, a następnie specjalista odtwarza dźwięki o określonej częstotliwości. Od tonów niskich, po wysokie. Zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego guzika w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w sytuacji, gdy zanika. Na tej podstawie ocena się skalę słyszalności u danej osoby, czyli zakres dźwięków, które dana osoba wyłapuje z powietrza.

Audiometria słowna w Jędrzejowie

Jest to kolejny rodzaj badania słuchu w Jędrzejowie, który pozwala na ocenę kondycji tego zmysłu u pacjenta. Tym razem jest wykonywane bez udziału dodatkowych urządzeń. W jego trakcie audiolog stwierdza, na ile dana osoba słyszy i rozumie konkretne, wypowiadane słowa. W tym przypadku są one zróżnicowane, jeśli chodzi o głośność ich artykulacji.

Jak często należy przeprowadzać badanie słuchu?​

W przypadku osób poniżej 50. roku życia oraz dzieci, gabinet najlepiej jest odwiedzić co 2-3 lata. Przeprowadzenie podstawowych badań pozwoli na ocenę kondycji słuchu i ewentualne podjęcie kroków, które mogą przywrócić lepszą słyszalność danemu pacjentowi.

W przypadku osób, które ukończył 50. rok życia, zaleca się wizyty w gabinecie audiologicznym raz do roku z uwagi, iż znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o pojawienie się problemów ze słuchem lub ich pogłębieniem.

Problemy ze słuchem a aparaty słuchowe w Jędrzejowie

W przypadku problemów ze słuchem można mówić o lekkim niedosłuchu, średnim lub poważnym niedosłuchem. Na podstawie konkretnej wady niejednokrotnie dokonuje się wyboru konkretnego modelu aparatu w ten sposób, aby zapewnił on znacznie lepsze słyszenie.

Jego wybór jest o tyle ważny, iż przekłada się nie tylko na sam komfort użytkowania aparatu słuchowego, ale także na codziennie funkcjonowanie danej osoby. Pozwala na wygodne prowadzenie rozmów, czy bycie bardziej uważnym, z uwagi, iż słuch to jeden ze zmysłów, które pełni ważną funkcję, jeśli chodzi o orientowanie się reagowanie, w szczególności w przestrzeniach publicznych.

Niepokojące sygnały dotyczące problemów ze słuchem​

Obok zaleceń, co do cyklicznych wizyt w gabinecie audiologicznym w Jędrzejowie, warto także samemu obserwować swój słuch. Pozwoli to na wczesne działanie. Tak samo pogorszenie słyszenia, jak również wrażenie piszczenia w uchu lub uszach są sygnałem do tego, by zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.