Codzienne dbanie o aparat słuchowy poprzez czyszczenie i regularną konserwację jest bardzo ważne. Środowisko w uchu jest ciepłe i wilgotne. Woskowina, która jest mieszaniną wydzieliny gruczołów łojowych oraz gruczołów potowych, może gromadzić się w uszach i na urządzeniu. Takie warunki mogą być szkodliwe dla elektroniki znajdującej się w aparacie słuchowym. Właściwa pielęgnacja pomaga utrzymać optymalne warunki słuchowe, poprawną higienę ucha oraz zapewnia sprawne działanie aparatów słuchowych przez wiele lat i minimalizuje ewentualne problemy wiążące się z codziennym użytkowaniem.

Zadbaj o czystość swojego aparatu

Do każdego zakupionego aparatu dołączane są narzędzia czyszczące. W przypadku problemów z czyszczeniem aparatów, na pewno protetyk słuchu doradzi, bądź udzieli niezbędnej pomocy.

Po zdjęciu aparatów słuchowych w nocy:

  • Użyj szczoteczki czyszczącej lub miękkiej ściereczki, aby usunąć zanieczyszczenia wokół przyscisku wielofunkcyjnego, mikrofonu i baterii.
  • Nigdy nie stosuj wody, rozpuszczalników lub oleju, aby wyczyścić aparat słuchowy.

Właściwe przechowywanie aparatu słuchowego

Gdy aparaty nie są używane, należy trzymać je z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Aparaty słuchowe należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Zapytaj protetyka słuchu o osuszające pudełko do przechowywania aparatów, które jest zaprojektowane tak, aby bezpiecznie i skutecznie usunąć wilgoć, która może powodować korozję.

Kiedy nie należy nosić aparatów słuchowych

Nawet jeśli niektóre aparaty słuchowe są odporne na działanie wody, nie noś ich:

  • Pod prysznicem lub w saunie,
  • Pływając,
  • Korzystając z suszarki do włosów,
  • Stosując środki do włosów w sprayu.

Rozwiązywanie podstawowych problemów

Jeśli Twoje aparaty słuchowe nie działają tak jak powinny, spróbuj wykorzystać wskazówki zamieszczone poniżej zanim oddasz aparaty do serwisu.

tabela