Nowa Ruda

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Sylwia Wasilewska
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Sylwia Wasilewska

Znam potrzeby swoich Pacjentów

Sylwia Wasilewska - Asystent Protetyka Słuchu

Warto wyobrazić sobie jak czuje się osoba z ubytkiem słuchu. Wystarczy po prostu zatkać uszy. Osoba niesłysząca często nie jest w stanie usłyszeć dźwięków wysokich.

Zdrowy słuch normalnie słyszy dźwięki o różnym natężeniu. Dla niesłyszącego nawet mowa jest bardzo utrudniona. Nie może się komunikować. Czuje się wycofana, nieobecna. Nie uśmiecha się i często nie wdaje w dyskusje. Dla osoby z niedosłuchem jest to bardzo trudna sytuacja.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Aneta Małofiejuk
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Aneta Małofiejuk

Moje motto "Traktuj innych tak, jak byś chciał być traktowany"

Aneta Małofiejuk - Dyplomowany protetyk słuchu

Kieruję się w życiu mottem: „Traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany”. Staram się, żeby wizyta w gabinecie przebiegała w miłej, przyjaznej atmosferze tak aby Pacjent czuł się bezpiecznie i był otoczony profesjonalną opieką.

Dbając o nasz słuch warto skorzystać z doświadczonego specjalisty i technologii służącej do badania przewodu słuchowego, ubytku słuchu oraz dopasować odpowiednie rozwiązania i opiekę na dalsze lata. Badanie słuchu jest bardzo bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. 

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Nowa Ruda
Gabinet MARMED przy ulicy

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u specjalisty?

Badanie słuchu jest bardzo bezpieczne, bezbolesne a przede wszystkim bezinwazyjne. Wykonuje je doświadczony audiolog, protetyk słuchu a także lekarz specjalista laryngolog.

Badanie słuchu pomoże nam w odpowiednim dobraniu aparatu słuchowego, a także przywróci, jakość życia i odpowiednie słyszenie. Istnieje wiele placówek i gabinetów zajmujących się badaniem słuchu. 

W dobie cyfryzacji umówienie wizyty online jest ogólnodostępne i wystarczy wyłącznie zamówić rozmowę wciskając poniższy przycisk a nasz konsultant oddzwoni do Państwa w najbliższym wolnym terminie.

Audiometria tonalna - Nowa Ruda

Pierwsze badanie polega na wykorzystaniu specjalnych słuchawek. Pacjent zakłada je na uszy, a następnie specjalista odtwarza dźwięki o określonej częstotliwości. Od tonów niskich, po wysokie. Zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego guzika w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w sytuacji, gdy zanika. Na tej podstawie ocena się skalę słyszalności u danej osoby, czyli zakres dźwięków, które dana osoba wyłapuje z powietrza.

Audiometria słowna - Nowa Ruda

Jest to kolejny rodzaj badania słuchu w Jędrzejowie, który pozwala na ocenę kondycji tego zmysłu u pacjenta. Tym razem jest wykonywane bez udziału dodatkowych urządzeń. W jego trakcie audiolog stwierdza, na ile dana osoba słyszy i rozumie konkretne, wypowiadane słowa. W tym przypadku są one zróżnicowane, jeśli chodzi o głośność ich artykulacji.

Jak często należy przeprowadzać badanie słuchu?​

W przypadku osób poniżej 50. roku życia oraz dzieci, gabinet najlepiej jest odwiedzić co 2-3 lata. Przeprowadzenie podstawowych badań pozwoli na ocenę kondycji słuchu i ewentualne podjęcie kroków, które mogą przywrócić lepszą słyszalność danemu pacjentowi.

W przypadku osób, które ukończył 50. rok życia, zaleca się wizyty w gabinecie audiologicznym raz do roku z uwagi, iż znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o pojawienie się problemów ze słuchem lub ich pogłębieniem.

Problemy ze słuchem a aparaty słuchowe

W przypadku problemów ze słuchem można mówić o lekkim niedosłuchu, średnim lub poważnym niedosłuchem. Na podstawie konkretnej wady niejednokrotnie dokonuje się wyboru konkretnego modelu aparatu w ten sposób, aby zapewnił on znacznie lepsze słyszenie.

Jego wybór jest o tyle ważny, iż przekłada się nie tylko na sam komfort użytkowania aparatu słuchowego, ale także na codziennie funkcjonowanie danej osoby. Pozwala na wygodne prowadzenie rozmów, czy bycie bardziej uważnym, z uwagi, iż słuch to jeden ze zmysłów, które pełni ważną funkcję, jeśli chodzi o orientowanie się reagowanie, w szczególności w przestrzeniach publicznych.

Niepokojące sygnały dotyczące problemów ze słuchem​

Obok zaleceń, co do cyklicznych wizyt w gabinecie audiologicznym w Jędrzejowie, warto także samemu obserwować swój słuch. Pozwoli to na wczesne działanie. Tak samo pogorszenie słyszenia, jak również wrażenie piszczenia w uchu lub uszach są sygnałem do tego, by zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.

NAJWAŻNIEJSZA JEST WŁAŚCIWA DIAGNOZA

Szczególnie w przypadku nagłej utraty słuchu w Salus Centrum Medyczne w Nowej Rudzie warto umówić się na wizytę do lekarza laryngologa: