MARMED – APARATY SŁUCHOWE

Jarosław, ul. Rynek 22

Gabinet MARMED

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

ile kosztuje badanie słuchu

We wszystkich gabinetach MARMED w całej Polsce badania słuchu przeprowadzane są bezpłatnie bez względu na wiek, płeć czy wykonywaną pracę.

Specjaliści audiolodzy przeprowadzają szereg skrupulatnych badań z użyciem najnowocześniejszego sprzętu dostępnego na rynku, dzięki czemu z precyzyjną dokładnością ustalają ubytek słuchu.

Badanie u specjalisty audiologa daje pewność dobrego doboru aparatu słuchowego, dlatego bardzo ważne jest, aby nie przepłacać za badania w prywatnych gabinetach lekarskich.

koszt badania słuchu

Ile kosztuje aparat słuchowy?

Przedział cenowy jest bardzo wysoki. Tym bardziej, że na rynku, obok propozycji medycznych, pojawiają się również urządzenia elektroniczne, które pełnią funkcję aparatu słuchowego. Z reguły jednak nie są to modele dopasowywane indywidualnie.

Warto także mieć na uwadze to, że rodzaj podzespołów, w tym funkcji samego aparatu, jak też rodzaj procesora mają wpływ na jego cenę. Jednocześnie, są to elementy, które mają realny wpływ na jakość dźwięku.

koszt aparatu słuchowego

cena adekwatna do jakości

Osoby, które chcą mieć stosunkowo dobrej jakości aparat słuchowy, bazujący na nowoczesnym podzespołach, a jednocześnie będący w przystępnej cenie, powinny liczyć się z wydatkiem w granicach 2 500 złotych do 4 000 złotych.

Finalnie, kwota zależna jest od rodzaju i wielkości wady, z którą boryka się pacjent. Warto zaznaczyć, że im droższe urządzenia tym wykazują wyższą jakość dźwięku, często są dyskretne, a co więcej – wymagają rzadszej wymiany.

W jaki sposób działają aparaty słuchowe?​

Spośród wszystkich typów aparatów słuchowych można wyróżnić ich cztery podstawowe modele. Niezależnie jednak od typu, każdy posiada ten sam rdzeń, czyli: mikrofon, głośnik oraz wzmacniacz. Główne zadanie aparatu słuchowego to zbierać wszelkie dźwięki z powietrza, a następnie przekazywać je, poprzez głośnik, do kanału usznego.

Z uwagi, iż aparat może zbierać różnego typu dźwięki, jednym z istotnych elementów są nowoczesne czipy, które biorą udział w konwertowaniu dźwięków w ich wersję cyfrową. Dzięki temu zostają usunięte chociażby szumy z otoczenia, a dźwięk, który trafia do kanału, jest czysty i wyraźny.