APARATY SŁUCHOWE - BADANIA SŁUCHU

Adres: ul. Grodzka 76, 38-400 Krosno
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 16:00

Nasi specjaliści

nasi specjaliści

0
zadowolonych klientów
0
zwrotów
Wcześniej borykałam się z problemem niedosłuchu. Na szczęście skorzystałam z bezpłatnego badania w MARMED, po czym dobrano dla mnie idealny aparat słuchowy. Jestem bardzo zadowolona- w końcu wszystko słyszę.
Pani Maria
Kielce
5/5
Całe życie przeprowacowałem w branży metalurgicznej. Codzienny, ośmiogodzinny hałas sprawił, że pojawiły się szumy. Rozwiązaniem okazał się dobrze dobrany aparat słuchowy, który otrzymałem od MARMED.
Pan Mikołaj
Kielce
5/5

Słuch to zmysł, który odpowiada z odbieranie wielu bodźców z zewnątrz. Jest on bardzo ważny. Pomaga w komunikowaniu się, rozumieniu oraz pomaga funkcjonować w społeczeństwie. Ważne jest, zatem umiejętne dbanie o nasz słuchu. 

Pierwsza wizyta i badanie słuchu w Krośnie

 

Nowoczesne i te trochę starsze aparaty znajdziemy w gabinecie w Krośnie. Omówione zostaną także warianty dofinansowania, kosztów oraz ubezpieczenia aparatu słuchowego. Aparat słuchowy, bowiem może zostać dofinansowany z środków NFZ. Warto z tego skorzystać, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe są bardzo kosztowne. Lepiej jest kupić lepszy aparat słuchowy, który posłuży nam na kilka lat niż kupować co roku słabej, jakości w niskiej cenie. Oczywiście, aby dostać takie dofinansowanie trzeba spełnić kilka warunków, ale podczas badania słuchu protetyk, specjalista wszystko nam wytłumaczy. 

Najważniejsze to wykonać ten pierwszy, najważniejszy krok. Potem już będzie łatwiej. Co należy wiedzieć podczas pierwszej wizyty u specjalisty? Kiedy znajdziemy się w gabinecie specjalista zajmujący się nami obejrzy nasze uszy, wykona niezbędne pomiary i badania w o oparciu o najnowsze technologie. Wynik badań zaprezentuje za pomocą audiogramu. Potem wyniki zostaną z nami omówione. Jeśli zajdzie potrzeba zakupu aparatu słuchowego zostanie nam zrobiony odlew naszego ucha z gliny, aby uwiarygodnić kształt naszego ucha. Następnie dobierze odpowiedni aparat, wielkość, kolorystykę oraz to czy ma być on widoczny czy też. Wybór jest naprawdę ogromny. Aparat słuchowy warto dopasować do potrzeb życiowych.

Nowe technologie - aparaty słuchowe

Z racji tego, iż świat pędzi do przodu pojawiły się nowe technologie, innowacyjne aparaty słuchowe. Oczywiście te nieco starsze również obowiązują chociażby dla osób, które po prostu preferują taki rodzaj aparatów słuchowych. Możemy wyróżnić następujące aparaty słuchowe dwa główne rodzaje aparatów; aparaty zauszne i wewnątrz uszne. Istnieje wiele czynników, które określają, jakiego rodzaju aparatu słuchowego potrzebujemy. Wszystko zależy od stopnia ubytku słuchu, preferencji estetycznych, stylu życia oraz budżetu, jaki możemy przeznaczyć na aparat słuchowy. Duży wybór znajdziemy w naszym gabinecie w Krośnie. Zauszne aparaty słuchowe są najczęściej wybierane ze względu na wysoki poziom komfortu. Jednakże są to aparaty bardzo widoczne na naszych uszach. Są dostępne w różnych rozmiarach i stylach oraz nadają się do wszelkiego rodzaju ubytku słuchu. Aparaty słuchowe wewnętrzne natomiast są prawie niewidoczne. Można je łatwo skonfigurować. Wykonywane na zamówienie. Idealnie dopasowane do ucha. Najlepiej sprawdzają się przy lekkim lub średnim ubytku słuchu. Podczas zakupu aparatu warto wziąć pod uwagę poziom ubytku słuchu, technologie, komfort, cenę i jakość., Typ aparatu słuchowego, styl życia i inne schorzenia, z jakimi się zmagamy. Warto znaleźć odpowiedniego protetyka, który dopasuje nam aparat słuchowy do naszych potrzeb.

Ceny aparatów słuchowych

Kupując aparat słuchowy często zastanawiamy się, w jakiej będzie cenie. Czy będzie nas na niego stać? Niestety na tak ważnym dla nas sprzęcie nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej kupić lepszy aparat w droższej cenie, który posłuży nam przez kilka lat, niż zakupić tani, który za rok będziemy musieli wymienić. Pamiętajmy, że cena równa się, jakość. Ceny aparatów wahają się w granicach kilku złotych do ponad tysiąca. Najtańsze z nich znajdziemy w granicy 300 zł. Najdroższe nawet za 8000 zł. Pamiętając o naszych potrzebach mamy możliwość refundacji takiego aparatu z pieniążków NFZ. Wtedy budżet na aparat na pewno będzie mniejszy i będziemy mogli pozwolić sobie na coś lepszego, w lepszej, jakości, nowoczesnej technologii.

Nowoczesne metody badania słuchu – test słuchu online

Zwracając uwagę na potrzeby dzisiejszego świata placówki medyczne zaczęły wychodzić naprzeciw klientom. Coraz częściej w wielu miastach i placówkach protetycznych znajdziemy możliwość szybkiego badania słuchu przez Internet. Takie badanie wykonamy także w Krośnie. Jest to zapewne super rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą osobiście udać się specjalisty. Taki test wykonuje się w domu. Jest on bezbolesny, bezinwazyjny. Wyniki otrzymujemy na maila. Wtedy też będziemy wiedzieli, jaki mamy ubytek słuchu oraz dobierzemy odpowiedni aparat słuchowy do naszych potrzeb. Należy wiedzieć, ze test słuchy jest pewnym badaniem, które pomoże w problemie.

Dzieci z ubytkiem słuchu

Często borykamy się z niedosłuchem lub całkowitą utrata słuchu u dziecka. Ciężko jest nam to zaakceptować. Wiadomo, że dla rodzica jest to bardzo trudne. Czujemy niepokój i bezradność. Jest to naturalne, ponieważ wszyscy pragniemy dla naszych dzieci wszystkiego, co najlepsze. Na szczęście nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości i wsparcia dla maluchów z ubytkiem słuchu. Współczesne aparaty słuchowe są tak zaawansowane, że mogą z nich korzystać nawet dzieci z głębokim niedosłuchem. Zapewniają poprawę, jakości życia i komunikowania się z otoczeniem. Warto, zatem od małego dbać o słuch dzieci, a jeśli to konieczne badać go u specjalisty. 

Pamiętajmy o tym, żeby dbać o nasz słuchu. Kiedy tylko coś nas niepokoi udajmy się do specjalisty, który odpowiednie rozwiązanie i pomoże nam w naszym problemie. Unikamy niepotrzebnego hałasu, nie słuchaj głośnej muzyki, stosujmy ochraniacze na uszy, kiedy jest to konieczne. To tylko kilka rzeczy, a słuch mamy tylko jeden. Kiedy zadbamy o niego dziś będziemy się nim cieszyć do końca życia.

Znajdź nas na Facebooku