MARMED – APARATY SŁUCHOWE

Kraków, Leonida Teligi 8

Gabinet MARMED

DARMOWE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Aparaty słuchowej w atrakcyjnej cenie

Wraz z wiekiem pojawiają się lub nasilają się zaburzenia słuchu. Jako, że jest to jeden z najważniejszych zmysłów, którego ubytek przysparza wiele problemu, ot choćby komunikację z innymi ludźmi i odnajdowanie się w otaczającym nas świecie.

Pogorszające się słyszenie dość dokuczliwie utrudnia nam funkcjonowanie. Niejednokrotnie może ono prowadzić do sytuacji zagrażających naszemu życiu; w przestrzeni publicznej czy nawet w domu- niebezpieczeństwo w ruchu drogowym czy przy prostych czynnościach wykonywanych w domu.

Każdy, zauważając oznaki osłabienia słuchu powinien skorzystać z jego badania. Jak ono przebiega, kto je przeprowadza?

badanie słuchu

nie boli

Badanie słuchu jest nieinwazyjne, to znaczy że jest całkowicie bezpieczne dla badanego pacjenta. Do wykonywania badania używa się najnowocześniejszego sprzętu pozwalającego precyzyjnie określić stan i jakość słuchu. Badanie słuchu preferuje się nie tylko starszej grupie wiekowej ale także wszystkim tym, którzy doświadczają sumów usznych czy pisków w uchu. Są to pierwsze sygnały oznaczające pierwsze etapy ubytku słuchu. Na ogół problem z ubytkiem słuchu doświadczają szczególnie osoby po 50. roku życia, szczególnie te, które całe swoje życie spędziły pracując w środowisku, które wystawiało ich zmysł na działania intensywnych dźwięków.

Badanie słuchu przy pomocy nowoczesnego sprzętu

W gabinecie MARMED badanie słuchu prowadzi dyplomowany protetyk słuchu. Jednym z rodzajów badania jest audiometria tonalna. Celem takiego badania jest określenie, jaki jest najniższy oraz najwyższy słyszalny przez pacjenta dźwięk. Badanie te określa w jakich progach słyszalności oscyluje badany pacjent.

Badanie wykonywane jest za pomocą dźwiękoszczelnych słuchawek nausznych. Następnie audiolog uruchamia kolejno dźwięki o różnych częstotliwościach w zakresie od 125Hz do 8000Hz.