Szumy uszne - objawy, przyczyny oraz leczenie

Cierpisz z powodu szumienia w uszach?

Szum uszny jest medycznym określeniem dotyczącym występowania dźwięku w uszach podczas, gdy żaden zewnętrzy dźwięk nie jest obecny.
Pacjenci z tymi dolegliwościami zwykle opisują te dźwięki, jako “dzwonienie w uszach”, choć mogą one też być opisywane, jako syczenie, piszczenie, brzęczenie, ryk, a nawet ćwierkanie. Kluczową sprawą jest zrozumienie, że szumy uszne nie są zwykłą chorobą, czy wynikiem złego samopoczucia. Zwykle są zapowiedzą czegoś większego, jak infekcja ucha, wysokie ciśnienie krwi lub co bardziej prawdopodobne ubytku słuchu. Musimy pamiętać o tym, że każdy rodzaj szumów usznych jest inny, dlatego też tak trudno o właściwe rozwiązanie, które przyniesie ulgę.
Szumy uszne i dzwonienie w uszach - Aparaty Słuchowe - Marmed

Rozwiązania lecznicze w aparatach słuchowych

Dzięki najnowszej technologii, aparaty słuchowe generują, specjalny szum/dźwięk (komfortowy dla użytkownika), który może być dostrajany i wygładzany przez profesjonalistę, tak by w pełni zagłuszyć wyjątkowy, irytujący dźwięk, który słyszysz. Wynikiem czego, jest spersonalizowana terapia dźwiękiem zaprojektowana do maskowania i odwracania uwagi od szumów usznych. Jeśli odczuwasz dyskomfort związany z niechcianymi dźwiękami koniecznie skontaktuj się z protetykiem słuchu.