Rozwiązania dla dzieci

aparaty słuchowe dla dzieci
Aby dziecko prawidłowo się rozwijało, bardzo ważne jest aby zapewnić mu odpowiednie ku temu warunki. Jednym z bardzo ważnych czynników warunkujących prawidłowy rozwój jest prawidłowe słyszenie. Bez zdolności do prawidłowego słyszenia, dziecko nie będzie miało możliwości, aby nauczyć się mowy, a co za tym idzie komunikować się ze światem.
Aby nauczyć się mówić, dziecko musi wyraźnie słyszeć innych, ale również siebie. W przypadku dzieci z ubytkiem słuchu, rozwój mowy jest bardzo często opóźniony. Na kolejnych etapach swojego życia dziecko niedosłyszące stawiane jest przed narastającymi wyzwaniami.
Wielu rodziców wierzy, że aparaty słuchowe przywrócą słuch ich dziecka. Niestety nie jest to możliwe, jednak aparaty słuchowe mogą poprawić jakość życia i są niezbędne do tego, aby dziecko się uczyło i rozwijało.

Pamiętaj! Im wcześniej wykryje się ubytek słuchu u dziecka i zacznie działać, tym lepiej.

1

Pierwszym czynnikiem podczas wyboru aparatu słuchowego dla dziecka jest wynik badania słuchu. Wynik badania słuchu określi, jaką moc powinien mieć aparat słuchowy, tak by dał odpowiedni poziom wzmocnienia. Na jego podstawie można również określić, jakie funkcje powinien zawierać, aby w możliwie najlepszy sposób wyodrębnić istotne dla dziecka dźwięki i wykluczyć ręczne dostrajanie ustawień.

2

Wybierając aparat słuchowy bardzo ważne jest, aby sprawdzić możliwość połączenia go z dodatkowymi urządzeniami bezprzewodowymi i systemami wspomagającymi słyszenie. Dodatkowe akcesoria są szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku szkolnym, umożliwiając im słyszenie głosu nauczyciela w hałaśliwej sali lekcyjnej lub podczas zabawy z rówieśnikami.

3

Kolejnym istotnym czynnikiem, jest odporność aparatów słuchowych na zabrudzenia, wilgoć, pył i kurz. W przypadku dzieci, których wiek związany jest z uczestniczeniem w środowisku nieprzyjaznym dla aparatu słuchowego, ważne by aparat słuchowy posiadał odpowiednie dla takich sytuacji zabezpieczenia (IP67 lub IP68). Dodatkowo w związku z małym rozmiarem aparatu słuchowego, ważne jest, aby urządzenie posiadało blokadę komory baterii, aby uniknąć połknięcia/zadławienia. W tym wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem są aparaty ładowalne.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące niedosłuchu u dzieci lub wyboru odpowiedniego aparatu słuchowego dla Twojego dziecka, skontaktuj się z Nami.