Pielęgnacja aparatów słuchowych

Codzienne dbanie o aparat słuchowy poprzez czyszczenie i konserwację jest kluczowe.

Środowisko w uchu jest ciepłe i wilgotne. Woskowina, która jest mieszaniną wydzieliny gruczołów łojowych oraz gruczołów potowych, może gromadzić się w uszach i na urządzeniu. Takie warunki mogą być szkodliwe dla elektroniki znajdującej się w aparacie słuchowym. Właściwa pielęgnacja pomaga utrzymać optymalne warunki słuchowe, poprawną higienę ucha oraz zapewnia sprawne działanie aparatów słuchowych przez wiele lat i minimalizuje ewentualne problemy wiążące się z codziennym użytkowaniem.

Zadbaj o czystość swojego aparatu

Do każdego zakupionego aparatu dołączane są narzędzia czyszczące. W przypadku problemów z czyszczeniem aparatów, na pewno protetyk słuchu doradzi, bądź udzieli niezbędnej pomocy.

Po zdjęciu aparatów słuchowych w nocy:

Właściwe przechowywanie aparatu słuchowego

Gdy aparaty nie są używane, należy trzymać je z dala od źródeł ciepła i wilgoci. Aparaty słuchowe należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Zapytaj protetyka słuchu o osuszające pudełko do przechowywania aparatów, które jest zaprojektowane tak, aby bezpiecznie i skutecznie usunąć wilgoć, która może powodować korozję.

Kiedy nie należy nosić aparatów słuchowych

Nawet jeśli niektóre aparaty słuchowe są odporne na działanie wody, nie noś ich:

Rozwiązywanie podstawowych problemów

Jeśli Twoje aparaty słuchowe nie działają tak jak powinny, spróbuj wykorzystać wskazówki zamieszczone poniżej zanim oddasz aparaty do serwisu.

Problem

Możliwe przyczyny

Rozwiązania

Aparat słuchowy nie działa

Dźwięk nie jest wystarczająco głośny

Aparat działa nierówno

Dźwięk jest zniekształcony / niewyraźny