TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Głogów, Sikorskiego 19, IIp, gabinet 30

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Wysokiej jakości aparaty słuchowe w Głogowie

W kontekście wady słuchu, najczęściej mówi się o niedosłuchu odbiorczym. Dolegliwość ta pojawia się niejednokrotnie wraz z wiekiem. Naturalny proces starzenia przekłada się na gorsze funkcjonowanie poszczególnych narządów, w tym elementów ucha wewnętrznego.

Bardzo ważnym elementem są komórki rzęsate – to właśnie one biorą udział w procesie wykrywania dźwięku. Później, za pośrednictwem nerwu ślimakowatego sygnał jest przesłany do mózgu. Dlatego problemy z którymkolwiek z elementów, jakie biorą udział w procesie wychwytywania dźwięku i przekazywania impulsu do mózgu, przekładają się na wystąpienie niedosłuchu. Często jest to wada na tyle trwała, iż niezbędne staje się zastosowanie aparatu słuchowego. Jakie są najczęstsze przyczyny niedosłuchu?

Gabinet TJaudio przy ulicy Sikorskiego 19 w Głogowie

przyczyny niedosłuchu

Do podstawowych należy wspomniany proces starzenia, który przekłada się na gorsze funkcjonowanie komórek i narządów. Jednak przyczyn niedosłuchu jest więcej. Tym bardziej, iż wada ta występuje także u osób młodszych.

W szczególności osoby, które pracują w szkodliwych dla słuchu środowisku narażone są na jego pogorszenie. Chodzi tutaj o ekspozycję na duży hałas. Może dotyczyć to osób, które pracują z głośnymi maszynami, jakie spotyka się chociażby na hali produkcyjnej. Dlatego obowiązkiem pracodawcy jest dostarczenie akcesoriów, które pozwalają na ochronę słuchu. Dotyczy to tak samo zatyczek, jak również specjalnych słuchawek.

Inne przyczyny wystąpienia niedosłuchu

Problemy ze słyszeniem mogą być następstwem także przebytych chorób lub urazów głowy. Najczęściej zapalenie opon mózgowych, jak również przewlekłe zapalenie ucha prowadzą do tego, że u danej osoby występują problemy z tym zmysłem.

Zdarza się również, że duża ilość woskowiny nagromadzonej w uchu, utrudnia swobodny przepływ powietrza, co ogranicza zdolność ich przetwarzania przez komórki rzęsate.

W jaki sposób przebiega badanie słuchu w Głogowie?

Jedną z pierwszych czynności, jakie wykonuje audiolog w Głogowie, czyli specjalista zajmujący się słuchem, jest stwierdzenie, czy w uchu nie zalegają żadne ciała fizyczne, jak woskowina, które mogą utrudnić słyszenie. W sytuacji, gdy stwierdza, iż kanały uszne są czyste, przystępuje do faktycznego badania. Badanie słuchu w Głogowie odbywa się przy zastosowaniu nowoczesnego rodzaju sprzętu, który pozwala stwierdzić skalę słyszalności u danego pacjenta. Testy tego typu mają charakter nieinwazyjny. Są w pełni bezpieczne dla pacjenta i pozwalają na postawienie precyzyjnej diagnozy, która ułatwia późniejszy wybór odpowiedniego aparatu słuchowego.

Ile kosztuje badanie słuchu w Głogowie?

Jeśli chodzi o ceny za prywatną wizytę, są one zbliżone do standardowych kwot. Najczęściej jest to wydatek rzędu 40 – 80 złotych. Alternatywnym rozwiązaniem jest uzyskanie skierowania, które wydaje lekarz pierwszego kontaktu. W sytuacji jednak, jeśli sprawa jest nagląca, warto rozważyć wizytę prywatną.

W jaki sposób działają aparaty słuchowe?​

Jeśli chodzi o aparaty słuchowe w Głogowie, można wyróżnić ich cztery podstawowe modele. Niezależnie jednak od typu, każdy posiada ten sam rdzeń, czyli: mikrofon, głośnik oraz wzmacniacz. Główne zadanie aparatu słuchowego to zbierać wszelkie dźwięki z powietrza, a następnie przekazywać je, poprzez głośnik, do kanału usznego. Z uwagi, iż aparat może zbierać różnego typu dźwięki, jednym z istotnych elementów są nowoczesne czipy, które biorą udział w konwertowaniu dźwięków w ich wersję cyfrową. Dzięki temu zostają usunięte chociażby szumy z otoczenia, a dźwięk, który trafia do kanału, jest czysty i wyraźny.

Jaka jest cena aparatu słuchowego w Głogowie​

Bardzo dużo zależy od samego rodzaju aparatu. Nie chodzi tylko o jego konkretny typ, ale również wykorzystane podczas jego produkcji podzespoły. Głównie czip, który odpowiada za przetwarzanie dźwięku w formaty cyfrowy, jak też jego zdolność do redukcji szumów, co przekłada się na jakość słyszenia.

Co więcej, rozwój technologii wpływa na to, iż aparaty słuchowe mogą być zintegrowane w sposób bezprzewodowy chociażby ze smartfonem. A to pozwala na sterowanie nimi z poziomu telefonu, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą, aby aparat pozostał dyskretny, a potrzebują wyregulować jego głośność.

Ile kosztuje najtańszy aparat słuchowy w Głogowie?

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się sporo produktów, które określa się jako aparaty słuchowe. Są one dostępne także w sklepach ze sprzętem RTV. O ile ich cena jest bardzo kusząca, o tyle należy mieć na uwadze, że bardzo ważny jest odpowiedni wybór konkretnego modelu, który będzie dopasowany do rodzaju wady, ale również samej wielkości kanału usznego.

Dlatego współpraca z audiologiem w tej materii pomoże w zakupie odpowiedniego typu aparatu słuchowego. Niejednokrotnie jest to wydatek rzędu kilkuset złotych. Sporo zależy także od samego rodzaju wady – im bardziej jest ona poważna, tym lepszy gatunkowo sprzęt staje się niezbędny do tego, by zapewnić odpowiednią słyszalność pacjentowi.

Aparty słuchowe w dobrej cenie

Osoby, które chcą mieć stosunkowo dobrej jakości apart słuchowy, który bazuje na nowoczesnym podzespołach, a jednocześnie jest w przystępnej cenie, powinny liczyć się z wydatkiem w granicach 2 500 złotych do 4 000 tysięcy. Finalna kwota zależna jest od rodzaj wady. Jednak tego typu urządzenia wykazują wysoką jakość dźwięku, często są dyskretne, a co więcej – wymagają rzadszej wymiany.

Jak często należy wymieniać aparat słuchowy?

Częstotliwość zależna jest od jakości samego urządzenia. Jednak audiolodzy zalecają wymianę aparatu słuchowego średnio co 3 do 5 lat. Warto także przeprowadzać dodatkowe badania, które pozwolą ocenić, czy wada słuchu nie postąpiła w tym okresie.