Urządzenia wspomagające słyszenie

Wyszukaj

Sortowanie

Filtry

Model aparatu słuchowego
Rodzaj urządzenia
Rodzaje akcesoriów
Producent
Cena
-
Rodzaj zasilania
Ilość kanałów dopasowania
Łączność z aplikacją w telefonie
Tłumacz języków
Generator szumów usznych
Głęboki niedosłuch
Power Bank
Nowości
Promocje
Zestawy
Dla dzieci
Znaczny ubytek słuchu

Urządzenia wspomagające słyszenie

Firma Marmed S.A. oraz TJaudio sp. z o.o. oferują szereg wysokiej klasy bezprzewodowych urządzeń wspomagających słyszenie.

System FM jest to wspomagające pracę aparatu słuchowego urządzenie. System FM składa się z dwóch elementów: nadajnika i przymocowanego do aparatu słuchowego odbiornika.

Osoba słysząca ma przy sobie zaopatrzone w mikrofon i nadajnik urządzenie. Osoba „zaaparatowana” posiada odbiornik i mikrofon. Przekaz dźwięku z nadajnika do odbiornika, podczepionego do aparatu słuchowego, następuje drogą radiową. System FM pozwala na uzyskanie jakości dźwięku porównywalnej do sytuacji, w której rozmówca znajduje się bezpośrednio przy uchu słuchającego.

Urządzenia wspomagające słyszenie korzystają z technologii bluetooth (bluetooth to technologia bezprzewodowa krótkiego zasięgu umożliwiająca bezprzewodowe przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami cyfrowymi). Wśród urządzeń tego typu można wymienić (mikrofon, streamer TV, mikrofon stołowy, itd.).

W naszych gabinetach otrzymasz możliwość przetestowania bezprzewodowych urządzeń do wszystkich dostępnych na rynku aparatów słuchowych.

Wśród proponowanych przez nas systemów wspomagających słyszenie są także pętle indukcyjne. Pętle indukcyjne są szeroko stosowane dla osób z niedosłuchem w muzeach, teatrach, filharmoniach
czy szkołach.

Urządzenia te nadają sygnał poprzez zmodulowane pole magnetyczne, które jest odbierane przez cewkę indukcyjną aparatu słuchowego lub implant śłimakowy. Takie rozwiązanie eliminuje wszelkie zakłócenia akustyczne bezpośrednio łącząc się z aparatem słuchowym.

Wśród wielu urządzeń dostępnych na rynku wspomagających osoby niedosłyszące można wymienić: dzwonek do drzwi, który głośnymi sygnałami dźwiękowymi i migającym światłem dają znać, że ktoś przyszedł, poduszki wibracyjne, budziki z padem wibracyjnym, czujniki czadu, elektroniczna niańka, itd.