TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Żary, ul. Moniuszki 2

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Aparaty słuchowe w Żarach– cena​

Biorąc pod uwagę, iż aparaty słuchowe to technologia stosunkowo zaawansowana, która obecnie może współpracować z innymi urządzeniami poprzez połączenie bezprzewodowe, ich cena jest mocno zróżnicowana od 2000 zł do 9000 zł. Obok samych nowinek technologicznych, w aparatach słuchowych widać różnicę przede wszystkim w jakości dźwięków, a także redukcji szumów z otoczenia. Sporo zależy od samego poziomu niedosłuchu, częściowo także wieku osoby dotkniętej schorzeniem.

Najtańsze aparaty słuchowe​

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, iż dobór odpowiedniego aparatu determinuje to, na ile będzie to rozwiązanie pomocne, a także bezpieczne dla pacjenta. Dlatego cały proces powinien przebiegać w towarzystwie audiologa, który może w sposób fachowy określić, czy dany model spełnia swoje zadanie. Z tej racji warto korzystać wyłącznie z autoryzowanego przez placówki medyczne sprzętu, który posiada także wszelkie, niezbędny atesty- jak na przykład placówka TJaudiow Żarach.

Aparaty słuchowe w dobrej cenie​

Warto jednak postawić na dobrej jakości rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. Wiadomo, iż jakość idzie w parze z jej wzrostem. Chodzi tutaj jednak o możliwość komfortowego użytkowania urządzenia tego typu. 

Dlatego w przypadku dobrych jakościowo aparatów należy liczyć się z wydatkiem rzędu od 2 500 złotych do około 4000 złotych. Jest to cena umiarkowana, w zamian za którą można liczyć także na urządzenie funkcjonalne. Oznacza to zastosowanie wysokiej jakości czipów, które odpowiadają za konwertowanie dźwięków, czy redukcję szumów. Tym samym osoba z aparatem słuchowym może z niego spokojnie korzystać i cieszyć się chociażby z możliwości spokojnej rozmowy z bliskimi.

Audiometria słowna w Żarach

To kolejny rodzaj badania. W jego trakcie specjalista ocenia, na ile pacjent rozumie poszczególne słowa w zależności od głośności, z jaką są wypowiadane. Protetyk najczęściej przeprowadza testy tego typu w momencie, gdy audiometria totalna wykazała, iż u pacjenta może występować niedosłuch.

Audiometria impedacyjna

To badanie jest przeprowadzane w momencie, gdy specjalista podejrzewa, iż ucho środkowe może działać w sposób nieprawidłowy. Badanie wykonywane jest automatycznie, to znaczy pacjent pozostaje bierny. Wymaga się jedynie tego, aby nie przełykał śliny oraz miał zamknięte usta. Protetyk umieszcza specjalną sodę w przewodzie usznym. Jej zadaniem jest sprawdzenie, na ile błona bębenkowa jest podatna na wychylenie.

Niepokojące sygnały dotyczące problemów ze słuchem​

Obok zaleceń, co do cyklicznych wizyt w gabinecie audiologicznym w Żarach, warto także samemu obserwować swój słuch. Pozwoli to na wczesne działanie. Tak samo pogorszenie słyszenia, jak również wrażenie piszczenia w uchu lub uszach są sygnałem do tego, by zdecydować się na wizytę u specjalisty.

Aparaty słuchowe przysługują wszystkim pacjentom cierpiącym na niedosłuch, nie zależnie od wieku. U noworodków kluczowe jest szybkie wykrycie wady słuchu i profesjonalne dopasowanie i wyedukowanie rodziców. Osoby po urazach mechanicznych i przebytych przewlekłych stanach zapalnych narządu słuchu również wymagają rehabilitacji. Dobrze dobrany aparat słuchowy po uprzednim konkretnym badaniu słuchu daje stuprocentową gwarancję funkcjonowania narządu słuchu. Kolejna grupa osób wymagających aparatów słuchowych to osoby w podeszłym wieku. Tu główną przyczyną niedosłuchu są przebyte choroby przewlekłe, choroby zwyrodnieniowe oraz ogólne choroby geriatryczne. Osoby starsze wymagają profesjonalnej diagnozy, badania i doboru protezy narządu słuchu. Jeżeli te warunki będą spełnione, pacjent w podeszłym wieku również może cieszyć się doskonałym słuchem i związanym z tym komfortem życia. Dziś pacjent w każdej grupie wiekowej może otrzymać idealnie dobrany aparat słuchowy.

kto powinien nosić aparat słuchowy?