Gabinet MARMED

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU | APARATY SŁUCHOWE

Wypełnij poniższy formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Państwem w godzinach pracy. Poniedziałek-Piątek od 08:00 do 16:00

Sprawdzone aparaty słuchowe w Tarnowie

Słuch to jeden z pięciu zmysłów. I jak pozostaje, również jest bardzo ważny. Częściowo to właśnie za jego pośrednictwem człowiek poznaje świat. To również dzięki słuchowi udało się wykształcić tak wysoką zdolność komunikacji. Dlatego zaburzenia związane ze słuchem powodują dyskomfort, jak również utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Tego typu sytuacja najczęściej występuje u osób po 50. roku życia. Jednak nie jest to reguła. Także u dzieci diagnozuje się schorzenia, które ograniczają słyszalność dźwięków. Na szczęście, nawet te poważne wady można skorygować dzięki odpowiedniemu aparatowi słuchowemu.

Gabinet MARMED przy aleii M.B. Fatimskiej 17 w Tarnowie

profesjonalne badanie słuchu w Tarnowie

Pierwszym krokiem, który pomoże w ocenie wady, jak też ustaleniu, który model aparatu sprawdzi się najlepiej, jest przeprowadzenie badania słuchu. Testy wykonuje specjalista audiolog. Badania mają charakter bezinwazyjny, dlatego są w pełni bezpieczne dla pacjenta. Mają na celu ocenić, czy dana osoba doświadcza problemów ze słuchem oraz tego, jak poważna jest to dysfunkcja. 

W szczególności osoby, które zauważyły u siebie pogorszenie słuchu, często zdarza im się słyszeć świsty lub piszczenie w uszach, powinny zgłosić się na wizytę kontrolą.

Badanie słuchu w Tarnowie – jak wygląda?

Podstawowym badaniem słuchu jest audiometria tonalna. Podczas jej przeprowadzania wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, którego głównym zadaniem jest określenie progu słyszalności u danej osoby. 

W pierwszej kolejności pacjent zakłada słuchawki. Następnie specjalista audiolog odtwarza dźwięki od bardzo niskich po wysokie. W momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny, pacjent reaguje poprzez wciśnięcie przycisku. Podobnie robi w sytuacji, gdy dźwięk przestaje być słyszalny. Na tej podstawie określa się, jaki jest zakres dźwięków, które dana osoba wyłapuje. Pozwala to wstępnie określić, czy dana osoba cierpi na wadę słuchu.

Dodatkowym badaniem jest przewodnictwo kostne. W tym przypadku wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone za małżowiną uszną. Ponownie, zadaniem pacjenta jest zareagować poprzez wciśnięcie specjalnego przycisku w sytuacji, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Bezpłatne badanie słuchu w Tarnowie

Osoby, które chcą umówić się na wizytę w ośrodku medycznym NFZ, w pierwszej kolejności muszą otrzymać skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Po wstępnym nakreśleniu problemu oraz otrzymaniu skierowania, mogą umówić się na spotkanie dostępnym terminie.

Jeśli ktoś woli udać się bezpośrednio do gabinetu medycznego w Tarnowie, w celu przeprowadzenia badania słuchu, może również umówić się na wizytę prywatną. W tym przypadku koszty badania pokrywa pacjent.

Trzecią opcją jest wybranie gabinetu MARMED w Tarnowie i przeprowadzenie bezpłatnego badania słuchu

Rodzaje aparatów słuchowych

Na przestrzeni lat technologia związana z produkcją nie tylko podzespołów, ale również całych aparatów uległa zmianie. To sprawia, iż obecnie na rynku znaleźć można modele, które zapewniają wysokiej jakości, cyfrowy dźwięk, a jednocześnie są bardzo dyskretne. Najczęściej spotkać można cztery, podstawowe rozwiązania:

  • Aparaty zauszne – to najbardziej standardowy model aparatu słuchowego. Wśród polecanych producentów wspomina się firmy Starkey oraz Oticon. Spora część urządzenia znajduje się za małżowiną uszną. W samym kanale słuchowym znajduje się cienki przewód. Istotnym elementem całego aparatu jest wkładka wewnątrzuszna, którą należy indywidualnie dopasować do kanału usznego. Rozwiązanie to sprawdza się u dzieci. W momencie, gdy są większe, wymianie podlega tylko wkładka wewnątrzuszna, natomiast mogą one w dalszym ciągu korzystać z tego samego aparatu
  • Aparaty wewnątrzkanałowe – którego producentem jest chociażby Phonak. Rozwiązanie dyskretne, prawie niewidoczne. Z uwagi na swoje umiejscowienie sprawdzi się u osób z lekkim, ale też poważnym niedosłuchem
  • Aparaty douszne – dopasowane w sposób indywidualny, znajdują się w ofercie Interton, czy chociażby Sigmia. Sprawdzają się u pacjentów z lekkim lub średnim niedosłuchem
  • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – podstawową zaletą jest widocznie mniejszy rozmiar w porównaniu do aparatu zausznego. Sprawdzi się u osób z lekkim oraz mocnym niedosłuchem.