TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Ząbkowice Śląskie, Rynek 41

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Słuch jest bardzo ważnym zmysłem w naszym organizmie. Niestety nie zawsze należycie o niego dbamy. Słuch ma bardzo istotne znaczenie w naszym życiu codziennym. Wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Pomaga zachować jasność i ostrość umysłu. Ma także wpływ na naszą aktywność fizyczną oraz relację z najbliższymi. Pomaga nam żyć bez problemów i ograniczeń.

Przyczyny utraty słuchu

Coraz więcej osób boryka się z niedosłuchem bądź częściową lub całkowitą urata słuchu. Istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Jednym z nich jest zapewne naturalny proces starzenia się organizmu, nadmierny hałas, infekcje, zapalenie opon mózgowych, urazy głowy, uszu, wady wrodzone czy szkodliwe działanie leków. Warto, zatem jak najwcześniej rozpoznać u siebie ubytek słuchu, aby jak najszybciej zapobiec całkowitej jego utracie. Pomogła nam w tym wizyty u specjalisty. Dziś szybko możemy leczyć ubytki słuchu dzięki nowoczesnej technologii, stosując aparaty słuchowe oraz korzystając z bezbolesnego badania słuchu.

DLACZEGO ŹLE SŁYSZĘ?

Słuch i jego ubytek

W związku z tym iż słuch wpływa na naszą codzienność warto w odpowiedni sposób o niego zadbać. Wiele osób, które słyszą normalnie nie zastanawia fakt jak słyszy osoba z niedosłuchem bądź całkowicie głucha. Ucho jest bardzo sprawnym organem, które może rozróżnić dźwięki spośród 7000 tysięcy tonów. Umożliwia mózgowi lokalizowanie źródła dźwięku. Ubytek słuchu rozwija się powoli, przez wiele lat. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Efekty stają się widoczne stopniowo. Ciężko jest rozpoznać, że ma się wadę słuchu. Pewne oznaki powinny wskazać nam problem. Być może nie rozumiemy, co mówią do nas inni. Nie możemy dosłyszeć ulubionego serialu w telewizji czy piosenki w radio. Są to typowe objawy komunikujące nam wadę słuchu. Nie ma się jednak, czym martwić. Istnieją, bowiem sposoby i nowoczesne technologie, które potrafią sobie z tym poradzić. Są to badania słuchu i odpowiednio dobrane aparaty słuchowe. W Krośnie znajdują się odpowiednie placówki, z którym warto skorzystać. Nie wolno tego problemu odkładać na później, ponieważ może być jeszcze gorzej. 

Skutki ubytku słuchu:

  • problemy z koncentracją,
  • problemy z komunikacją,
  • pogorszenie pamięci,
  • spadek wydajności,
  • stres, depresja, wykluczenie z życia publicznego

ubytek słuchu to nie tylko problem dorosłych

Ubytek słuchu u dzieci i dorosłych

Dzieci, które rodzą się mają od razu badanie słuchu. Często jednak zdarza się, że już na początku swojej drogi borykają się z niedosłuchem częściowym bądź obejmujących oboje uszu. Dla tak małych dzieci przygotowany jest odpowiedni system leczenia. Specjalne dopasowane implanty czy odpowiednio dobrane, małe, bezpieczne aparaty słuchowe. Ważne jest, aby o to zadbać, aby dzieciom łatwiej przychodziło komunikowanie się, nauczyły się mowy i rozumiały otaczający świat. Dzieci starsze mogą skorzystać z bezinwazyjnego, bezbolesnego badania słuchu u lekarza specjalisty czy też dyplomowanego protetyka słuchu. Wszystko oczywiste po okiem rodzica. Dorośli łatwiej znoszą zmiany w swoim życiu. Jeśli widzimy, że z naszym słuchem dzieje się coś niedobrego warto to skonsultować. Możemy mieć ubytek słuchu w jednym bądź dwojgu uszach. Warto wtedy także poszukać odpowiedniej placówki, która przeprowadzi badanie słuchu. Taką placówkę z nowoczesnymi technologiami znajdziemy w Krośnie. Wiadomo, że lepiej słyszeć dwojgiem uszu niż tylko jednym. Warto podjąć decyzje już dziś by potem nie żałować. Podobnie jak u dzieci badanie słuchu jest bezbolesne, bezinwazyjne. Wykonują je odpowiedni specjaliści, którzy potem pomogą nam dobrać odpowiedni aparat słuchowy i drogę leczenia naszego słuchu.