Obuuszne słyszenie

Nie bez powodu mamy dwoje uszu.

Zapewne słyszałeś kiedyś kogoś mówiącego: „to moje gorsze ucho, mów do tego lepszego”.

Powszechna jest opinia, że ubytek słuchu dotyczy tylko jednego ucha, a prawda jest taka, że w zdecydowanej większości jest to problem obustronny. Z tego względu, specjaliści zazwyczaj rekomendują używanie dwóch aparatów słuchowych.

Bardziej naturalne doświadczenia słuchowe

Spróbuj przejść się z jednym okiem zasłoniętym, a prawdopodobnie zauważysz utratę głębi percepcji i pola widzenia.

Dzieje się tak, ponieważ oczy pracują wspólnie, aby utworzyć jeden obraz i to samo dotyczy uszu. Słyszenie obuuszne pozwala doświadczyć dźwięków z otoczenia pełnych głębi, balansu i właściwego tonu. Dzięki zaawansowanym technologiom, najlepsze aparaty słuchowe są w stanie komunikować się ze sobą . Pozwala to na bardziej naturalne odtworzenie wszystkich dźwięków, które nas otaczają.

Zalety dwóch aparatów słuchowych

Jeden aparat słuchowy nie jest w stanie zapewnić takich samych doznań akustycznych jak dwa. Osoby noszące dwa aparaty słuchowe powinny zauważyć:

Jak uniknąć deprywacji słuchowej

Jeśli przestajesz używać jakiejś części ciała, po pewnym czasie nastąpi jej osłabienie a nawet atrofia. To samo dotyczy układu słuchowego. Jeśli nie słyszysz w optymalnym stopniu bądź nie zapewniasz regularnej stymulacji uszom, zdolność przetwarzania dźwięków ulega pogorszeniu z biegiem czasu, a jej odzyskanie staje się znacznie trudniejsze.

Używanie aparatów słuchowych w obu uszach zapewnia właściwą i stałą stymulację całemu układowi słuchowemu, co pozwala zapobiec deprywacji słuchowej.