TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Świebodzin, ul. Strzelecka 1

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

słów kilka o badaniu słuchu

Badanie słuchu w Świebodzinie z użyciem nowoczesnego sprzętu

Podstawowe badania słuchu wykorzystuje się przy pomocy nowoczesnego sprzętu, który wykorzystuje się do emisji dźwięków o określonej częstotliwości. Dzięki temu audiolog może określić próg słyszalności, jeśli chodzi o tony niskie oraz wysokie. W tym celu wykorzystuje się specjalne słuchawki.

Zadaniem pacjenta jest naciśnięcie specjalnego przycisku w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny i ponowne jego użycie w momencie, gdy nie słyszy już dźwięku. W tym przypadku testuje się wychwytywanie dźwięków poprzez powietrze.

Drugim etap badania sprawdza przewodnictwo kostne. Aby przeprowadzić testy, audiolog umieszcza specjalne słuchawki na na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Natomiast zadanie pacjenta jest takiego samo, jak wcześniej. Badania tego typu określa się jako audiometrią tonalną.

ile kosztuje badanie słuchu?

Koszt badania słuchu

W przypadku badania, które chcą udać się na badanie bez skierowania, badanie jest płatne. Jednak jego ceny są stosunkowo niskie. Zaczynają się już od 40 złotych, ale mogą sięgać około 60-80 złotych.

Można również otrzymać skierowanie na badanie słuchu od swojego lekarza rodzinnego, wtedy badanie jest bezpłatne, aczkolwiek czas oczekiwania na dostępność specjalisty i Jego terminarz pozostawia wiele do życzenia.

bezpłatne badanie słuchu?

bezpłatne badanie słuchu w każdym gabinecie TJaudio

Badanie słuchu warto wykonywać regularnie. W szczególności w przypadku osób, które narażone są na działanie szkodliwych dźwięków.

W każdym gabinecie TJaudio badanie słuchu jest bezpłatne dla każdego.  Specjaliści audiolodzy sprawdzą Twój słuch za pomocą najnowocześniejszych metod i w przypadku ubytków słuchu zaproponują odpowiednio spersonalizowany aparat słuchowy.

Nowoczesne aparaty w przystępnej cenie w Świebodzinie

Problemy ze słuchem to schorzenie, które w dość sporym stopniu utrudnia codziennie funkcjonowanie. To, na ile staje się ono skomplikowane, zależy od samego poziomu wady. Chociaż w wielu przypadkach schorzenie to wiąże się z wiekiem, to dotyka także osoby młodsze, a nawet dzieci.

Warto pamiętać, że na sprawność tego zmysłu ma wiele czynników. Jego pogorszenie wynika tak samo z urazów fizycznych, jak również nadmiernej ekspozycji na dźwięki o zbyt mocnym natężeniu. Jego głośność określa się poprzez decybele. Dlatego w kodeksie pracy zawarte jest maksymalne natężenie dźwięki, wyrażone w decybelach, na które wystawiony może być pracownik bez potrzeby zastosowania sprzętu ochronnego. Istotna jest także górna granica, jeśli chodzi o możliwość wykonywania pracy wraz z akcesoriami ochronnymi, jak specjalne słuchawki, czy zatyczki do uszu.

Aparaty słuchowe – jak działają?​

Współczesna technologia oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie wykorzystuje powszechne narzędzie, jakim jest parowanie urządzeń, czyli możliwość ich połączenia w sposób bezprzewodowy, na przykład poprzez Bluetooth. To pozwala na korzystanie z dedykowane aplikacji, która ułatwia obsługę aparatu słuchowego. Z pewnością jest to funkcjonalny dodatek dla osób młodszych, które pewnie czują się z nową technologią.

Niemniej, rozwój branży medycznej, jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych podzespołów, wpłynął także ma samą jakość dźwięku, który aparaty słuchowe przekazują. W końcu jest to ich główne zadanie – zbierać dźwięki z otoczenia i przekazywać od ucha użytkownika.