TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Polkowice, Kardynała Bolesława Kominka 7

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Badanie słuchu po 50. roku życia​

Najczęściej pogorszenie słuchu pojawia się lub postępuje wraz z wiekiem. Dlatego kluczowe jest regularne wykonywanie badań. W tym przypadku optymalny okres to raz do roku.

Sygnały, iż warto udać się na badanie słuchu?

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy ze słuchem, nie należy ich bagatelizować. Dotyczy to tak samo uczucia „zatkanego ucha”, jak również wszelkiego rodzaju świstów, czy pisków. Mogą świadczyć o wystąpieniu problemów ze słuchem. Odpowiednio szybka wizyta w gabinecie TJaudio w Lubinie, czyli u dyplomowanego specjalisty audiologa, który przeprowadza badanie słuchu i zajmuje się diagnozą schorzeń, może pomóc w jego leczeniu lub spowolnieniu postępowania zaburzenia.

Badanie słuchu w Polkowicach – w jaki sposób przebiega?

Na spotkanie w gabinecie można umówić się telefoniczne, co ułatwia wybór odpowiedniego dla pacjenta terminu. Warto także zaznaczyć, iż samo badanie jest bezinwazyjne, a to oznacza, iż jest w pełni bezpieczne. Czy są jakieś zalecenia, których należy przestrzegać przed przystąpieniem do badania?

Koszt badania słuchu w Polkowicach - ile kosztuje badanie słuchu?

Jeśli chodzi o usługi tego rodzaju w Polkowicach, koszt badania jest podobny, co w innych częściach kraju. W zależności od placówki należy liczyć się z kosztem rzędu 40 do 80 złotych, natomiast w gabinetach TJaudio badanie słuchu jest bezpłatne.

W przypadku skierowania, które wydał lekarz internista, badanie to odbywa się w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Kwestią dyskusyjną są natomiast dostępności specjalistów oraz ich terminarze. Dlatego wizyta w prywatnym gabinecie to nie tylko alternatywa.

Z jaką częstotliwością należy wymieniać aparat słuchowy?

Dużo zależy od jego rodzaju. Im wyższej klasy aparat słuchowy, tym większe prawdopodobieństwo, iż przez dłuższy czas spełniać będzie swoją funkcję. Jednak, jak podają audiolodzy, zaleca się zakup nowego aparatu co 3-5 lat. Przed tym jednak warto umówić się na spotkanie kontrolne, które ma na celu ocenę tego, czy wada nie uległa zmianie.

Najtańsze aparaty słuchowego​

W kwestii zdrowia nie zawsze kierowanie się ceną jest dobrym pomysłem. Oczywiście, dla niektórych wydatek rzędu kilku tysięcy złotych to spory wydatek i osoby te poszukują tańszego rozwiązania. Dlatego swoje obawy warto skonsultować ze specjalistą audiologiem, który z pewnością skutecznie doradzi w wyborze modelu, który przełoży się na komfort użytkowania aparatu, jak również jego cenę. W tym przypadku należy liczyć się z wydatkiem w granicach kilkuset złotych.

co warto wiedzieć o aparatach słuchowych?

Aparat słuchowy za 1000 złotych

Ciężko powiedzieć, bez znajomości danego modelu, na ile sprawdzi się w swoim przeznaczeniu tego rodzaju model. Oscyluje on raczej w dolnych granicach, jeśli chodzi aparaty słuchowe, dlatego różnica w jakości dźwięku może być bardzo odczuwalna.

Aparaty słuchowe w dobrej cenie

Należy pamiętać, że cena wynika z rodzaju podzespołów i zastosowanej technologii, która w realny sposób wpływa na jakość dźwięku, który zostaje przekazany do ucha. A tym samym za wyraźnie, niezakłócone słyszenie. Dlatego aparaty słuchowe w Lubinie, które sprawdzą się przez kilka lat i będą rozwiązaniem funkcjonalnym oraz wysokiej jakości, to wydatek rzędu kilku tysięcy. Należy oscylować w kwotach pomiędzy 2 500 złotych a 4 000 złotych. Z pewnością modele są warte tej ceny, a jakość jaką oferują, jest adekwatna do ich ceny.

cena aparatu równa jakości