Gabinet MARMED

BEZPŁATNE SŁUCHU | APARATY SŁUCHOWE

Wypełnij poniższy formularz, a nasi specjaliści skontaktują się z Państwem w godzinach pracy. Poniedziałek-Piątek od 08:00 do 16:00

Bezpłatne badania słuchu i najlepsze aparaty słuchowe

Wzrok, mowa i słuch to trzy podstawowe zmysły, bez których trudno wyobrazić sobie nową rzeczywistość. O ile aparat mowy nie ulega pogorszeniu o tyle słuch oraz wzrok wraz z wiekiem znacząco tracą na swojej jakości. 

Bardzo mały procent osób zdaje sobie sprawę z faktu pogorszającego się aparatu słuchu, ponieważ następuje to stopniowo i wręcz niezauważalnie, gdzie w przypadku wzroku jesteśmy w stanie namacalnie stwierdzić, że coś jest nie tak.

Umów się już dzisiaj na bezpłatne badanie słuchu w gabinecie MARMED w Wieliczce, aby skontrolować swój słuch, bo być może i Ciebie dosięgnął problem ubytku słuchu.

Gabinet MARMED przy ulicy Szpunara 8 w Wieliczce

bezbolesne

Wbrew powszechnym stereotypom badanie słuchu nie boli i nie jest inwazyjne. Zawsze przebiega w miłej i sympatycznej atmosferze, gdzie specjalista audiolog przeprowadza najpierw wywiad z pacjentem a następnie przechodzi do badania narządu słuchu przy pomocy najnowszej technologii.

Badanie słuchu za pomocą najnowszych metod

Dyplomowany protetyk słuchu jest jedną z osób, które dzięki swoim umiejętnościom, doświadczeniem i kwalifikacjom oraz nowoczesnej metodyce jest w stanie profesjonalnie określić stan naszego narządu słuchu.

Celem pierwszego badania słuchu jest precyzyjne określenie progów słyszalności, które pacjent jest w stanie usłyszeć. W przypadku badania metodą audiometrii tonalnej, wykonuje się je przy pomocy szczelnych słuchawek. Następnie specjalista zaczyna włączać dźwięki o różnej częstotliwości. Od 125 Hz do 8000 Hz. Pacjent natomiast ma za zadanie wskazywać, gdy tylko zacznie słyszeć dany dźwięk, a także w momencie, gdy dźwięk zaczyna zanikać.

Drugim krokiem badania jest ustalenie, jaka jest zdolność danego pacjenta do przewodnictwa kostnego. W tym celu wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. W drugiej kolejności specjalista audiolog zaczyna odtwarzanie dźwięków. Ponownie zadaniem pacjenta jest przekazanie protetykowi informacji, w którym momencie dźwięk staje się słyszalny, a w którym zanika.

Jaki jest koszt badania słuchu w Wieliczce?

We wszystkich gabinetach MARMED oraz w gabinecie w Wieliczce wykonasz bezpłatne badanie słuchu przeprowadzone przez dyplomowanego specjalistę.

Ceny rynkowe badania słuchu w innych prywatnych placówkach to kwoty z przedziału od 40 złotych do 90 złotych od pojedynczego badania.

 

Bezpłatne badanie słuchu w Wieliczce

Istnieje kilka opcji na przeprowadzenie bezpłatnego badania słuchu w Wieliczce. 

Jednym z nich jest bezpośrednie skierowanie od lekarza rodzinnego. Problem zaczyna się w momencie umawiania na wizytę w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, bowiem dostępność specjalistów i ich terminy pozostawiają wiele do życzenia.

Drugim bezpłatnym sposobem na zbadanie swojego słuchu jest skierowanie do placówki medycyny pracy- potrzebujesz skierowania od swojego pracodawcy lub zakładu pracy.

Trzecim sposobem jest udanie się do gabinetu MARMED przy ulicy Szpunara 8, gdzie dyplomowany audiolog zbada Twój słuch i podejmie dalsze kroki w przypadku stwierdzenia pogorszenia się stanu tego narządu. 

Aparaty słuchowe - różne aparaty na różne rodzaje schorzeń

Ubytku słuchu można korygować przy pomocy aparatów słuchowych, które zdecydowanie wspomagają codzienne funkcjonowanie. Aparaty słuchowe dzielimy na cztery podstawowe grupy:

  • Aparaty wewnątrz kanałowe – jeżeli zależy Ci na dyskrecji to te rozwiązanie sprawdzi się u Ciebie. Aparat dzięki swoim rozmiarom idealnie wpasowuje się w do kanału usznego dzięki czemu skutecznie ukryjesz swoją wadę. Sprawdzi się u osób o różnym spektrum wady. Warci wymienienia producenci to przede wszystkim firma Starkey oraz firma Oticon.
  • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – obudowa aparatu z zewnętrzną słuchawką (RIC) jest mniejsza i cieńsza w porównaniu z obudową klasycznego aparatu zausznego. Idealnie chowa się za uchem co sprawia, że aparat jest prawie niewidoczny. Dodatkowo dostępna szeroka paleta kolorów, pasująca do koloru skóry lub włosów, zapewnia jeszcze większą dyskrecję. Ten model aparatu słuchowego jest doskonały dla osób o lekkim lub poważnym niedosłuchu.
  • Aparaty douszne – jednym z producentów zasługujących na uznanie jest Interton. Warto zaznaczyć, że model ten należy dopasować w sposób indywidualny do wielkości kanału usznego, dlatego że przewód posiada wkładkę wewnątrz uszną, która jest różna w zależności od pacjenta. Rozwiązanie polecane osobom o poważnej wadzie słuchu, jak też dzieciom, z uwagi na możliwość wymiany samej wkładki.
  • Aparaty zauszne – najbardziej rozpowszechniony i tradycyjny model, którego producentami są chociażby Signia oraz Widex. Większa część aparatu znajduje się za małżowiną uszną. Doskonałe dla pacjentów z dużą wadą słuchu. Posiadają one wymienną wkładkę wewnątrz uszną.