UMÓW KONSULTACJĘ

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza . Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu umówienia terminu wizyty w wybranym przez Państwa gabinecie Marmed S.A.

Gabinet MARMED

DARMOWE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Wysokiej jakości aparaty słuchowe Jaśle

Zmysł słuchu jest bardzo potrzebny w życiu. Pozwala na swobodną komunikację, jak również wygodne funkcjonowanie w codziennym życiu. Umożliwia także poznawanie tego, co człowieka otacza, czy czerpanie radości nie tylko z rozmów, ale także ze sztuki, chociażby poprzez muzykę.

Dlatego wszelkiego rodzaju dysfunkcje słuchu przekładają się na trudności komunikacyjne, obniżają komfort życia, a nawet wprowadzają pewnego rodzaju zagubienie, z uwagi na ograniczoną ilość bodźców, które docierają do mózgu. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?

Gabinet MARMED przy ulicy Warszawskiej 31 w Kielcach

profesjonalne badanie słuchu w Jaśle

Specjalistą, który przeprowadza badanie słuchu, jest audiolog. W swojej pracy wykorzystuje wysokiej jakości sprzęt, który pozwala na uzyskanie obiektywnych wyników, a tym samym postawienie trafnej diagnozy. To pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia, którym jest aparat słuchowy. Dzięki temu osoba dotknięcia problemami ze słuchem, na nowo może cieszyć się w pełni z tego zmysłu. Samo badanie ma charakter bezinwazyjny, co oznacza, iż jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. W jaki sposób przeprowadza się badanie słuchu w Jaśle?

W jaki sposób przeprowadza się badanie słuchu w Jaśle?

Podstawowym sposobem na to, aby określić kondycję słuchu danej osoby, jest przeprowadzenia audiometrii totalnej. To badanie, które pozwala określić zakres słyszalności danej osoby. W tym celu pacjentowi zakłada się słuchawki, a następnie włącza dźwięki – od niskich tonów po bardzo wysokie. Zadaniem pacjenta jest przesłanie informacji specjaliście audiologowi za pomocą specjalnego przycisku, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Drugim rodzajem badania, które również daje obiektywny pogląd na stan słuchu danego pacjenta, jest przewodnictwo kostne. W tym przypadku stosuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone za małżowiną uszną, na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Podobnie, jak w przypadku pierwszego badania, również tutaj zadaniem pacjenta jest przesłanie informacji do specjalisty audiologa w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Bezpłatne badanie słuchu w Jaśle

Bezpłatne badanie słuchu w Jaśle można wykonać po uzyskaniu skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Wystawia on skierowane do specjalisty na podstawie wstępnego wywiadu, który uzyskuje od pacjenta. W wielu sytuacjach osoby skarżą się na pogorszenie słuchu, jak też świt lub pisk w uszkach. 

Także w przypadku osób, które pracują w miejscu, gdzie słuch narażony jest na ekspozycję na wysokie dźwięki, przeprowadza się cykliczne badania. Najczęściej ma to miejsce w placówkach medycyny pracy. O ile samo badanie jest płatne, o tyle najczęściej koszty jego przeprowadzenia pokrywa pracodawca. Celem badania jest stwierdzenie, czy dana osoba może podjąć lub kontynuować pracę na konkretnym stanowisku.

Alternatywą dla osób, które chcą w krótkim czasie wykonać badanie słuchu, jest wizyta w prywatnym gabinecie medycznym, gdzie specjalista audiolog przeprowadzi badanie. Wiąże się to z opłatą za tego rodzaju usługę.

Jakie są dostępne aparaty słuchowe w Jaśle?

Wszelkiego rodzaju wady związane ze słuchem można korygować za pomocą aparatu słuchowego. W zależności od jego rozmiarów, jak też różnić w poszczególnych detalach, wyróżnić można cztery, podstawowe typy:

  • Aparaty słuchowe zauszne – to jeden z najbardziej standardowych modeli. Spora część urządzenia znajduje się za małżowiną uszną. Do kanału usznego wprowadzony jest cienki przewód, który jest zakończony specjalną wkładką. Dlatego aparaty tego typu są dobierane w sposób indywidualny. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Sigmia oraz Widex
  • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką – w porównaniu do wcześniejszego modelu, aparaty tego typu są w widoczny sposób mniejsze. Ich zaletą są właśnie dyskrecja, jak też wysoka jakość dźwięku. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phoniak
  • Aparaty douszne – kolejny model, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Sprawdza się u osób z niewielkim lub średnim niedosłuchem. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon
  • Aparaty wewnątrzkanałowe – bardzo dyskretne, o szerokim spektrum zastosowania, dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey