Bezpłatny test słuchu online

Wykonaj bezpłatny test słuchu online zajmie Ci tylko 5 minut, a wyniki otrzymasz od razu po jego zakończeniu.
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Test Słuchu Online

Na czym polega test słuchu online?

Test słuchu online zajmie Ci ok 5 minut, a wyniki otrzymasz od razu po zakończeniu badania

Przebieg badania:

  • Wstępna diagnoza – 4 proste pytania, które mają na celu ustalenie poziom samoświadomości na temat postrzegania otaczającego przez Ciebie świata dźwięków.
  • Następnie usłyszysz dźwięki na 4 częstotliwościach ( 200 Hz, 500 Hz, 1000 Hz, 4000 Hz), które pozwolą na wstępną ocenę kluczowych częstotliwości dla pasma mowy.
  • Kolejny krok to zrozumienie mowy w hałasie. Jest to najczęściej zauważana dolegliwość u osób z niedosłuchem „słyszę ale nie rozumiem o czym mówią”

Tekst jest podany w dwóch niezwykle trudnych sytuacjach akustycznie: lotnisko – hala odlotów oraz gwarna restauracja. Zadanie polega na zaznaczeniu właściwej odpowiedzi do tekstu na zasadzie testu wielokrotnego wyboru.

Jak przygotować się do badania słuchu online?

Poszukaj cichego i spokojnego otoczenie bez hałasu w tle. Hałasy z ulicy, szczekanie psa, czy inny gwar zakłócą w znaczny sposób wykonywany test.

Profesjonalne badanie słuchu odbywa się w kabinie ciszy i jakakolwiek namiastka takiego środowiska znacznie zwiększy skuteczność testu.

Zalecane jest również przeprowadzenie testu w zamkniętych słuchawkach , które przylegają do uszu i zapewniają dobry dźwięk. Dostosuj głośność dźwięku zgodnie z instrukcją na początku testu.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Test Słuchu Online
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Test Słuchu Online

Czy możliwe jest wykonanie testu słuchu online bez słuchawek?

Warto wykonać badanie w słuchawkach jak również dla porównania korzystając z głośników. Pamiętaj o dostosowaniu odpowiedniej głośności na początku testu.

Sytuacje życiowe nie zawsze dają możliwość komfortowego odbierania dźwięków przez słuchawki. Komunikaty nadawane na dworcach kolejowych, lotniskach i innych miejscach publicznych są dalekie od precyzji i czystości przekazywanych komunikatów.

Test przeprowadzony nawet na nieprofesjonalnych i nieodpowiednio skalibrowanych słuchawkach pozwoli Ci zasygnalizować problem gorszego rozumienia mowy ludzkiej.

Czego mogę oczekiwać od testu słuchu online?

Na podstawie 3 krótkich wyżej wymienionych testów otrzymasz wynik, który nie jest diagnozą medyczną jedynie formą sygnalizacji i uświadomienia ewentualnego problemu.

W przypadku negatywnej oceny w teście słuchu online, zaproponujemy Ci bezpłatne profesjonalne badanie słuchu w kabinie ciszy, które będziesz mógł wykonać w dowolnym gabinecie sieci TJaudio i Marmed na terenie kraju.

Badanie sugerowane w takim przypadku to audiometria tonalna. W przypadku konieczności szerszej diagnostyki wykonamy audiometrię słowną, tympanometrię, odruchy strzemiączkowe, otoemisję, ABR, itd.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Test Słuchu Online
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Audiolog

Czy test słuchu online jest miarodajny i wiarygodny?

Test słuchu online to idealna propozycja na początek. Nie angażujesz wiele czasu (ok. 5 minut) a jest przygotowany w zabawowej i przyjemnej dla uczestnika testu formie.

Test słuchu online nie zapewniają dokładnych rezultatów, ponieważ idealna kalibracja domowego sprzętu jest praktycznie niemożliwa.

Najlepsze testy słuchu online to takie, które łączą pytania dotyczące codziennych sytuacji i testy słuchu z wykorzystaniem hałasu w tle, ponieważ pomagają ocenić Twoją zdolność rozróżniania mowy od hałasu bez konieczności idealnej kalibracji Twojego urządzenia.

Przydatne informacje