TJaudio – APARATY SŁUCHOWE

Kłodzko, Wojska Polskiego 16

Gabinet TJaudio

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Badania słuchu w Kłodzku?

Badania słuchu w Kłodzku można wykonać zarówno za pomocą NFZ lub w prywatnych gabinetach audiologicznych, takich jak TJaudio. Mogą tu zbadać słuch wszystkie osoby, które czują, że ich słuch nie jest w najlepszym stanie.

Oczywiście na takie badanie dobrze jest umówić się wcześniej na określoną wizytę. Badanie słuchu nie boli, jest bezinwazyjne. Prowadzi je wykwalifikowany personel. Wszystko odbywa się w określonym czasie. Następnie dostajemy wynik badania do ręki i udajemy się na konsultację. Chyba, że takie badanie wykonywane było przez specjalistę, który od razu może postawić nam diagnozę. Badenie słuchu w Kłodzku jak i w innych częściach Polski, bowiem może także wykonać specjalista audiolog, który zajmuje się takimi badaniami. Kiedy wiemy już, w jakim stanie jest nasz słuch audiolog może nam zaproponować aparat słuchowy. Jest on odpowiednio dostosowany. Istnieje także możliwość skorzystania z aparatu na próbę.

Badania w Kłodzku wykonywane są zarówno dorosłym jak i dzieciom. Wystarczy wybrać tylko odpowiednią placówkę dostosowaną do potrzeb pacjenta.

gdzie wykonać badanie słuchu w Kłodzku?

umów się do specjalisty audiologa

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u specjalisty?

Dbając o nasz słuch warto skorzystać z doświadczonego specjalisty i technologii służącej do badania przewodu słuchowego, ubytku słuchu oraz dopasować odpowiednie rozwiązania i opiekę na dalsze lata. Badanie słuchu jest bardzo bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Wykonuje je audiolog, protetyk słuchu a także lekarz specjalista laryngolog. Badanie słuchu pomoże nam w odpowiednim dobraniu aparatu słuchowego, a także przywróci, jakość życia i odpowiednie słyszenie. Istnieje wiele placówek i gabinetów zajmujących się badaniem słuchu. Bardzo łatwo jest umówić się na takie badanie. Można wypełnić kwestionariusz w Internecie lub po prostu podejść do placówki. Można je wykonać w Radomiu oraz innej części kraju. Są to placówki zarówno prywatne jak i państwowe z refundacją NFZ. Badanie słuchu w Radomiu wykonywane jest za pomocą nowoczesnych technologii. Ciekawy rozwiązaniem są mobilne punkty badające słuch. Autokary dojeżdżające do określonych miast. Łatwo jest się umówić. Innym rodzajem badania słuchu i nowoczesnym rozwianiem jest również test słuchu online. Super sprawdza się dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą się ruszyć z domu.

Osoba z ubytkiem słuchu i jej samopoczucie​

Warto wyobrazić sobie jak czuje się osoba z ubytkiem słuchu. Wystarczy po prostu zatkać uszy. Osoba niesłysząca często nie jest w stanie usłyszeć dźwięków wysokich. Zdrowy słuch normalnie słyszy dźwięki o różnym natężeniu. Dla niesłyszącego nawet mowa jest bardzo utrudniona. Nie może się komunikować. Czuje się wycofana, nieobecna. Nie uśmiecha się i często nie wdaje w dyskusje. Dla osoby z niedosłuchem jest to bardzo trudna sytuacja.

Dofinansowanie do aparatu słuchowego?

Jeśli chodzi o dofinansowanie do aparatu słuchowego to nie jest to wcale taka prosta spawa. Niektórzy nawet nie wiedzą jak można się starać o takie dofinansowanie i gdzie się udać. Trzeba spełnić kilka warunków, aby udało się zyskać jakieś pieniądze na zakup aparatu słuchowego. Na początek należy udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do laryngologa. Lekarz laryngolog przygotuje wniosek na refundację aparatu na podstawie badania słuchu. Następnie taki wniosek należy złożyć w odpowiednim oddziale NFZ, do którego należymy. Kiedy takie zlecenie zostanie zrealizowane możemy wybrać odpowiedni aparat w punkcie protetycznym. Personel tam pracujący dobierze nam odpowiedni aparat na podstawie testu słuchu. Kwoty refundacji różnią się w zależności od ilości aparatu, jaki potrzebujemy, niepełnosprawności słuchu, a także wieku i rodzaju aparatu. Należy jednak pamiętać, iż trzeb odpowiedni czas poczekać na realizację takiego zlecenia, ale najważniejsze, że sami nie musimy płacić dużych pieniędzy za nasz aparat słuchowy. 

SPRAWDŹ OPCJĘ DOTACJI NA APARAT SŁUCHOWY