APARATY SŁUCHOWE - BADANIA SŁUCHU

Adres: Lekarska 2a, 26-600 Radom (obok szpitala)
Godziny otwarcia: Poniedziałek – Piątek: 08:00 – 16:00

Nasi specjaliści

nasi specjaliści

0
zadowolonych klientów
0
zwrotów
Jestem bardzo zadowolona z zakupu aparatu tutaj w MARMED w Radomiu. W końcu o wiele lepiej słyszę, a sam aparat jest bardzo solidnie wykonany.
Pani Katarzyna
Radom
5/5
Cieszę się, że wybrałam tutaj aparat słuchowy dla siebie. Nie mam z nim żadnych problemów, idealnie wpasował się w ucho i nawet go nie widać.
Pani Bogumiła
Radom
5/5

Rozwiązania dla dzieci

Ważne jest, aby dziecko rozwijała się w odpowiednich warunkach i zdrowiu. Słuch u dzieci daje wiele możliwości. Jednym z nich jest zapewne nauka mowy. Bez dobrego słuchu nie będą mogły się komunikować. W przypadku dzieci, które mają ubytek słuchu rozwój mowy jest lekko opóźniony. Idealnym rozwiązaniem dla przywrócenia słuchu u dzieci są aparaty słuchowe oraz implanty, które poprawiają, jakość życia. Implanty stosowane są już przy całkowitej uracie słuchu. Niemowlakom, które dopiero się urodziły także proponuje się odpowiednie aparaty słuchowe. Takie, które nie będą im przeszkadzać i będą bezpieczne. Wszystko opracowane z dbałością o najmłodszych. Najważniejsze to zadbać o to jak najwcześniej. Aparat słuchowy dla dzieci dobierany jest przez specjalistę. Badanie słuchu podobnie jak u osób dorosłych jest bezbolesne i bezinwazyjne. Można się na nie umówić bezpłatnie w wielu placówkach.

Rozwiązania dla osób dorosłych

Jeśli chodzi o osoby dorosłe tu sprawa jest nieco prostsza. Łatwiej jest, bowiem wybrać odpowiednio dobrany sprzęt do poprawy słuchu i lepszego słuchania. Istnieje wiele nowoczesnych rozwiązań. Mamy do wyboru w wielu rodzajach aparatów słuchowych. Jednym z nich są inteligentne aparaty słuchowe, bardzo dobrej, jakości, dostarczające odpowiedni dźwięk w super brzmieniu. Troszczą się o ciało i umysł. Wyposażone są w zintegrowane czujniki i sztuczną inteligencję dają tym samym definicje aparatu wielofunkcyjnego. Możemy tym aparatem sterować z pomocą smartfonu, dodatkowo możemy komunikować się z naszym protetykiem zdalnie i on ustawi na odpowiednie parametry tego aparatu. 

Ma też wiele dodatkowych funkcji. Kolejnym rodzajem aparatów słuchowych są Aparaty Słuchowe zauszne BTB. Nosi się je za małżowiną uszną. Dźwięk kierowany jest do wkładki usznej przez rożek oraz plastikowy wężyk. Jest łatwy w obsłudze, ale widoczny gołym okiem. Działa na baterie. Kolejne aparaty słuchowe to Aparaty zauszne RIC. Również noszone za małżowiną uszną. Elektronika znajduje się w obudowie. Natomiast słuchawka znajduje się poza obudową Dokładnie w kanale przewodu słuchowego. Jest niewielki jednak widoczny. Następnym rozwiązanie są aparaty słuchowe wewnętrzne Ich zaleta jest zapewne to, iż są dyskretne i prawie niewidoczne. Umieszczone są wywnętrz się przewodu słuchowego. Idealnie nadają się dla osób z lekkim lub umiarkowanym ubytkiem słuchu.

Nowoczesne technologie i rozwiązania sprawdzają się coraz bardziej zwłaszcza u osób młodych, które chcą dobrze słyszeć i dobrze wyglądać. Odpowiednio dobrany aparat słuchowy na pewno im w tym pomorze. Dostęp do aparatów słuchowych mamy w całej Polsce. Warto skorzystać z oferty miasta Radom i ich aparatów słuchowych. Istnieje możliwość przetestowania aparatu słuchowego. Należy jednak pamiętać, iż wiele osób potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia aparatu słuchowego.

Jak zadbać o aparat słuchowy?

Dbanie o aparat słuchowy jest bardzo ważna. Należy go codziennie czyścić i konserwować wydłużając tym samym jego żywotność.  W uchu mamy środowisko ciepłe i wilgotne, mnóstwo wydzieliny, gruczołów potowych i woskowinę, które mogą gromadzić się na urządzeniu. Są to warunki szkodliwe dla aparatów słuchowych. Każdy aparat słuchowy posiada przy zakupie akcesoria do czyszczenia oraz środki do jego pielęgnacji. Są to specjalne osuszacze, kapsułki osuszające czy sprej do czyszczenia.  Najlepiej nie używać aparatu podczas kąpieli czy pływania na basenie. Właściwa pielęgnacja zapewni idealne działanie aparatu słuchowego.

Serwis aparatów słuchowych

Warto pamiętać, iż istnieją serwisy aparatów słuchowych. Aparaty słuchowe mają 3 do 4 lat gwarancji. Wiadomo, ze trzeba o nie należycie dbać. Jednak gdyby zdarzyło się tak, iż nasz aparat nie działa, bądź cos zaczyna się dziać, co nas niepokoi możemy skorzystać z serwisu aparatów słuchowych. Tam aparat zostanie oczyszczony, sprawdzony ubytek, osuszony i naprawiony. 

Pamiętajmy, zatem, że jeśli tylko zauważymy u siebie słabe słyszenie, szumy uszne, brak kontaktu z bliskimi, przestaniemy słyszeć czy też nie będziemy rozmieli otaczającego nasz świata, słyszeli dźwięków jak najszybciej udajmy się do specjalisty, które pomoże nam wrócić do normalności. Umówienie wizyty to tylko kilka minut, a przed nami jeszcze całe życie. 

przykład specjalistycznego serwisu w MARMED

Znajdź nas na Facebooku