Aparaty słuchowe Cros / Bicros

Wyszukaj

Sortowanie

Filtry

Model aparatu słuchowego
Rodzaj urządzenia
Rodzaje akcesoriów
Producent
Cena
-
Rodzaj zasilania
Ilość kanałów dopasowania
Łączność z aplikacją w telefonie
Tłumacz języków
Generator szumów usznych
Głęboki niedosłuch
Power Bank
Nowości
Promocje
Zestawy
Dla dzieci
Znaczny ubytek słuchu

Aparaty słuchowe Cros / Bicros

Dowolny model aparatu słuchowego, dowolnego producenta to możliwość zakupu urządzenia w najniższej cenie w Polsce. Jako największy dystrybutor w kraju gwarantujemy najniższe ceny. Kup aparat słuchowy w niespotykanie niskiej cenie – już od 1500 zł! Zaoszczędzisz nawet do 3000 zł na jednym aparacie słuchowym.

Przed zakupem wypożycz bezpłatnie dowolny aparat słuchowy na okres 7 dni. Dla osób które nie mogą samodzielnie przyjechać do naszego gabinetu, zadzwoń a wykonamy dla ciebie wizytę domową zupełnie bezpłatnie.

Aparaty słuchowe CROS stosuje się w sytuacjach kiedy jedno ucho słyszy w normie, w drugim zaś występuje całkowita głuchota.

Aparaty słuchowe BICROS jeśli w jednym uchu występuje głuchota, a drugie jest niedosłyszące.

W celu ustalenia kierunkowości i precyzji odbioru dźwięków, człowiek potrzebuje pary uszu (2 odbiorników). W przypadku kiedy w jednym uchu występuje głuchota nie ma sensu zakładania aparatu słuchowego ponieważ aparaty słuchowe stosuje się w przypadkach niedosłuchu nie zaś całkowitej głuchoty.Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest umieszczenie na uchu niesłyszącym odbiornik i przekaźnik (w obudowie aparatu słuchowego). Na uchu słyszącym umieszcza się w takim przypadku aparat słuchowy odpowiednio dopasowany do małżowiny usznej, który przesyła dźwięki ze strony ucha głuchego do aparatu słuchowego po stronie ucha dobrze słyszącego, umożliwiając w ten sposób odbiór dźwięków z obydwu stron. Urządzenia komunikują się pomiędzy sobą na zasadzie technologii bluetooth.

Analogicznie jak w systemie CROS na uchu, które całkowicie utraciło możliwości odbierania dźwięków umieszczany jest odbiornik i przekaźnik (w obudowie aparatu słuchowego), a na uchu przeciwnym, z niedosłuchem, aparat słuchowy. Aparat słuchowy na uchu z niedosłuchem ustawiany jest przez Protetyka Słuchu stosownie do audiogramu. Nadajnik przesyła dźwięki ze strony ucha głuchego do aparatu słuchowego po stronie przeciwnego, umożliwiając w ten sposób odbiór dźwięków z obydwu stron.

Większość producentów posiada w swojej ofercie rozwiązanie CROS/BICROS. Odbiornik i przekaźnik CROS jest kompatybilny tylko i włącznie z konkretnym aparatem słuchowym tej samej marki i modelu (BTE, RIC, RIC ładowalny, itd.). Nie ma na obecną chwilę dostępnych rozwiązań CROS/BICROS w wersji wewnątrzusznej.

Badania wykazały procentową poprawę w rozumieniu mowy w przypadku strumieniowego przesyłania dźwięku z ucha o gorszym słuchu do ucha o lepszym słuchu średnio o 50%.

Bez dwojga uszu zaangażowanych w słyszenie mózg ma trudności z dokładnym określeniem kierunku dobiegających dźwięków. Jest to szczególnie ważne w przypadku poruszania się w ruchliwych miejscach (hulajnogi, inni uczestniczy ruchu pieszego).

CROS odbiera dźwięki po niesłyszącej stronie, pomaga usłyszeć wszystkie dźwięki wokół Ciebie. Oznacza to, że możesz usłyszeć dźwięki z niesłyszącej strony bez odwracania głowy.