MARMED – APARATY SŁUCHOWE

Limanowa, Piłsudskiego 63

Gabinet MARMED

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji we wszystkie dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 08:00 do 16:00.

Nowoczesne aparaty słuchowe w Limanowej

Jedną z przyczyn wystąpienia problemów ze słuchem jest wiem. Dotyczy to przede wszystkim osób, które ukończyły 50. rok życia. Jednak na samą dysfunkcję tego zmysłu może wpływać wiele czynników, od uwarunkowań genetycznych, przez przebyte choroby, po ekspozycję na hałas. Dlatego tak ważne jest regularne badanie słuchu w Limanowej.

Gabinet MARMED przy ulicy Piłsudskiego 63 w Limanowej

badanie słuchu

Zaletą badania słuchu jest jest jego bezinwazyjność. Oznacza to, iż jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. W jego trakcie specjalista wykorzystuje nowoczesny sprzęt, który pomaga określić progi słyszalności. 

W przypadku osób, które doświadczyły pogorszenia się słuchu, słyszą pisk lub szumy w uszach, powinny skonsultować się z specjalistą audiologiem. Podobnie pracownicy obiektów, w których występuje duże natężenie dźwięków.

Badanie słuchu w Limanowej z użyciem nowoczesnego sprzętu

Specjalistą, który zajmuje się kwestiami związanymi ze słuchem, jest protetyk słuchu. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne narzędzia, które pozwalają na trafną ocenę kondycji słuchu, czyli poziomu wady. Podstawowym badaniem jest audiometria totalna, która polega na określeniu progów słyszalności.

Oznacza to, że przy zastosowaniu słuchawek, protetyk korzysta z bardzo niskich dźwięków, które stopniowo przechodzą w coraz wyższe tony. Zadaniem pacjenta jest skorzystać ze specjalnego przycisku w momencie, gdy dźwięk zaczyna być słyszalny oraz zanika. Na tej podstawie określa się właśnie jaki jest zakres słyszalnych przez daną osobę dźwięków, co pozwala na wyciągnięcie wstępnych wniosków. 

Istotne jest także przewodnictwo kostne. Dlatego na wyrostku sutkowatym kości skroniowej umieszcza się specjalne słuchawki. Zadaniem pacjenta, jak wcześniej, jest skorzystać z przycisku w momencie, gdy dźwięk jest słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Jaki jest koszt badania słuchu w Limanowej

Osoby, które chcą umówić się na wizytę prywatną, muszą wiedzieć, iż jest ono płatne. Z reguły cena wynosi 40 złotych, może jednak sięgać 80 złotych. Natomiast protetyk słuchu przeprowadza kompleksowe badanie, które pozwala na ocenę słuchu pacjenta. W przypadku osób, które ukończyły 40. rok życia zaleca się regularne badanie słuchu raz do roku. W gabinetach MARMED możesz natomiast wykonać badanie słuchu bezpłatnie.

Bezpłatne badanie słuchu w Limanowej

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu w Jędrzejowie. W pierwszej kolejności pacjent powinien udać się na spotkanie z lekarzem pierwszego kontaktu, który, po wstępnym wywiadzie, wystawia skierowanie do specjalisty. 

W przypadku badania w placówce medycyny pracy, samo badanie jest płatne. Jego koszt najczęściej zostaje pokryty przez pracodawcę. W trakcie badania określa się, czy u pacjenta występuje wada słuchu, jak również, czy może podjąć konkretną pracę lub kontynuować ją na danym stanowisku.

W gabinetach marmed zbadasz swój słuch bezpłatnie.

Rodzaje aparatów słuchowych

Wadę słuchu można korygować przy pomocy aparatów słuchowych, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Wśród nich można wyróżnić cztery, podstawowe modele:

  • Aparaty wewnątrz kanałowe – rozwiązanie bardzo dyskretne, sprawdza się u osób, które chcą ukryć swoją wadę. Część aparatu znajduje się w kanale usznym zewnętrznym, dlatego model ten sprawdzi się u osób o różnym spektrum wady. Wśród wartych wspomnienia modeli znajdują się Starkey lub Oticon
  • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – zaletą tego modelu są jego stosunkowo niewielkie rozmiary. Jedną z firm, która zajmuje się ich produkcją, jest Phonak. Do głównych zalet należy wysoka jakość dźwięku. Rozwiązanie doskonałe dla osób o lekkim lub poważnym niedosłuchu
  • Aparaty douszne – wśród producentów wartym wspomnienia jest Interton. Ten model należy dopasować w sposób indywidualny do wielkości kanału usznego. Wszystko dlatego, że przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną. Rozwiązanie zdecydowanie polecane osobom o poważnej wadzie słuchu, jak też dzieciom, z uwagi na możliwość wymiany samej wkładki
  • Aparaty zauszne – to zdecydowanie najbardziej tradycyjny model, którego producentami są chociażby Signia oraz Widex. Spora część aparatu znajduje się za małżowiną uszną. Doskonałe dla pacjentów z dużą wadą słuchu. Posiadają wymienną wkładkę wewnątrz uszną.

UMÓW KONSULTACJĘ

Prosimy o wypełnienie wszystkich pól formularza . Skontaktujemy się z Państwem telefonicznie w celu umówienia terminu wizyty w wybranym przez Państwa gabinecie Marmed S.A.