Nowy Targ

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Nowy Targ
Gabinet MARMED przy ulicy Jana Kilińskiego 15 w Nowym Targu

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Badanie słuchu po 50. roku życia​

Z reguły pogorszenie słuchu pojawia się lub nasila się wraz z wiekiem. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań w specjalistycznych placówkach. W tym przypadku optymalny okres to raz do roku.

Sygnały, iż warto udać się na badanie słuchu?

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy ze słuchem, nie należy ich bagatelizować. Dotyczy to tak samo uczucia „zatkanego ucha”, jak również wszelkiego rodzaju świstów, czy pisków. Mogą świadczyć o wystąpieniu problemów ze słuchem. Odpowiednio szybka wizyta w gabinecie MARMED, czyli u dyplomowanego specjalisty audiologa, który przeprowadza badanie słuchu i zajmuje się diagnozą schorzeń, może pomóc w jego leczeniu lub spowolnieniu postępowania zaburzenia.

Badanie słuchu w Nowym Targu – w jaki sposób przebiega?

Na spotkanie w gabinecie można umówić się telefoniczne, co ułatwia wybór odpowiedniego dla pacjenta terminu. Warto także zaznaczyć, iż samo badanie jest bezinwazyjne, a to oznacza, iż jest w pełni bezpieczne. Czy są jakieś zalecenia, których należy przestrzegać przed przystąpieniem do badania?

Ważne informacje przed badaniem słuchu​

W zasadzie nie ma żadnych zaleceń. Wszystko zostaje omówione i przygotowane już na miejscu, przed przeprowadzaniem badania.

Jednym z pierwszych kroków jest fizyczne badania ucha. Oznacza to, iż audiolog sprawdza w pierwszej kolejności, czy w uchu nie zalegają jakieś ciała obce, które mogą utrudniać słyszenie.

Jeśli ma pewność, iż kanały uszne są czyste, przystępuje do badania właściwego.

audiolog, badanie słuchu

Audiometria słowna

Specjalista przechodzi do badania, które określa się jako audiometrią słowną.

W tym przypadku zadaniem specjalisty jest ocena tego, na ile Pacjent słyszy i rozumie poszczególne słowa w zależności od tego, na ile głośno są wypowiadane. 

Jest to badanie uzupełniające, które wykonuje się w sytuacji, gdy audiometria tonalna wykazała, że u danego Pacjenta mogą występować problemy ze słuchem.

Audiometria impedacyjna​

Pogorszenie się słuchu wynika z wielu przyczyn. Jedną z nich są problemy z uchem środkowym. Dlatego, jeśli wystąpi takowe podejrzenie, audiolog w Nowym Targu zdecyduje się na przeprowadzenie dodatkowego testu. W tym przypadku Pacjent pozostaje bierny. Oczekuje się wyłącznie tego, aby nie przełykał śliny oraz miał zamknięte.

W tym czasie specjalista wpuszcza specjalną sondę do kanału słuchowego, by sprawdzić, czy ucho środkowe funkcjonuje w odpowiedni sposób.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Audiolog

Badanie słuchu przy pomocy nowoczesnego sprzętu

W gabinecie MARMED badanie słuchu prowadzi dyplomowany protetyk słuchu. Jednym z rodzajów badania jest audiometria tonalna. Celem takiego badania jest określenie, jaki jest najniższy oraz najwyższy słyszalny przez pacjenta dźwięk. Badanie te określa w jakich progach słyszalności oscyluje badany pacjent.

Badanie wykonywane jest za pomocą dźwiękoszczelnych słuchawek nausznych. Następnie audiolog uruchamia kolejno dźwięki o różnych częstotliwościach w zakresie od 125Hz do 8000Hz.

Aparaty słuchowe – jak działają?

Współczesna technologia dostarcza wielu funkcjonalnych rozwiązań. Chętnie wykorzystuje powszechne narzędzie, jakim jest parowanie urządzeń, czyli możliwość ich połączenia w sposób bezprzewodowy, na przykład poprzez Bluetooth. To pozwala na korzystanie z dedykowane aplikacji, która ułatwia obsługę aparatu słuchowego. Z pewnością jest to funkcjonalny dodatek dla osób młodszych, które pewnie czują się z nową technologią.

Niemniej, rozwój branży medycznej, jeśli chodzi o zastosowanie nowoczesnych podzespołów, wpłynął także ma samą jakość dźwięku, który aparaty słuchowe przekazują. W końcu jest to ich główne zadanie – zbierać dźwięki z otoczenia i przekazywać od ucha użytkownika.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.