Jasło

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Wysokiej jakości aparaty słuchowe Jaśle

Zmysł słuchu jest bardzo potrzebny w życiu. Pozwala na swobodną komunikację, jak również wygodne funkcjonowanie w codziennym życiu. Umożliwia także poznawanie tego, co człowieka otacza, czy czerpanie radości nie tylko z rozmów, ale także ze sztuki, chociażby poprzez muzykę.

Dlatego wszelkiego rodzaju dysfunkcje słuchu przekładają się na trudności komunikacyjne, obniżają komfort życia, a nawet wprowadzają pewnego rodzaju zagubienie, z uwagi na ograniczoną ilość bodźców, które docierają do mózgu. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem?

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Jasło
Gabinet MARMED przy ulicy Józefa Kraszewskiego 15 w Jaśle

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

profesjonalne badanie słuchu w Jaśle

Specjalistą, który przeprowadza badanie słuchu, jest audiolog. W swojej pracy wykorzystuje wysokiej jakości sprzęt, który pozwala na uzyskanie obiektywnych wyników, a tym samym postawienie trafnej diagnozy. To pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia, którym jest aparat słuchowy. Dzięki temu osoba dotknięcia problemami ze słuchem, na nowo może cieszyć się w pełni z tego zmysłu. Samo badanie ma charakter bezinwazyjny, co oznacza, iż jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. W jaki sposób przeprowadza się badanie słuchu w Jaśle?

W jaki sposób przeprowadza się badanie słuchu w Jaśle?

Podstawowym sposobem na to, aby określić kondycję słuchu danej osoby, jest przeprowadzenia audiometrii totalnej. To badanie, które pozwala określić zakres słyszalności danej osoby. W tym celu pacjentowi zakłada się słuchawki, a następnie włącza dźwięki – od niskich tonów po bardzo wysokie. Zadaniem pacjenta jest przesłanie informacji specjaliście audiologowi za pomocą specjalnego przycisku, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Drugim rodzajem badania, które również daje obiektywny pogląd na stan słuchu danego pacjenta, jest przewodnictwo kostne. W tym przypadku stosuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone za małżowiną uszną, na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Podobnie, jak w przypadku pierwszego badania, również tutaj zadaniem pacjenta jest przesłanie informacji do specjalisty audiologa w momencie, gdy dźwięk staje się słyszalny oraz w momencie, gdy zanika.

Bezpłatne badanie słuchu w Jaśle

Bezpłatne badanie słuchu w Jaśle można wykonać po uzyskaniu skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Wystawia on skierowane do specjalisty na podstawie wstępnego wywiadu, który uzyskuje od pacjenta. W wielu sytuacjach osoby skarżą się na pogorszenie słuchu, jak też świt lub pisk w uszkach. 

Także w przypadku osób, które pracują w miejscu, gdzie słuch narażony jest na ekspozycję na wysokie dźwięki, przeprowadza się cykliczne badania. Najczęściej ma to miejsce w placówkach medycyny pracy. O ile samo badanie jest płatne, o tyle najczęściej koszty jego przeprowadzenia pokrywa pracodawca. Celem badania jest stwierdzenie, czy dana osoba może podjąć lub kontynuować pracę na konkretnym stanowisku.

Alternatywą dla osób, które chcą w krótkim czasie wykonać badanie słuchu, jest wizyta w prywatnym gabinecie medycznym, gdzie specjalista audiolog przeprowadzi badanie. Wiąże się to z opłatą za tego rodzaju usługę.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.