Przeworsk

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Przeworsk
Gabinet MARMED przy ulicy Rynek 27 w Przeworsku

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Audiolog

Wielu zadowolonych Pacjentów – profesjonalne badanie słuchu w kabinie ciszy.

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Ułatwia komunikację z ludźmi oraz pomaga czerpać radość z otaczającego nas świata. Dlatego tak bardzo ważne jest jego badanie. Audiometria tonalna to nieinwazyjne badanie słuchu, które odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Wymaga współpracy ze strony pacjenta i polega na podawani przez słuchawki pacjentowi dźwięków. Osoba badania za pomocą przycisku sygnalizuje, że słyszy dany dźwięk. Celem badania jest określenie progu słyszalności danej osoby, a to stanowi bardzo ważną informację diagnostyczną. Na jego podstawie można określić stopień oraz rodzaj ubytku słuchu.

Przesiewowe badanie słuchu w gabinecie MARMED w Przeworsku jest wykonywane bezpłatnie. Może się tu zbadać każda osoba, która czuje, że jej słuchu nie jest w dobrej kondycji.

Co warto wiedzieć przed badaniem słuchu?

W zasadzie nie ma żadnych zaleceń. Wszystko zostaje omówione i przygotowane już na miejscu, przed przeprowadzaniem badania. Jednym z pierwszych kroków jest fizyczne badania ucha. Oznacza to, iż audiolog sprawdza w pierwszej kolejności, czy w uchu nie zalegają jakieś ciała obce, które mogą utrudniać słyszenie. Jeśli ma pewność, iż kanały uszne są czyste, przystępuje do badania właściwego.

audiolog, badanie słuchu

Jak często należy przeprowadzać badanie słuchu?​

W przypadku osób poniżej 50. roku życia oraz dzieci, gabinet najlepiej jest odwiedzić co 2-3 lata. Przeprowadzenie podstawowych badań pozwoli na ocenę kondycji słuchu i ewentualne podjęcie kroków, które mogą przywrócić lepszą słyszalność danemu pacjentowi.

W przypadku osób, które ukończył 50. rok życia, zaleca się wizyty w gabinecie audiologicznym raz do roku z uwagi, iż znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o pojawienie się problemów ze słuchem lub ich pogłębieniem.

W jaki sposób przebiega badanie słuchu?

Badanie słuchu ma charakter nieinwazyjny. Oznacza to, iż jest w pełni bezpieczne dla Pacjenta.

W jego trakcie wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który pozwala określić kondycję tego zmysłu. Skorzystanie z tego badania zaleca się osobom, które nie tylko doświadczają pogorszenia się słuchu, ale też słyszą szumy lub piski w uchu- tak zwane szumy uszne. Może być to sygnał, iż ze słuchem dzieje się coś niedobrego.

Problemów z tym zmysłem doświadczają szczególnie osoby po 50 roku życia. W szczególności te osoby, które były narażone na działanie szkodliwych, intensywnych dźwięków. Dotyczy to często pracowników w fabrykach, ale także placach budowy.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.