Jelenia Góra

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Marta Drabik
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Marta Drabik

Słucham i dbam o swoich Pacjentów

Marta Drabik - Protetyk Słuchu

Umiem słuchać, jestem maksymalnie zorientowana na szczegóły i precyzję dźwięków. Po prostu lubię lubi swoją pracę, stąd zawsze jestem gotowa by pomóc swoim Pacjentom.

Ze mną możesz liczyć na indywidualne podejście do Twoich potrzeb, a w rezultacie doskonale dobrany aparat słuchowy.

Na co dzień można się ze mną spotkać w gabinecie w Jeleniej Górze, ale w każdy wtorek jestem do państwa dyspozycji również w przychodni EMC w Kowarach.

Zapraszam Cię również na bezpłatne badanie słuchu, bezpłatną przymiarkę czy wypożyczenie apartów słuchowych, wszystko z uśmiechem w miłej atmosferze.

Jeżeli jest taka konieczność proszę o telefon, wykonuję również bezpłatne wizyty domowe.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Urszula Korzekwa
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Urszula Korzekwa

Zadowolenie Pacjenta na pierwszym miejscu

Urszula Korzekwa - Dyplomowany Protetyk Słuchu

Uśmiech i zadowolenie każdego Pacjenta daje mi największą satysfakcję.

W codziennej pracy poszukuję rozwiązań, a także słucham, szanuję, towarzyszę i wspieram.

Umów się już dzisiaj na bezpłatne, w pełni bezpieczne przesiewowe badanie słuchu u specjalisty Urszuli Korzekwa w Jeleniej Górze. To bardzo proste- naciśnij poniższy przycisk, aby skontaktować się z naszą placówką i wybierz dogodny dla siebie termin wizyty na badanie. Nie zwlekaj- słuch to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka- warto o niego dbać.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Jelenia Góra
Gabinet MARMED przy ulicy Złotniczej 2 w Jeleniej Górze

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

W jaki sposób przebiega badanie słuchu?

Badanie słuchu ma charakter nieinwazyjny. Oznacza to, iż jest w pełni bezpieczne dla Pacjenta.

W jego trakcie wykorzystuje się nowoczesny sprzęt, który pozwala określić kondycję tego zmysłu. Skorzystanie z tego badania zaleca się osobom, które nie tylko doświadczają pogorszenia się słuchu, ale też słyszą szumy lub piski w uchu- tak zwane szumy uszne. Może być to sygnał, iż ze słuchem dzieje się coś niedobrego.

Problemów z tym zmysłem doświadczają szczególnie osoby po 50 roku życia. W szczególności te osoby, które były narażone na działanie szkodliwych, intensywnych dźwięków. Dotyczy to często pracowników w fabrykach, ale także placach budowy.

kabina ciszy aparat słuchowy badania badanie słuchu Jelenia Góra

Badanie słuchu z użyciem nowoczesnego sprzętu

Badanie słuchu przeprowadza protetyk słuchu. Jednym z rodzaju badania jest audiometria totalna, którego celem jest określenie, jaki jest najniższy oraz najwyższy, słyszalny przez pacjenta dźwięk. W ten sposób można stwierdza się jakie są progi słyszalności dla danej osoby, co stanowi bardzo ważną informację diagnostyczną.

Te badanie wykonuje się przy pomocy szczelnych, specjalistycznych słuchawek. Następnie specjalista zaczyna włączać dźwięki o różnej częstotliwości. Są to dźwięki w przedziale częstotliwości od 125 Hz do 8000 Hz. Pacjent ma za zadanie wcisnąć specjalny przycisk w momencie, gdy zacznie słyszeć dany dźwięk, a także w momencie, gdy dźwięk zaczyna zanikać.

Drugim elementem badania jest sprawdzenie, jaka jest słyszalność przewodnictwa kostnego u Pacjenta. W tym celu wykorzystuje się specjalne słuchawki, które zostają umieszczone na na wyrostku sutkowatym kości skroniowej. Następnie specjalista zaczyna odtwarzanie dźwięków tak jak w poprzednim badaniu.

Bezpłatne badanie słuchu w Jeleniej Górze

Przesiewowe badanie słuchu w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest jest wykonywana bezpłatnie.

W przypadku bardziej specjalistycznych badań do których nalezą audiometria impedancyjna (tympanometria) + odruchy strzemiączkowe, ABR, ASSR, otoemisja, audiometria słowna są płatne. Cena na powyższe badania w naszych gabinetach jest konkurencyjna. Badania warto wykonywać bardzo regularnie w szczególności u osób starszych i narażonych na uszkodzenia słuchu.

Badanie słuchu dla potrzeb medycyny pracy w Jeleniej Górze

W zależności od rodzaju zawodu, możliwe jest wykonanie badania słuchu w ośrodku medycyny pracy. Jest to cykliczne badanie, którego celem jest określenie możliwości podjęcia konkretnego zatrudnienia przez daną osobę lub tego, czy jest ona w stanie dalej wykonywać określone funkcje. 

W przypadku badania w ośrodku medycyny pracy, same badania są najczęściej płatne, jednak ich koszt pokrywa pracodawca. Można także otrzymać skierowanie na badanie słuchu od lekarza pierwszego kontaktu. Wtedy badanie również jest bezpłatne, choć czas oczekiwania jest często długi.

Jak często należy przeprowadzać badanie słuchu?​

W przypadku osób poniżej 50. roku życia oraz dzieci, gabinet najlepiej jest odwiedzić co 2-3 lata. Przeprowadzenie podstawowych badań pozwoli na ocenę kondycji słuchu i ewentualne podjęcie kroków, które mogą przywrócić lepszą słyszalność danemu pacjentowi.

W przypadku osób, które ukończył 50. rok życia, zaleca się wizyty w gabinecie audiologicznym raz do roku z uwagi, iż znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o pojawienie się problemów ze słuchem lub ich pogłębieniem.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.