Ząbkowice Ślaskie

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Patrycja Maciak
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Patrycja Maciak

Praca z ludźmi i dla ludzi to moja pasja

Patrycja Maciak - Protetyk Słuchu

W pracy charakteryzuje mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Każdorazowo staram się zrozumieć jego problemy i zaproponować najlepsze rozwiązanie audioprotetyczne.

Jeżeli w okolicach Ząbkowic Śląskich potrzebne jest wykonanie badania słuchu, czy rozmowa i przymiarka/wypożyczenie aparatu słuchowego serdecznie zapraszam na bezpłatne konsultacje. 

Od 2016 roku pracuję w firmie TJaudio sp. z o.o.

 

kliencilacznie

Wielu zadowolonych Pacjentów – profesjonalne badanie słuchu w kabinie ciszy.

Słuch to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Ułatwia komunikację z ludźmi oraz pomaga czerpać radość z otaczającego nas świata. Dlatego tak bardzo ważne jest jego badanie. Audiometria tonalna to nieinwazyjne badanie słuchu, które odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonym pomieszczeniu. Wymaga współpracy ze strony pacjenta i polega na podawani przez słuchawki pacjentowi dźwięków. Osoba badania za pomocą przycisku sygnalizuje, że słyszy dany dźwięk. Celem badania jest określenie progu słyszalności danej osoby, a to stanowi bardzo ważną informację diagnostyczną. Na jego podstawie można określić stopień oraz rodzaj ubytku słuchu.

Przesiewowe badanie słuchu w gabinecie TJaudio Ząbkowicach Śląskich jest wykonywane bezpłatnie. Może się tu zbadać każda osoba, która czuje, że jej słuchu nie jest w dobrej kondycji.

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata. 

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Ząbkowice Śląskie
Gabinet TJaudio przy ulicy Rynek 41 w Ząbkowicach Śląskich

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Słuch jest bardzo ważnym zmysłem w naszym organizmie. Niestety nie zawsze należycie o niego dbamy. Słuch ma bardzo istotne znaczenie w naszym życiu codziennym. Wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Pomaga zachować jasność i ostrość umysłu. Ma także wpływ na naszą aktywność fizyczną oraz relację z najbliższymi. Pomaga nam żyć bez problemów i ograniczeń.

Przyczyny utraty słuchu

Coraz więcej osób boryka się z niedosłuchem bądź częściową lub całkowitą urata słuchu. Istnieje wiele czynników, które mają na to wpływ. Jednym z nich jest zapewne naturalny proces starzenia się organizmu, nadmierny hałas, infekcje, zapalenie opon mózgowych, urazy głowy, uszu, wady wrodzone czy szkodliwe działanie leków. Warto, zatem jak najwcześniej rozpoznać u siebie ubytek słuchu, aby jak najszybciej zapobiec całkowitej jego utracie. Pomogła nam w tym wizyty u specjalisty. Dziś szybko możemy leczyć ubytki słuchu dzięki nowoczesnej technologii, stosując aparaty słuchowe oraz korzystając z bezbolesnego badania słuchu.

DLACZEGO ŹLE SŁYSZĘ?

Słuch i jego ubytek

W związku z tym iż słuch wpływa na naszą codzienność warto w odpowiedni sposób o niego zadbać. Wiele osób, które słyszą normalnie nie zastanawia fakt jak słyszy osoba z niedosłuchem bądź całkowicie głucha. Ucho jest bardzo sprawnym organem, które może rozróżnić dźwięki spośród 7000 tysięcy tonów. Umożliwia mózgowi lokalizowanie źródła dźwięku. Ubytek słuchu rozwija się powoli, przez wiele lat. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Efekty stają się widoczne stopniowo. Ciężko jest rozpoznać, że ma się wadę słuchu. Pewne oznaki powinny wskazać nam problem. Być może nie rozumiemy, co mówią do nas inni. Nie możemy dosłyszeć ulubionego serialu w telewizji czy piosenki w radio. Są to typowe objawy komunikujące nam wadę słuchu. Nie ma się jednak, czym martwić. Istnieją, bowiem sposoby i nowoczesne technologie, które potrafią sobie z tym poradzić. Są to badania słuchu i odpowiednio dobrane aparaty słuchowe. W Krośnie znajdują się odpowiednie placówki, z którym warto skorzystać. Nie wolno tego problemu odkładać na później, ponieważ może być jeszcze gorzej. 

Skutki ubytku słuchu:

 • problemy z koncentracją,
 • problemy z komunikacją,
 • pogorszenie pamięci,
 • spadek wydajności,
 • stres, depresja, wykluczenie z życia publicznego

Ubytek słuchu u dzieci i dorosłych

Dzieci, które rodzą się mają od razu badanie słuchu. Często jednak zdarza się, że już na początku swojej drogi borykają się z niedosłuchem częściowym bądź obejmujących oboje uszu. Dla tak małych dzieci przygotowany jest odpowiedni system leczenia. Specjalne dopasowane implanty czy odpowiednio dobrane, małe, bezpieczne aparaty słuchowe. Ważne jest, aby o to zadbać, aby dzieciom łatwiej przychodziło komunikowanie się, nauczyły się mowy i rozumiały otaczający świat. Dzieci starsze mogą skorzystać z bezinwazyjnego, bezbolesnego badania słuchu u lekarza specjalisty czy też dyplomowanego protetyka słuchu. Wszystko oczywiste po okiem rodzica. Dorośli łatwiej znoszą zmiany w swoim życiu. Jeśli widzimy, że z naszym słuchem dzieje się coś niedobrego warto to skonsultować. Możemy mieć ubytek słuchu w jednym bądź dwojgu uszach. Warto wtedy także poszukać odpowiedniej placówki, która przeprowadzi badanie słuchu. Taką placówkę z nowoczesnymi technologiami znajdziemy w Krośnie. Wiadomo, że lepiej słyszeć dwojgiem uszu niż tylko jednym. Warto podjąć decyzje już dziś by potem nie żałować. Podobnie jak u dzieci badanie słuchu jest bezbolesne, bezinwazyjne. Wykonują je odpowiedni specjaliści, którzy potem pomogą nam dobrać odpowiedni aparat słuchowy i drogę leczenia naszego słuchu.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.