Kraków - Teligi

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Wraz z wiekiem pojawiają się lub nasilają się zaburzenia słuchu. Jako, że jest to jeden z najważniejszych zmysłów, którego ubytek przysparza wiele problemu, ot choćby komunikację z innymi ludźmi i odnajdowanie się w otaczającym nas świecie.

Pogorszające się słyszenie dość dokuczliwie utrudnia nam funkcjonowanie. Niejednokrotnie może ono prowadzić do sytuacji zagrażających naszemu życiu; w przestrzeni publicznej czy nawet w domu- niebezpieczeństwo w ruchu drogowym czy przy prostych czynnościach wykonywanych w domu.

Każdy, zauważając oznaki osłabienia słuchu powinien skorzystać z jego badania. Jak ono przebiega, kto je przeprowadza?

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Kraków Teligi
Gabinet MARMED przy ulicy Leonida Teligi 8 w Krakowie
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otorynolaryngolog - Jacek Bartnik
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Lekarz Otorynolaryngolog - Jacek Bartnik

NAJWAŻNIEJSZA JEST WŁAŚCIWA DIAGNOZA

lek. med. Jacek Bartnik - Specjalista II stopnia otorynolaryngolog, chirurg głowy i szyi

W przypadku nagłej utracie słuchu, w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza specjalisty otolaryngologa.

Przyjmuję dzieci i osoby dorosłe .Ukończyłem kierunek lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jestem lekarzem z wieloletnim stażem zawodowym, uczestnikiem licznych kursów i konferencji krajowych i międzynarodowych, byłym pracownikiem Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. G. Narutowicza, jak również 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. Posiadam szerokie doświadczenie ambulatoryjne i zabiegowe. Skutecznie leczę choroby uszu, krtani, gardła, nosa i zatok. Wydaję orzeczenia laryngologiczne dla celów medycyny sportowej. Wykonuję badania i zabiegi laryngologiczne. Podcinam wędzidełka języka

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Małgorzata Tomala
Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Protetyk Słuchu - Małgorzata Tomala

Jestem protetykiem słuchu z wieloletnim stażem

Małgorzata Tomala - Dyplomowany Protetyk Słuchu

Jestem protetykiem słuchu z wieloletnim stażem. Ciągle staram się poszerzać swoją wiedzę z dziedziny audiologii. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie, z dużą uwagą i troską. Poprawa jakości życia pacjenta, niesienie pomocy, jak i profesjonalizm są dla mnie bardzo ważne. Przykładam dużo wagi do tego, by wizyty odbywały w przyjemnej i miłej atmosferze.

Priorytetem jest dla nas jasny przekaz przy przeprowadzanym badaniu słuchu oraz przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego. Dlatego też, doradzamy w rzetelny i przejrzysty sposób – tak jak sami chcielibyśmy być traktowani. 

W MARMED oferujemy indywidualnie dopasowane rozwiązania, kierując się Twoimi osobistymi preferencjami i potrzebami.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Wizyty Domowe

Wizyty domowe

Każdy przypadek traktuję indywidualnie i jeśli zachodzi taka potrzeba, pacjent jest obsługiwany u siebie w domu.

Pani Maria ma duże problemy z poruszaniem się, więc korzysta z wizyt domowych. Podczas takiej wizyty przeprowadziliśmy badanie słuchu, dobór aparatu oraz pobranie wycisków na wkładki uszne.

W tej chwili Pani Maria jest bardzo zadowolonym i wdzięcznym użytkownikiem aparatów słuchowych.

Pani Maria przekazuje, że nie ma się czego bać i zachęca osoby borykające się z podobnymi problemami do odwiedzenia gabinetu protetyki słuchu lub zamówienia wizyty domowej.

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)
kabina ciszy bezpłatne badanie słuchu aparat słuchowy kraków nfz

Badanie słuchu jest nieinwazyjne, to znaczy że jest całkowicie bezpieczne dla badanego pacjenta.

Do wykonywania badania używa się najnowocześniejszego sprzętu pozwalającego precyzyjnie określić stan i jakość słuchu. Badanie słuchu preferuje się nie tylko starszej grupie wiekowej ale także wszystkim tym, którzy doświadczają sumów usznych czy pisków w uchu. Są to pierwsze sygnały oznaczające pierwsze etapy ubytku słuchu.

Na ogół problem z ubytkiem słuchu doświadczają szczególnie osoby po 50. roku życia, szczególnie te, które całe swoje życie spędziły pracując w środowisku, które wystawiało ich zmysł na działania intensywnych dźwięków.

Badanie słuchu przy pomocy nowoczesnego sprzętu

W gabinecie MARMED badanie słuchu prowadzi dyplomowany protetyk słuchu. Jednym z rodzajów badania jest audiometria tonalna. Celem takiego badania jest określenie, jaki jest najniższy oraz najwyższy słyszalny przez pacjenta dźwięk. Badanie te określa w jakich progach słyszalności oscyluje badany pacjent.

Badanie wykonywane jest za pomocą dźwiękoszczelnych słuchawek nausznych. Następnie audiolog uruchamia kolejno dźwięki o różnych częstotliwościach w zakresie od 125Hz do 8000Hz.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.