Krosno

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Nowoczesne aparaty słuchowe w atrakcyjnej cenie

Zaburzenia słuchu najczęściej pojawiają się wraz z wiekiem. To jeden z najważniejszych zmysłów. Tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata.

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Krosno
Gabinet MARMED przy ulicy Grodzkiej 76 w Krośnie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Słuch to zmysł, który odpowiada z odbieranie wielu bodźców z zewnątrz. Jest on bardzo ważny. Pomaga w komunikowaniu się, rozumieniu oraz pomaga funkcjonować w społeczeństwie. Ważne jest, zatem umiejętne dbanie o nasz słuchu.

Pierwsza wizyta i badanie słuchu w Krośnie

Nowoczesne i te trochę starsze aparaty znajdziemy w gabinecie w Krośnie. Omówione zostaną także warianty dofinansowania, kosztów oraz ubezpieczenia aparatu słuchowego. Aparat słuchowy, bowiem może zostać dofinansowany z środków NFZ. Warto z tego skorzystać, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe są bardzo kosztowne. Lepiej jest kupić lepszy aparat słuchowy, który posłuży nam na kilka lat niż kupować co roku słabej, jakości w niskiej cenie. Oczywiście, aby dostać takie dofinansowanie trzeba spełnić kilka warunków, ale podczas badania słuchu protetyk, specjalista wszystko nam wytłumaczy. 

Najważniejsze to wykonać ten pierwszy, najważniejszy krok. Potem już będzie łatwiej. Co należy wiedzieć podczas pierwszej wizyty u specjalisty? Kiedy znajdziemy się w gabinecie specjalista zajmujący się nami obejrzy nasze uszy, wykona niezbędne pomiary i badania w o oparciu o najnowsze technologie. Wynik badań zaprezentuje za pomocą audiogramu. Potem wyniki zostaną z nami omówione. Jeśli zajdzie potrzeba zakupu aparatu słuchowego zostanie nam zrobiony odlew naszego ucha z gliny, aby uwiarygodnić kształt naszego ucha. Następnie dobierze odpowiedni aparat, wielkość, kolorystykę oraz to czy ma być on widoczny czy też. Wybór jest naprawdę ogromny. Aparat słuchowy warto dopasować do potrzeb życiowych.

Nowe technologie - aparaty słuchowe

Z racji tego, iż świat pędzi do przodu pojawiły się nowe technologie, innowacyjne aparaty słuchowe. Oczywiście te nieco starsze również obowiązują chociażby dla osób, które po prostu preferują taki rodzaj aparatów słuchowych. Możemy wyróżnić następujące aparaty słuchowe dwa główne rodzaje aparatów; aparaty zauszne i wewnątrz uszne. Istnieje wiele czynników, które określają, jakiego rodzaju aparatu słuchowego potrzebujemy. Wszystko zależy od stopnia ubytku słuchu, preferencji estetycznych, stylu życia oraz budżetu, jaki możemy przeznaczyć na aparat słuchowy. Duży wybór znajdziemy w naszym gabinecie w Krośnie. Zauszne aparaty słuchowe są najczęściej wybierane ze względu na wysoki poziom komfortu. Jednakże są to aparaty bardzo widoczne na naszych uszach. Są dostępne w różnych rozmiarach i stylach oraz nadają się do wszelkiego rodzaju ubytku słuchu. Aparaty słuchowe wewnętrzne natomiast są prawie niewidoczne. Można je łatwo skonfigurować. Wykonywane na zamówienie. Idealnie dopasowane do ucha. Najlepiej sprawdzają się przy lekkim lub średnim ubytku słuchu. Podczas zakupu aparatu warto wziąć pod uwagę poziom ubytku słuchu, technologie, komfort, cenę i jakość., Typ aparatu słuchowego, styl życia i inne schorzenia, z jakimi się zmagamy. Warto znaleźć odpowiedniego protetyka, który dopasuje nam aparat słuchowy do naszych potrzeb.

Ceny aparatów słuchowych

Kupując aparat słuchowy często zastanawiamy się, w jakiej będzie cenie. Czy będzie nas na niego stać? Niestety na tak ważnym dla nas sprzęcie nie powinniśmy oszczędzać. Lepiej kupić lepszy aparat w droższej cenie, który posłuży nam przez kilka lat, niż zakupić tani, który za rok będziemy musieli wymienić. Pamiętajmy, że cena równa się, jakość. Ceny aparatów wahają się w granicach kilku złotych do ponad tysiąca. Najtańsze z nich znajdziemy w granicy 300 zł. Najdroższe nawet za 8000 zł. Pamiętając o naszych potrzebach mamy możliwość refundacji takiego aparatu z pieniążków NFZ. Wtedy budżet na aparat na pewno będzie mniejszy i będziemy mogli pozwolić sobie na coś lepszego, w lepszej, jakości, nowoczesnej technologii.

Nowoczesne metody badania słuchu – test słuchu online

Zwracając uwagę na potrzeby dzisiejszego świata placówki medyczne zaczęły wychodzić naprzeciw klientom. Coraz częściej w wielu miastach i placówkach protetycznych znajdziemy możliwość szybkiego badania słuchu przez Internet. Takie badanie wykonamy także w Krośnie. Jest to zapewne super rozwiązanie dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą osobiście udać się specjalisty. Taki test wykonuje się w domu. Jest on bezbolesny, bezinwazyjny. Wyniki otrzymujemy na maila. Wtedy też będziemy wiedzieli, jaki mamy ubytek słuchu oraz dobierzemy odpowiedni aparat słuchowy do naszych potrzeb. Należy wiedzieć, ze test słuchy jest pewnym badaniem, które pomoże w problemie.

Dzieci z ubytkiem słuchu

Często borykamy się z niedosłuchem lub całkowitą utrata słuchu u dziecka. Ciężko jest nam to zaakceptować. Wiadomo, że dla rodzica jest to bardzo trudne. Czujemy niepokój i bezradność. Jest to naturalne, ponieważ wszyscy pragniemy dla naszych dzieci wszystkiego, co najlepsze. Na szczęście nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości i wsparcia dla maluchów z ubytkiem słuchu. Współczesne aparaty słuchowe są tak zaawansowane, że mogą z nich korzystać nawet dzieci z głębokim niedosłuchem. Zapewniają poprawę, jakości życia i komunikowania się z otoczeniem. Warto, zatem od małego dbać o słuch dzieci, a jeśli to konieczne badać go u specjalisty. 

Pamiętajmy o tym, żeby dbać o nasz słuchu. Kiedy tylko coś nas niepokoi udajmy się do specjalisty, który odpowiednie rozwiązanie i pomoże nam w naszym problemie. Unikamy niepotrzebnego hałasu, nie słuchaj głośnej muzyki, stosujmy ochraniacze na uszy, kiedy jest to konieczne. To tylko kilka rzeczy, a słuch mamy tylko jeden. Kiedy zadbamy o niego dziś będziemy się nim cieszyć do końca życia.

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.