Rzeszów

Poniedziałek 08:00–16:00
Wtorek 08:00–16:00
Środa 08:00–16:00
Czwartek 08:00–16:00
Piątek 08:00–16:00
Sobota Zamknięte
Niedziela Zamknięte

Badanie słuchu i aparaty słuchowe w Rzeszowie

Starzenie się organizmu i wszechobecny hałas oraz choroby sprawiają, że zaburzenia słuchu pojawiają się w naszej populacji nie tylko częściej ale także bardzo wcześnie. Mając na uwadze fakt, że jest to jeden z najważniejszych zmysłów, który tak naprawdę ułatwia komunikację z ludźmi, jak też czerpanie radości z otaczającego ludzi świata- powinniśmy o niego dbać.

Niestety, gorsze słyszenie niejednokrotnie utrudnia funkcjonowanie. W niektórych przypadkach może prowadzić także do sytuacji niebezpiecznych, które mogą mieć miejsce w przestrzeniach publicznych, jak np. ruchliwe drogi. Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie, komfort życia i bezpieczeństwo. Osoby, które zauważają u siebie pogorszenie słuchu, mogą skorzystać z takiego badania. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Gabinet - Rzeszów
Gabinet MARMED przy ulicy 3 Maja 3 w Rzeszowie

SEKCJA PC

BEST SELLER - amerykański aparat słuchowy Starkey Evolv AI

Gwarancja najniższych cen w Polsce:

STARKEY EVOLV AI 1000 BTE 13 – 2 721 zł
STARKEY EVOLV AI 1200 BTE 13 – 3 288 zł 
STARKEY EVOLV AI 1600 BTE 13 – 3 742 zł 
STARKEY EVOLV AI 2000 BTE 13 – 4 762 zł

Do każdego aparatu słuchowego przysługuje refundacja NFZ w wysokości co najmniej 1050 zł

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

SEKCJA MOB

Dofinansowanie NFZ

do aparatów słuchowych

Nowe zasady refundacji NFZ - wyższe dofinansowanie na aparaty słuchowe​

Poniżej przedstawiamy warianty dofinansowań NFZ:

 • 1 050 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (dla osób od 26 r.ż)
 •  2 100 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (dla osób od 26 r.ż)

 •  3 000 zł przy zakupie 1 aparatu słuchowego (osoby do 26 r.ż.)
 •  6 000 zł przy zakupie 2 aparatów słuchowych (osoby do 26 r.ż.)

Bezpłatne badanie słuchu w Rzeszowie

Przesiewowe badanie słuchu w naszym gabinecie (audiometria tonalna) jest wykonywana bezpłatnie.

W przypadku bardziej specjalistycznych badań do których nalezą audiometria impedancyjna (tympanometria) + odruchy strzemiączkowe, ABR, ASSR, otoemisja, audiometria słowna są płatne. Cena na powyższe badania są jednak w naszych gabinetach bardzo atrakcyjne cenowo. Badania warto wykonywać bardzo regularnie w szczególności u osób starszych i narażonych na uszkodzenia słuchu.

Rzeszów kabina ciszy aparat słuchowy bezpłatne badanie słuchu
Rzeszów gabinet aparat słuchowy bezpłatne badanie słuchu

Jak przebiega badanie słuchu w Rzeszowie?

W gabinecie MARMED badanie słuchu prowadzi dyplomowany protetyk słuchu. Jednym z rodzajów badania jest audiometria tonalna. Celem takiego badania jest określenie, jaki jest najniższy oraz najwyższy słyszalny przez Pacjenta dźwięk. Badanie te określa w jakich progach słyszalności oscyluje badany Pacjent.

Badanie wykonywane jest za pomocą dźwiękoszczelnych słuchawek nausznych. Następnie audiolog uruchamia kolejno dźwięki o różnych częstotliwościach w zakresie od 125Hz do 8000Hz.

Aparat słuchowy - cena w Rzeszowie

Cena aparatu słuchowego zależy od samego rodzaju aparatu. Nie chodzi tylko o typ, ale również wykorzystane podczas jego produkcji podzespoły. Głównie czip, który odpowiada za przetwarzanie dźwięku w formaty cyfrowy, jak też jego zdolność do redukcji szumów, co przekłada się na jakość słyszenia. 

Co więcej, rozwój technologii wpływa na to, iż aparaty słuchowe mogą być zintegrowane w sposób bezprzewodowy chociażby ze smartfonem. A to pozwala na sterowanie nimi z poziomu telefonu, co jest ogromnym ułatwieniem dla osób, które chcą, aby aparat pozostał dyskretny, a potrzebują wyregulować jego głośność.

Rodzina aparatów słuchowych firmy Starkey.

Dlaczego warto skorzystać z wizyty u specjalisty?

Dbając o nasz słuch warto skorzystać z doświadczonego specjalisty i technologii służącej do badania przewodu słuchowego, ubytku słuchu oraz dopasować odpowiednie rozwiązania i opiekę na dalsze lata. 

Badanie słuchu jest bardzo bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Wykonuje je audiolog, protetyk słuchu a także lekarz specjalista laryngolog. Badanie słuchu pomoże nam w odpowiednim dobraniu aparatu słuchowego, a także przywróci, jakość życia i odpowiednie słyszenie. Badanie słuchu w gabinecie MARMED w Rzeszowie wykonywane jest za pomocą nowoczesnych technologii. Ciekawym rozwiązaniem są mobilne punkty badające słuch- słuchobusy, dojeżdżające do określonych miast. Łatwo jest się umówić. 

Innym rodzajem badania słuchu i nowoczesnym rozwianiem jest również test słuchu online. Super sprawdza się dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą się wyjść z domu. Należy jednak zaznaczyć, że badanie słuchu online nigdy nie zastąpi profesjonalnego badania słuchu w specjalistycznym gabinecie.

3-letnia gwarancja na aparaty słuchowe

Warto wiedzieć, iż na wszystkie aparaty słuchowe zakupione w naszych placówkach udzielana jest 3-letnia gwarancja.

Wiadomo, ze trzeba o nie należycie dbać. Jednak gdyby zdarzyło się tak, iż nasz aparat nie działa, bądź cos zaczyna się dziać, co nas niepokoi możemy skorzystać z serwisu aparatów słuchowych. Tam aparat zostanie oczyszczony, sprawdzony ubytek, osuszony i naprawiony. 

Pamiętajmy  zatem, że jeśli tylko zauważymy u siebie słabe słyszenie, szumy uszne, brak kontaktu z bliskimi, przestaniemy słyszeć czy też nie będziemy rozmieli otaczającego nasz świata, słyszeli dźwięków jak najszybciej udajmy się do specjalisty, które pomoże nam wrócić do normalności. Umówienie wizyty to tylko kilka minut, a przed nami jeszcze całe życie. 

Marmed - Aparaty Słuchowe - Badanie Słuchu - Słuchobus

Słuchobus - społeczna kampania profilaktyki słuchu na terenie całego kraju.

Akcja „Słuchobus” to idealna okazja do bezpłatnego przebadania słuchu dla każdego bez względu na wiek bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Nasz Słuchobus każdego roku objeżdża całą Polskę w ramach wielkiej, społecznej kampanii dotyczącej profilaktyki badania słuchu Polaków.

W naszej akcji, badaniu może poddać się każdy bez względu na wiek i wykonać profesjonalne badania słuchu (audiometria tonalna przeprowadzone na audiometrze). Każdy z badanych uzyska indywidualną poradę, a także porówna i omówi wyniki z dyplomowanym protetykiem słuchu w mobilnym gabinecie – nie trzeba się zapisywać na badania, a ono samo (badanie) zajmuje dosłownie kilka minut – zachęcamy więc do brania udziału w akcji!

Zobacz więcej informacji na naszej stronie tutaj.

Jakie są rodzaje aparatów słuchowych?

Można wyróżnić cztery podstawowe typy aparatów słuchowych. Zostały skategoryzowane na podstawie sposobu ich noszenia, jak również konkretnych funkcji. 

Poniższy podział dotyczy wszystkich kluczowych producentów; Signia, Widex, Interton, Oticon, Phonak, Starkey, Resound.

 • Aparaty zauszne – najważniejsze elementy w aparacie słuchowym znajdują się za małżowiną uszną, natomiast do kanału słuchowego zostaje wprowadzony cienki przewód. Bardzo istotne jest, iż przewód posiada wkładkę wewnątrzuszną, która dopasowana jest do kanału słuchowego. Dlatego tego typu aparaty sprawdzają się u pacjentów z dużą wadą słuchu. Są zalecane także aparaty słuchowe dla dzieci, ponieważ z wiekiem rozmiar kanału usznego może ulec zmianie. Jednocześnie nie wymaga to wymiany całego aparatu, a zakup nowej wkładki wewnątrzusznej. Wśród producentów tego typu aparatów słuchowy warto wspomnieć firmy Signia oraz Widex.
 • Aparaty douszne – to kolejny model aparatu słuchowego, który zostaje dopasowany w sposób indywidualny. Wynika to z jego umiejscowienia. Aparat zostaje umieszczone w kanale dousznym zewnętrznym. Dlatego jest stosowany w przypadku osób, o niewielkim lub średnim niedosłuchu. Wśród producentów spotyka się firmy Interton oraz Oticon.
 • Aparaty zauszne ze zintegrowaną słuchawką w przewodzie – posiadają również zintegrowaną wkładkę słuchawkę w małżowinie usznej. W zestawieniu ze standardowym aparatem słuchowym, model ten jest wyraźnie mniejszy. Dodatkowo, jego zaletą jest doskonała jakość dźwięku. Sprawdza się zarówno u osób z lekkim, jak również poważnym niedosłuchem. Jednym z producentów tego typu aparatów jest firma Phonak.
 • Aparaty wewnątrz kanałowe – to bardzo dyskretny model, który częściowo jest włożony w kanał uszny zewnętrzny. Sprawdza się u osób z lekkim i średnim niedosłuchem dostępne w ofercie, chociażby firmy Starkey.

Znajdź nas na Facebooku

Zamów rozmowę - oddzwonimy

Zostaw swój numer, nasz konsultant oddzwoni do Ciebie w ciągu kilkunastu minut.