Udało się wykonać pierwszy i zarazem najtrudniejszy krok w kierunku lepszego słyszenia – już wiesz, że cierpisz z powodu niedosłuchu i starasz się zrobić wszystko, aby poprawić obecną sytuację.

Czego spodziewać się na pierwszej wizycie:

Najtrudniejszym krokiem na drodze do lepszego słyszenia, to rozpoznanie potrzeb i podjęcie działania. Wystarczy, że umówisz się na pierwszą wizytę u specjalisty, o resztę nie musisz się już martwić. Większość wizyt składa się z czterech etapów:

 1. Analiza słyszenia
  Specjalista dokona oględzin Twoich uszu, a następnie dokona pomiarów i badań w oparciu o najnowsze rozwiązania technologiczne. Wyniki badania zostaną zaprezentowane za pomocą audiogramu, który omówi z Tobą specjalista. Specjalista może zrobić za pomocą specjalnej masy silikonowej odlew ucha, aby ustalić jaki styl aparatu słuchowego będzie najdogodniejszy dla kształtu Twojego ucha.
 2. Rozmowa na temat stylu życia
  Specjalista zapyta o odwiedzane przez Ciebie miejsca i środowiska akustyczne towarzyszące Ci każdego dnia, po to, aby ustalić zakres dźwięków i funkcji, które najlepiej dopasują się do Twojego stylu życia.
 3. Dobór właściwego aparatu słuchowego
  Kolejnym etapem jest prezentacja aparatów słuchowych dobranych w oparciu o Twój ubytek słuchu, jak również preferowaną wielkość, kolorystykę i widoczność aparatu.
 4. Możliwości finansowe
  Specjalista pomoże Ci w wyborze właściwego aparatu słuchowego dopasowanego do Twoich potrzeb życiowych. Omówione zostaną też warianty finansowania oraz możliwość ubezpieczenia Twojego aparatu.